بهترین روش کاشت مو Sut است یا Fut + ویدئو – نبض ما

اما در صورت تداوم این علائم تا چند هفته بعد از عمل، حتما باید به پزشک مراجعه شود. البته این علائم ممکن است در اثر واکنش آلرژیک به جسم خارجی نیز ایجاد شود. در هنگام خواب از قرار گیری محل کاشته شده با بالشت اجتناب کنید زیرا ممکن است باعث ریزش موهای کاشته شده شود. افرادی که این کار را بدون تخصص و تجربه لازم انجام میهند، ممکن است سلامتی فرد را با مشکل مواجه کنند. پیرسینگ لب یکی از پرطرفدارترین نوع پیرسینگ است. سوراخ کردن پره بینی متدوالتر از سایر مدلهای پیرسینگ بینی است. پیرسینگ (Piercing) یا همان سوراخ کردن پوست به منظور وارد کردن اشیای تزئینی و جواهرات است که شایعترین و قدیمیترین نوع آن سوراخ کردن نرمه و غضروف گوش است اما امروزه برای قسمتهای دیگر بدن ازجمله بینی، زبان، لب، ابرو، ناف، دندان و حتی چشم هم انجام میشود.

اما به دلیل خطرناک بودن این عمل، انواع دیگری از پیرسینگ بینی ایجاد شده است که نیازی به سوراخ کاری بدن ندارند. برخی از این فوتبالیستها به دلیل ریزش مو، تصمیم گرفتند موهای خود را از ته بتراشند و برخی نیز به صورت طبیعی کچل شدند. البته لازم به ذکر است اگر کاشت مو را افراد بدون صلاحیت علمی انجام دهند احتمال آسیب رسیدن به موهای موجود فرد وجود دارد و ممکن است این موها بهدلیل آسیب دچار ریزش شوند.

با این وجود، میانگین میزان موفقیت کاشت مو امروزه در حدود ۹۰-۹۵ درصد است. اما این عوارض بعد از حدود ۱ الی ۲ روز از بین می رود. زیرا نتیجهی تمام تلاشها و مراقبتهای پزشک و بیمار در این دوره مشخص میشود. انتخاب تکنیک مناسب، بنا بر بانک موی پشت سر بیمار و تراکمی که به عنوان نتیجه کاشت انتظار می رود انجام می شود. همچنین اگر به بیماری خاصی مبتلا باشید، از شما خواسته میشود تا يک برگه مبنی بر بلامانع بودن انجام عمل جراحی کاشت موی طبيعی با توجه به نوع بيماری و دارویی که برای آن مصرف میشود، از سوی پزشک معالج به کلينيک کاشت مو ارائه کنید.

همانطور که گفته شد، بهترین روش برای سوراخ کردن بینی استفاده از سوزن استریل و گیره مخصوص پیرسینگ است. قرمز شدن، تورم، سوزش و خارش: بروز این علائم چند هفته بعد از سوراخ کردن می­تواند نشانه­ی عفونت بینی باشد. این علائم طبیعی است و نشانه­ی عفونت نیست. امروزه علاوه بر خانم ها ، پیرسینگ گوش در بین پسران نیز محبوب شده است. مدل های مختلف پیرسینگ وجود دارند که شامل حلقه های کوچک، زنجیرهای ظریف و مدل سوزنی بوده که بنا به نوع و جای پیرسینگ و همچنین بر حسب سلیقه فرد انتخاب می شوند.

از آنجایی که به منظور ایجاد پیرسینگ بینی بر خلاف گوش از سوزن های مخصوص استفاده می شود افراد شاهد درد و خونریزی بیشتری خواهند بود و علاوه بر آن مدت زمان بهبودی نیز طولانی تر می باشد. همچنین در برخی از مدلها از آهنربا برای نگهداشتن نگین روی بینی استفاده میشود که به آنها پیرسینگ بینی مگنتی میگویند. شواهد کمی برای نشان دادن این است که افراد سالم از مصرف بیوتین بیشتر سود می برند. این سوراخ با استفاده از دستگاه هایی صورت می گیرد که در برخی موارد با درد نیز همراه است اما خون در این بخش نمی باشد.

