برای شناماهیان آب راصاف نگهمیدارد

داکتر شهنواز شرار رئیس ادارۀ محیط زیست ولایت بغلان، گفت که نسل شیرماهی، سفیدماهی، لقه ماهی و ماهی خالدار، در حال انقراض است. قیمتترین گوشت ماهی، گوشت ماهی لقه است که هر کیلوی آن بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ افغانی خرید و فروش میشود. دسته بندی ماهیان سال یک بار وقتی که حوض ها خشک میگردد صورت میگیرد به خاطر جلوگیری از خود خوری در میان ماهیان تروت( قزل الا )،دسته بندی آنها سالانه چند مرتبه اجرا میشود تا ماهیان خورد وکلان از هم جدا گردندوبه این ترتیب زمینه تغذی خوبتر برای ماهیان خورد نیز مهیا شود.

این ماهی ها ساکن مناطقی هستند که آب شیرین رودخانه ها با آب شور دریا طلاقی پیدا می کند. برای تست کردن مزه های جدید، می توان از پورۀ سیب زمینی و یا سیب زمینی سرخ شده و سبزیجات بخار پز شده استفاده کرد. بعد از آن، روش مزه دار کردن ماهی به هرچه خوشمزه تر شدن آن کمک می کند. تعیین قیمت روز گوشت ماهی اوزون برون توسط مدیر بازارگانی مجموعه مصوبب می گردد. ماهی ها به صورت دسته جمعی در کناری از تانک یا به صورت دسته جمعی شنا می کنند بهترین غذایی که می توان به آنها داد آرتمیا است که باید روز قبل از شنای آزاد همه بچه ماهی ها که می توانید از شنا کردن یکی دو تا از ماهی ها که زودتر اقدام به شنای آزاد می کنند و همچنین خالی شدن قسمت نارنجی زیر شکم بجه ماهی متوجه شوید آماده شده باشد که در قسمت مقالات طریقه آماده کردن آن نوشته شده است سپس مقدار بسیار کم یعنی حدود سر قاشق چای خوری به آنها دو بار در روز داده شود تا ماهی ها کم کم رشد کنند دقت داشته باشید که عوض کردن آب به صورت روزانه یا یک روز درمیان به مقدار 20 درصد از اهمیت بالایی برخوردار می باشد همچنین سیفون کردن غذا های مانده و نخورده شده.

اگر شما کار را با ماهیان مولد خود آغاز نموده اید و فضای کافی برای نگهداری و بزرگ نمودن تعدادی از بچه ها تا مرحله بلوغ را دارا می باشید ، فکر خوبی است اگر چند تا از آنها را نگهداری نمایید زیرا به ندرت ممکن است که فروش ماهی های بالغ زیبا با مشکل مواجه شود . ـ اگر خواب ببینید گربه ماهی صید می کنید ، نشانه آن است که نقشه های دشمنان شما را پریشان می کند ، اما حضور ذهن و اقبال به شما کمک می کند تا از دام آنها بگریزید .

ماهی آنجل یا ماهی فرشته ای یکی از دسته ماهی های آکواریومی می باشد که زیبایی بسیار جذابی را به آکواریوم ها می بخشد. اسکارهای جوان می توانند تا مدت ها پس از این که رشد کرده و از حالت نوزادی خارج شدند. یکی از بهترین نوع آن به صورت اینترنتی است که افراد مختلف به راحتی می توانند آن را تهیه کرده و استفاده کنند. شما این ایدهها را پرورش داده اید و از آن کسب دانش کرده اید. ساختن حوض های پخته به خاطرتربیه وپرورش ماهی ازجمله جدیدترین طریقه پرورش ماهی به شمارمیرود.

در سالهای ۱۹۷۰ ماهی سالمون از ۴۰ رودخانه کشور نروژ جمع آوری گردید و فرایند پرورش و اصلاح نژادماهی سالمون آغاز گردید. با جاری شدن احساسات، فرد ادراک جدیدی از نفس را حس میکند، و این فرایند در رویا به صورت ماهی نمایش داده میشود؛ نگرش، کردار و غرایزی از ما که با دیگر اعضای بشریت یکسان است – ناخودآگاه جمعی – و سائقه ها و شناختی که از آن سرچشمه میگیرد؛ غرایز جنسی در مورد تولید مثل، ماهیان بسیار ریز همان اسپرم ها هستند و بدین معنا ما آن ماهی ریز اسپرمی هستیم که مسیر شگرفی به سوی رشد و تبدیل شدن به آدمی در پیش دارد.

