اين سنگ براى درمان بعضى گونه هاى نازايى

وی ادامه داد: درد کیسه صفرا به شانه ی سمت راست و بین دو کتف هم بروز می کند که مدت زمان این درد از چند دقیقه تا چند ساعت است. همان طور که آپاندیس متورم می شود، این کیسه کوچک نیز بر اثر هجوم میکروب ها متورم شده و درد سختی زیر دنده ها و طرف راست ظاهر می شود و بیمار ممکن است دچار یرقان شده و گاهی حالت استفراغ داشته باشد، شانه راست به درد دچار می شود و در موقع گرسنگی، درد در شکم ظاهر گشته که با خوردن غذا مرتفع می گردد. به هر حال هم کبد باید خوب کار کند و صفرا را بسازد و هم کیسه صفرا، صفرا را به خوبی تخلیه کند در غیر این صورت انسان دچار اختلالات زیادی در کار کبد و کیسه صفرا خواهد شد.

به صفرا، زرداب و یا زهره نیز گفته می شود. به گفته کریستوفر فرانس، رئیس واحد تحقیقات روانشناسی ناهنجاری در دانشگاه لندن، اثرات دارونما اثرات درمانی است که مستقیماً ناشی از تأثیر خود درمان روی بیماری بیمار نیست، بلکه ناشی از ذهنیتی است که او دارد. همان طور که گفته شد، کلیه ی چربی های گیاهی و دانه های گیاهی کلسترول ندارند. اگر نوع سنگ کلیه کلسیمی یا فسفری باشد، از مصرف فرآورده های لبنی ، شکلات و نارگیل خودداری کنید. اما اگر میزان کلسترول دفع شده از کبد بیش از مقدار قابل حل شدن توسط صفرا باشد، کلسترول مازاد به شکل کریستال و در نهایت سنگ در میآید.

در یک تحقیق با مصرف 10 میلیگرم ویتامین B6 مقدار اكزالات ادرار کاهش یافت. دکتر غروبی در مورد عللی که سبب افزایش ریسک ابتلا به سنگ کیسه صفرا می شوند،گفت: سابقه فامیلی به عنوان یک عامل خطر محسوب می شود همچنین علاوه بر این در دوران حاملگی نیز شانس ایجاد سنگ کیسه صفرا بالا می رود. اگر سنگ کیسه صفرا بزرگ باشد هیچ کاری جز عمل جراحی نمی تواند به سرعت آن را از میان بردارد لیکن این عمل فقط در موارد فوق العاده استثنایی مجاز است و اثر آن فقط جنبه تسکین دارد زیرا این کار از مسمومیت دستگاه های بدن و تنبلی کبد، که عامل اصلی ایجاد سنگ هستند جلوگیری نمی کند، مگر آن که کیسه صفرا را به کلی بردارند که در این صورت دستگاه های مختلف بدن، بخصوص کبد از لحاظ ذخیره کردن صفرا دچار اختلال می شود، چنانچه گفتیم عمل جراحی فقط در موارد بسیار ضروری لازم است.

سنگ کیسه صفرا معلول سال های بد غذایی و زندگی خلاف بهداشت می باشد که منجر به مسمومیت دستگاه های بدن عموما کبد و خصوصا کیسه صفرا می گردد، یبوست عامل مستعد کننده آن است. این متخصص جراحی عمومی با بیان اینکه علت دقیق و واضحی برای تولید سنگ کیسه صفرا مشخص نشده است خاطر نشان کرد: علی رغم اینکه هنوز علت دقیقی برای تولید سنگ کسیه صفرا مشخص نشده است ولی موارد فوق به عنوان علت تشکیل سنگ ذکر می شود.

وی با بیان اینکه تغییرات وزنی بسیار زیاد ودر مدت زمان کوتاه، اعم از کاهش یا افزایش ناگهانی و سریع وزن، یکی از علل تشکیل سنگ کیسه صفرا است گفت: تغییرات وزنی بیش از 500تا 700 گرم در هفته توصیه نمی شود و این تغییرات در زنان بیش از مردان اهمیت دارد. این استاد دانشگاه در مورد روش های تشخیص سنگ کیسه صفرا گفت: برای تشخیص این بیماری از سونوگرافی، سی تی اسکن، ام آر آی، اسکن ایزوتوپ و ای ار سی پی استفاده می شود البته انجام همه آنها ضرورت ندارد و برحسب مورد تصمیم گیری می شود همچنین تست ها و آزمایشات خونی که نشانگر عفونت یا زردی و یا التهاب پانکراس باشد نیز بر حسب مورد از سوی پزشک درخواست می شود.