با این حال، باید گفت که دوران نقاهت و بهبودی بعد از کاشت مو به روش BHT با دیگر روشها از نظر طول آن نیز با بقیهی روشهای کاشت مو متفاوت است. وابسته به محل سوراخ دوران نقاهت بعد از آن نیز متفاوت است. در این شرایط ممکن است عفونت وارد جریان خون شود که بسیار خطرناک است. در پیرسینگ بینی ممکن است سوراخ روی بافت نرم پره بینی یا بافت نرم تیغه میانی بینی ایجاد شود. در این روش پیرسینگ کار یا پزشک به کمک یک سوزن قسمتی از بافت نرم بینی را سوراخ میکند.

به همین دلیل ممکن است در تبلیغات کلینیکهای مختلف مشاهده کنید که به طور مثال هزینه کاشت مو به روش FIT با تعداد گرافت یکسان در بین آنها متفاوت است. کاشت مو به روش ترکیبی : در این روش از ترکیب روش های Micro FUT و Micro FIT استفاده می شود که استفاده از روش ترکیبی برای افرادی مناسب است که می خواهند به تراکم بالایی برسند و دارای بانک موی قوی هستند.

در واقع تا دهه 1980، موهای پیوند زده شده با روش پانچ از محبوبیت بالایی برخوردار نبودند. در صورتی که کاشت مو به درستی انجام شود، این نقاط بسیار ریز اغلب غیر قابل تشخیص هستند، البته به شرطی که بیمار موهای خود را طوری کوتاه کند که جای زخم ها ظاهر نشوند. معمولا برای تقویت موهای قبلی فرد باید از داروهای تقویتکننده مثل ماینوکسیدیل، فیناستراید و مولتیویتامین استفاده کرد و در اکثر موارد لازم است مصرف این داروها خصوصا ماینوکسیدیل برای مدت طولانی (گاهی همه عمر) ادامه پیدا کند. در نظر داشته باشید که نوع پیرسینگ بینی در میزان درد موثر است.

پیرسینگ بینی عوارض مختلفی دارد. در ادامه انواع پیرسینگ بینی معرفی میشود. پیرسینگ بینی در برخی از مناطق جهان نشانهای از متاهل بودن فرد است! البته در مواردی سوراخ کردن بینی با دستگاه انجام میگیرد که بسیار خطرناک است و اصلا توصیه نمیشود. اما در روش موقت به سوراخ کردن گوش نیازی نیست و در آن از انواع پیرسینگ چسبی ، پیرسینگ فیک یا پیرسینگ مغناطیسی گوش استفاده میشود. قبل از هر چیز پیشنهاد می کنیم اگر با عوارض کاشت مو، بهترین روش مناسب شما و تصاویر آن آشنا نیستید این مطلب را بخوانید.

FIT: روش دیگری برای کاشت مو وجود دارد که نیازی به بیهوشی و انجام عمل جراحی آن هم طولانی مدت نیست، چراکه در این روش هر یک از واحدهای فولیکولی مو بهصورت تکبهتک از سر جدا میشوند و دیگر برای گرفتن گرافت، نیازی به برش دادن پوست سر نیست. در حال حاضر گزینههای درمانی موجود برای افرادی که دچار کمپشتی و نازک شدن موها هستند بیشتر از هر زمان دیگری است. این مرکز یکی از اولین مراکز پیوند مو در ایران است که با استفاده از جدیدترین درمان های دارویی و جراحی، عمل کاشت مو را انجام می دهد. از مراکز زیر قبل از انجام عمل راجب توانایی انجام این روش نیز حتما سوال کنید.

در این روش گرافتها با استفاده از میکروپانچ خارج میشوند و بعد از ورود به یک محلول سرشار از انواع مواد معدنی از طریق ابزاری به نام قلم چوی در محل مورد نظر قرار میگیرند. در طول 2 هفته اول، بجز برای مدت زمانهای کوتاه، نباید اجازه بدهید نور مستقیم خورشید به پوست سرتان بتابد. تعداد زیادی از شواهد علمی وجود دارند که نشان میدهند کیفیت فولیکول و سلولهای مو با افزایش سن کاهش مییابند؛ از این رو یافتن یک منطقه مناسب برای برداشت مو دچار چالش میشود.

دیدگاهتان را بنویسید