ماهی ها و آبزیان: هنگامی که عزم میکنیم که حرکتی کنیم یا سخنی بگوییم، فرایند انگیزه های ناخودآگاه جسمانی و روانی، تولید واکنش میکنند. هنگامیکه ماهیان به سطح آب آیند وتنفس میکنند نشانه کمبود اکسیجن درآب است که باید آب حوض را تعویض نمود ویا ذریعه برق وسامان آلات مخصوص آب را به قسم فواره به هوا مخلوط نمود تا فیصدی اکسیجن ان بالا رود درصورتیکه آب شفافیت خود را ز دست بدهد ما نیم دست خود را که تا قست با زو درآب فرو برده ایم مشاهده کنیم که نشانه کدر بودن است وباید آب تعویض شود .

ماهی ممکن است خردی باشد که، با در نظر گرفتن سیر و سلوک ما در مکان و زمان، هنوز به خودآگاهی ما نرسیده است. ولی اگر شما عجله دارید یکی از راهها نگاه کردن به لوله تخمی و مقایسه انهاست که در نرها نوک تیزتر است درحالیکه ماده ها دارای لوله تخمی کوچکتر و گردتری هستند ولی هنوز هم شما به تعداد ماهی برای مقایسه نیاز دارید . اگر دید از قضیب او ماهی بیرون آمد، دلیل که او را دختری آید.

و به آرزوهای خود می رسید و چنان چه شما به کسی ماهی بدهید او را کمک و یاری می کنید که به آرزوهایش برسد. اگر دید ماهی فروشی می کرد،دلیل که منفعت یابد. اگر خواب دید ماهی بسیار داشت تازه و بزرگ دلیل غنیمت است و اما ماهی کوچک غم است. اگر در خواب ماهى بزرگى ببينيد، يعنى درآمد خوبى خواهيد داشت. اگر ببينيد ماهي شور مي خوريد چه دودي باشد و چه تازه به شرطي که شور باشد به بلا و مصيبت گرفتار مي شويد. شما خودتان را سانسور میکنید و اینکه کاملا چه احساسی دارید را ابراز نمیکنید.

اگر کسي در خواب يک يا چند ماهي درون شيشه يا تنگ آن طور که در مراسم هفت سين نوروز موسوم است به شما بدهد بسيار خوب است چون از جانب او متمتع و بهره مند مي شويد و به آرزوهاي خود مي رسيد و چنان چه شما به کسي ماهي بدهيد او را کمک و ياري مي کنيد که به آرزوهايش برسد. اگر خواب بیند از شکم ماهی مروارید یافت، دلیل که پسری آورد. دیدن ماهی در خواب در دریای گرمسیر، دلیل بلا و سختی بود و در دریای سردسیر تاویلش نیکو بود. ـ دیدن ماهی در آب زلال و پاکیزه رودخانه ، در خواب ، علامت آن است که اشخاص قدرتمند و ثروتمند شما را, مورد محبت و لطف خود قرار می دهند .

ماهی نر معمولاً زودتر بالغ می شود. از دیگر تفاوت های بین جنس نر و ماده در ماهی اسکار می توان به شکل سر و فرم باله ها اشاره نمود. اگر در خواب ببینید که ماهی را درسته قورت دادید طمع می کنید و دچار حرص و آز می شوید, و اگر غذائی بخورید، به نعمت می رسید. میتوانید میزان ترش بودن مواد را بچشید و اگر دوست داشتید رب انار بیشتری به مواد اضافه کنید. به همین خاطر در مرحله اول به صورت تدریجی به شوری آب اضافه می گردد تا با شرایط آب اقیانوس یکسان گردد. گردوی آسیاب شده را هم اضافه کنید و مقداری تفت دهید.

چنانچه تعداد آنها زیاد است بهتر است آنها را در چندین آکواریوم پخش کنید و فضای کافی برای رشد و فعالیت آنها با توجه به تمام نکات ضروری واجب در مورد نگهداری آنها را انجام دهید. قاعده كار بر این است كه 32 بچه آنجل در هر گالن نگهداری گردد. در صورت نگهداری در آکواریوم آب شیرین باید در کنار ماهیهایی با جثه قوی مانند سورم، پروت، پنکسی و نایف قرار گیرند. • این گونه در بخش ماهیان دریای خزر نیز مورد اشاره قرار گرفته است. بدون شک ممکن است از خانواده ها و یا گونه هایی نیز نام برده شود که از افراد خانواده بین ماهیهای آکواریومی شناخته شده در ایران وجود نداشته باشد.

۴ـ آنجل سیاه (black angel fish)گونه p. برای این کار، نعناع خشک، نمک، روغن زیتون، فلفل سیاه نیمکوب و 2 قاشق غذاخوری زعفران را با هم مخلوط کنید. رنگ سیاه آنها در مقابل رنگ سفید یخدان باعث می شود که خیلی خوب دیده شوند. خیلی زود سنگ کف را بعنوان محل تخم ریزی انتخاب می نمایند و آنرا شروع به تمیز کردن می کنند. بنابراین تکثیرکنندگان بایستی از انجام هرگونه کاری که باعث ناراحت کردن مولدین می شود خودداری نمایند. اسکار ماهی است بسیار کنجکاو و به خوبی فردی را که به آن غذا میدهد می شناسد.

تونی کریسپ نیز در کتاب فرهنگ تفسیر رویا اینگونه درباره تعبیر دیدن ماهی در خواب مینویسد:شخصی به احساساتی که مدت ها سرکوبشان کرده بود اجازه ابراز میدهد. تونی کریسپ دیدن ماهی مرده در خواب را به ابراز نشدن غرایز اساسی تعبیر کرده است. که روش دوم مر سوم تر می باشد برای این کار یک مخزن کوچک تقریبا ارتفاع 30 سانتیمتر و طول عرض 50 در 20 درست کرده یا خریداری کنید . پس از جذب کیسه زرده، نوزادها شنای آزاد را شروع می کنند. ماهی ها اغلب این فرایندهای ژرف ناخودآگاه را به تصویر میکشند. تکثیر ماهی انجل : ماهی انجل ازخانواده پرجمعیت سیچلایدهاست زیستگاه انجل در رودخانه ها و آبهای باتلاقی شکل آمازون است.

دیگرباید دقایقی را صرف تماشای حرکات مولدهایتان کنید از مشخصه های جفت شدن انجل چندمورد رابرایتان عنوان میکنم. H و دمای آب را نیز بررسی کنید. 1. سیر را رنده و پیاز را خرد کنید. خودشان جفتهایشان را انتخاب خواهند کرد. شما میتوانید آن را در فر هم طبخ کنید. باید به مقداری نوزاد آرتمیا در اختیار بچه ماهیان قرار دهیم که همه آنها را مصرف کنند و چیزی از آن بعد از نیم ساعت باقی نماند دقت کنیم باید کمتر از نیاز هم ریخته نشود. به هر حال تصمیم گیری با شماست و بستگی به تعداد ماهیان و ماهیان انتخابی شما دارد البته این نکته را همینجا گوشزد میکنم تا مشکل احتمالی برای شما ایجاد نشود و این نکته این است که این ماهی یک ماهی مهاجم و درنده نیست ولی یک ماهی گیاه خوار و ارام و فوق العاده صلح جو هم نیست بارها دیده شده به ماهیانی که دارای باله بلند و زیبا هستند اسیب میرسانند و تا انها را نکشند دست بردار نخواهند شد.

ماهی فاسد: دیدن ماهی فاسد و پوسیده در بازار ماهی بیانگر پریشانیای است که شما با تظاهر به شادی، اینگونه مینمایانید که غم ندارید. دیدن ماهی تازه در خواب به معنای غنیمت است، زیرا که بر خوان عیسی (ع) که از بهشت آورده بودند ماهی بود. بر همین اساس میزان استحصال خاویار از دریای خزر که در سال ۱۹۸۵، حدود ۳۰۰۰ تن در سال بودهاست در سال ۲۰۰۳ به ۱۴۵ تا ۱۶۰ تن در سال کاهش یافت. با انکشاف صنعت ماهیپروری برعلاوه گردش سرمایه داخلی، برای صدها تن کار دایمی مساعد شده و دسترسی مردم به گوشت ماهی نیز سهل میگردد.

دیدگاهتان را بنویسید