اسکن HIDA : در این آزمایش ، رنگ رادیواکتیو به صورت داخل وریدی تزریق می شود و به داخل صفرا ترشح می شود. اگر اسکن نشان داده شود که صفرا آن را از کبد به کیسه صفرا منتقل نمی کند ، کوله سیستیت احتمال دارد. اگر کیسه صفرا به طور کامل تخلیه نشود یا تخلیه آن دیر به دیر صورت گیرد، صفرا بسیار غلیظ میشود و احتمال ایجاد سنگ افزایش مییابد. سوالات خود را در قسمت “نظرات” با ما در میان بگذارید، همچنین اگر ایده یا نظری در رابطه با این مطلب دارید، خوشحال می شویم آن را با ما در میان بگذارید.

اما نمونه های تقلبی نرم تر هستند اما اگر نمیخواهید آن را در دهان خود قرار دهید نگران نباشید ناخن دست خود را روی سطح ان بکشید باید همان حس و نتیجه را ببینید.به دنبال سطح خشن و ساینده بگردید به این صورت میتوانید تشخیص دهید اصل است یا تقلبی. صفحات کوچک تالک، بر روی سطح را پوشش می دهد و موجب می شود تا سطحی نرم و سفید ایجاد شود. این امر به این دلیل است که یاقوت سفید به طور چشمگیری سنگ قیمتی مقاومی با درجه 9 یا 10 در مقیاس مو است.

یک زرده ی تخم مرغ کامل دارای ۱۶۰۲ میلی گرم کلسترول است (برعکس سفیده ی تخم مرغ که کلسترول ندارد). این یک تقویت کننده اعتماد به نفس است و به شما کمک می کند به راحتی و آرامش با افراد مشکل مقابله کنید. این استاد دانشگاه ادامه داد: درمان هورمونی با استروژن و مصرف قرص های ضد بارداری با دوز بالا ، مصرف داروهایی مانند جم فیبروزیل، که منجر به آزاد سازی وریزش بیش از حد کلسترول در مایع صفراوی می شوند و عدم فعالیت ورزشی و و ناشتایی طولانی از عوامل مستعد کننده تولید سنگ کیسه صفرا شمرده می شوند.

صمغ درخت گوجه و آلو : بهترین خرد کننده ی سنگ های صفرا برای التیام زخم مفید است. کپسول رواتینکس یکی از قوی ترین داروی سنگ شکن کلیه، حاوی اسیدهای چربی می باشد که به حل شدن، خرد شدن و دفع سنگ های کلیه و مجاری ادراری کمک می کند. از نشانه های سنگ کلیه وجود درد شدید در پشت،شکم و پهلو است. از علایم سنگ کیسه صفرا می توان به درد ناگهانی، سریع و تشدید شونده در سمت راست و بالای شکم اشاره کرد. مردی که با درد ناحیه شکم نزد پزشک رفت طی یک عمل جراحی طولانی مدت ۱۵۶ سنگ کلیه از بدنش بیرون آورده شد که این تعداد در نوع خود بی نظیر بوده است.

با گذشت زمان ، خواص مهره مار باعث شد که این سنگ به عنوان یک سنگ قیمتی طبقه بندی شود. مصرف تالك در صنايع سراميك سازي تا سال 1931 ارزش چنداني نداشت تنها حدود 1 درصد از اين ماده مورد استفاده قرار ميگرفت ولي با توجه به شناخت خواص آن درسال 1957 تالك درحدود 32 درصد مواد اوليه سراميك را تشكيل داد. بیشتر ارزش توپاز آبی نه در سنگ قیمتی، بلکه در کاری است که برای تراش سنگ انجام شده است. هرچند اهمیت اکتشاف سنگ­های قیمتی در ایجاد زمینه­های تشکیل کارگاه­های تراش و فرآوری و ایجاد اشتغال و گردش مالی مناسب با ارزش افزوده بالا به اثبات رسیده است، اما در ایران تاکنون به این امر توجه شایسته­ای نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید