بررسی فنی مالی و اقتصادی این پروژه

دامسل کلودی: از جمله ماهیهای دیگر برای آکواریوم آب شور است که دارای بالههایی نرم، باله دمی شاخهای است. یکی از بهترین راهکارهای مقابله با این چالش، تهیه آکواریوم برای محل زندگی و استراحت است. موثرترین و ایمن ترین راه استفاده از داروی Ich بدون آکواریوم است. برخی افراد دور ماهی کاغذ آلومینیومی میپیچند یا کف سینی فر را با این کاغذ میپوشانند اما بهتر است کف سینی را با سبزیهایی نظیر هویج، کرفس و پیاز بپوشانید.

اکثر افرادی که قصد نگهداری از ماهی آکواریومی را در منزل یا محل کار دارند، تصمیم دارند که زیبایی های این ماهیان را به رخ دیگران برسانند. احتمالاً شما تصمیم گرفتهاید که در منزل یا محل کار خود آکواریومی داشته باشید و لذت نگهداری از ماهیهای کوچک و رنگارنگ راتجربه کنید. این تصور اشتباه رایج است.همچنین لازم است به این نکته توجه کنید که ماهی گوشتخوار یعنی یک ماهی درنده یا یک ماهی تهاجمی.

اما نکته آنکه با توجه به ریاست ایران بر پروژه حفظ ماهیان خاویاری دریای خزر سال گذشته، درآمد ایران از این راه بیش از ۴۰ میلیون دلار نبوده، حال آنکه درآمد صید خارج از ضابطه کشورهای حاشیه دریای خزر بالغ بر ۲۵۰ میلیون دلار بوده. • این گونه در بخش ماهیان دریای خزر نیز مورد اشاره قرار گرفته است. چهار بار در روز نوزادان را تغذیه نموده و آنها به سرعت رشد مینمایند و در حدود 3 هفته آنها را در یك مخزن 33 گالنی قرار میدهیم و آنها را از تغذیه با آرتمیا خواهم گرفت و با دل گوساله چرخ شده و غذای ورقهای به خوبی پودر شده, غذادهی خواهم كرد.

قطعات ماهی را در ظرفی قرار داده، ۴ قاشق غذاخوری محلول زعفران به آن اضافه کنید و با دست خوب مخلوط کنید تا همه قسمتهای ماهی کاملا به زعفران آغشته شود. ۱. برای پخت ماهی قزل آلا شکم پر پس از خارج کردن استخوان، ماهی را کاملا باز کرده و با نمک و فلفل سیاه طعمدار کنید. رودخانه ‘ چشمه كیله ‘ تنكابن یكی از مناطقی است كه هنوز هم ماهیان آزاد دریای خزر برای تخم ریزی به آن وارد می شوند و هر ساله شیلات با كمك نیروی انتظامی در این رودخانه مستقر و تمامی ماهیان آزاد را صید و در شرایط خاصی به مركز تكثیر شهید باهنر كلاردشت منتقل و تعداد قابل توجهی لارو ماهی آزاد تولید و در رودخانه های مازندران رها سازی می كند.

قیمت گوشت ماهی اوزون برون مانند دیگر مواد غذایی موجود در بازار دارای نوسانات بسیاری بوده است و این نکته نباید فراموش شود که قیمت این ماهی به دلیل کمیاب بودن آن بالاتر از دیگر ماهیان موجود در بازار می باشد . قیمت گوشت و قیمت خاویار در سال ۹۸ در ایران چند است؟ در سیاهه قرمز گونههای IUCN، دارای وضعیت “در معرض انقراض” (CR) است. رضا فلكی مقدم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : متاسفانه به دلیل احداث سد های لاستیكی در رودخانه ها ، بند های انحرافی آب كشاورزی ، ورود پساب های خانگی ، كشاورزی و شهری به رودخانه ها ، احداث دیواره های حفاظتی زیر پل ها و وجود كارخانه های شن و ماسه در مسیر رودخانه كه با رها سازی محتویات درون حوضچه های روسوب گیر به رودخانه زمینه فرار ماهی آزاد از رودخانه ها را فراهم نموده است.

رییس اداره شیلات شهرستان تنكابن نیز با بیان اینكه بیش از 90 درصد ماهیان دریای خزر از نوع رودكوچ هستند و در زمان بلوغ برای تخم ریزی و تكثیر به رودخانه مهاجرت می كنند ، گفت : اگر بستر های لازم را برای ورود این گونه از ماهی ها به رودخانه ها فراهم نكنیم مسلما با كاهش تعداد ماهیان مولد و در نهایت انقراض آن مواجه خواهیم شد. اجرای طرح توجیهی پرورش ماهی قزل آلا می تواند برای اشتغالزایی مناسب باشد. اگر به فکر اضافه کردن یک یا دو سیچلاید هستید، 40 گونه وجود دارد که در صورت ارائه شرایط مناسب میتوانند در آکواریوم شما به خوبی زندگی کنند.

بعد از گذشت این مدت هر روز مقداری از آب شور آکواریوم را خالی کنید و آب شیرین را جایگزین آن نمایید. عسگری با بیان اینکه ماهی آزاد شامل قیمت گذاری نمیشود وعرضه و تقاضا در بازار قیمت آن را مشخص میکند، ادامه داد: هر قطعه از این ماهی به دلیل کمیاب بودن قیمت بالا و چند میلیونی دارد و قیمت آن نیز با روش سنتی چوب زنی تعیین میشود. او با بیان اینکه بیش از ۱۳ هزار قطعه ماهی آزاد مولد و پیش مولد اکنون در این مرکز نگهداری میشود، ادامه داد: ۲۷۰ هزار قطعه بچه ماهی آزاد تکثیر شده در مرکز بازسازی آزادماهیان کلاردشت پارسال در دو رودخانه دو هزار و سه هزار تنکابن رهاسازی شده بود.

با توجه به خط قرمز انقراض این گونه روز به روز بر ارزش خاویار و قیمت ان افزوده میشود، گرچه بسیاری از کشورها به پرورش مصنوعی آن اقدام کردهاند اما کماکان، گونههای آزاد آن از ارزشی بسیار قابل توجه بر خوردارند. توجه داشته باشید از منابع غذایی دیگر ویتامین B میتوان به گوشت قرمز یا سفید، محصولات لبنی و تخم مرغ اشاره کرد.ماهی آزاد: چگونه انتخاب کنیم؟ مسمومیت با آمونیاک یک مشکل شایع در مخازن ماهی است و بیماری محسوب نمی شود اما می تواند فشار زیادی در ماهی ایجاد کند و منجر به سایر مشکلات سلامتی از جمله اختلالات باکتریایی شود.

توجه داشته باشید ماهیهای چرب دیگر مانند ماهی تن، ماش، روغن کلزا، انواع کلمها و همچنین سبزیجات برگ سبز دار نیز حاوی اسیدهای چرب امگا 3 هستند.ماهی آزاد یک ماهی چرب و بعضی مواقع خیلی هم چرب است. دنیای زیر آب و اسرار آن همیشه مورد توجه انسان بوده و میتواند حداقل نیاز به ارتباط با طبیعت را کمی جبران نماید. برای زمان سرو اوزون برون محدودیتی وجود ندارد و شما میتوانید آن را در وعده شام یا نهار نوش جان کنید و از طعم بینظیرش لذت ببرید. بهتر است برای این نوع ماهیها، از اکواریومهای عمیق و بزرگتر استفاده کنید.

بله درست است روسیه که همچون ایران از قطب های تولید ماهی خاویاری در دنییاست از ایران گوشت خاویاری وارد می کند. توجه داشته باشید که در این گونه، دو نر با یکدیگر مبارزه میکنند. سیچلاید فلاورهورن: این ماهیهای غیرعادی به دلیل سرهای برآمده و نشانههای گلبرگ شکلشان قابل توجه هستند. با توجه به رشد خوب (کمتر از قزلآلای رنگینکمان)، میتواند یکی از گونههای با ارزش و اقتصادی باشد. مصرف خاویار از ابتلا به بیماری افسردگی و بیماریهای قلبی عروقی پیشگیری میکند، چرا که در خاویار غلظت اسیدهای چرب از نوع امگا۳ بسیار بالاست. بر این اساس اگر در مسیر رودخانه چندین گونه ماهی وجود داشته باشد، امکان آلوده شدن ماهیهای پایین دست بیش از ۹۰ درصد خواهد بود.

تجارت خاویار بسیار پر سود است اما با این همه صید قاچاق و آلوده کردن دریای خزر از جانب کشورهای حوزه دریا و بی توجهی به نشانهگذاری و سرپیچی از کنوانسیون سایتیس در کم شدن گونههای ماهیان خاویاری بسیار تأثیر گذار بودهاست. ماهی سالمون منبع مناسبی برای ویتامین D و ویتامین E محسوب میشود و نسبت به ماهیان دیگر امگا ۳ و پروتئین بیشتری دارد. از بابت دما هم دمای 28 و29 برای انجل مناسب است در زمینه تغذیه ماهی انجل بسیار وسواسی است اما غذاهای عالی که دراین چندسال خودمان ازآنها بهره بردیم راعنوان میکنم که براساس مولدسازی حداقل 3 مورد ازاین غذاها رامیبایستی تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید