به این چربیها سرشیر گفته میشود

کلسترول را کاهش میدهد: مصرف منظم انواع مشخصی از پروبیوتیکها و محصولات تخمیری شیر می تواند کلسترول خون را کاهش بدهند. در تحقیقات اخیر بر روی دو گروه 15 نفری از افراد، میانوعدههای حاوی مقدار یکسان 130 کیلوکالری (یک لیوان ماست و انواع آبمیوه) به افراد داده شده است. ویتامین B12: یک ماده مغذی که تنها در غذاهای با منشاء حیوانی یافت میشود. این امر اطمینان حاصل می کند که فرد غذای کمتری مصرف می کند که باعث حفظ قند خون و کمتر شدن خطر چاقی نیز می شود. ماست نسبت به شیر حاوی مقدار کمتری قند شیر (لاکتوز) است. درست کردن ماست در خانه یا به اصطلاح ماستبندی یکی از آسانترین کارهاست. برای تهیه این نوع ماست، میتوان از ماست کم چرب یا پر چرب استفاده کرد. سنتز ویتامین: بیفیدوباکتری میتوان بسیاری از ویتامین ها از جمله تیامین، نیاسین، ویتامین B6، ویتامین B12، اسید فولیک و ویتامین K را سنتز کند یا در دسترس قرار بدهد. ویژگی مهم رژیمهای بهاره غفاری، که آن را بهعنوان یک رژیم اصولی میشناسند، این است که هیچ ماده غذایی را بهطور کامل حذف نمیکند و به همین دلیل نهتنها به سلامتی افراد آسیب نمیزند، بلکه میتوان آنها را تا مدت طولانیتری ادامه داد و نتایج بلندمدت از آنها به دست آورد.

بلو چیز انواع بسیاری داشته و بهطور کل به انواع پنیر که در فرآیند تهیه آن از مخمر آبی استفاده میشود بلوچیز گفته میشود. از انواع لبنیات است که با مایه زدن شیر بسته و سفت میشود. حاوی فسفر که در رشد و ترمیم بافت های بدن نقش دارد. فسفر: ماست منبع خوبی از فسفر، یک ماده ضروری برای بدن است که نقش مهمی در روند بیولوژیک ایفاء میکند. دلیل آن این است که مقداری از لاکتوز شیر در روند تولید ماست شکسته و به گلوکز و گالاکتوز تبدیل میشوند. لاکتوز موجود در شیر بهوسیله باکتریهای لاکتیکی موجود در ماست شکسته و به اسیدلاکتیک تبدیل میشود. ویتامینهای گروه ب و پروتئین موجود در ماست چکیده کمتر و چربی و کالری آن به دلیل غلیظتر شدن نسبت به ماست معمولی، در واحد وزن بیشتر است. سرشیر دارای کالری بالا و چربی بسیار زیادی است و برای سحری وعده مناسبی نیست. پنیر از بالا رفتن فشار خون و کلسترول پیشگیری می کند. مصرف پنیر باعث تنظیم فشار خون در افراد شده و سطح کلسترول خون را کنترل میکند. نوشیدن ۳ لیوان شیر یا بیشتر در طول روز میتواند خطر شکستگی استخوان در خانمها را افزایش دهد.

این عارضه در میان افراد مسن شایع بوده و دلیل اصلی شکستگی استخوان در این گروه سنی محسوب می شود. دوغ گازدار، نوشیدنی است که جهت فرآیند ترش شدن و گازدار شدن، آن را در دمای محیط قرار میدهند. فواید شیر و محصولات لبنی تخمیری مانند ماست برای سلامت، مورد تحقیقات بسیاری قرار گرفته است. یکی از فرآوردههای پرطرفدار لبنی ماست چکیده میباشد که از آبگیری ماست معمولی بهدست میآید. فواید ماست پروبیوتیک بسیار فوقالعاده است که می تواند بسیار بیشتر از شیر تخمیرنشده باشد. این فواید ماست در مورد سلامتی ممکن است همیشه صادق نباشد، بیشتر به این خاطر که برخی از انواع ماست پس از افزوده شدن باکتری پروبیوتیک پاستوریزه شدهاند. اما انواع مختلفی از ماست وجود دارد و ارزش غذایی آنها هم میتواند بسیار متفاوت باشد. جالب است بدانید این نوع ماست ماندگاری بیشتری نسبت به دیگر انواع آن دارد. اگر ماست چربی بیشتری داشته باشد، زمان آبگیری آن بیشتر خواهد شد. در زمان به عمل آمدن ماست، از همزدن آن خودداری کنید؛ در غیر این صورت بریده بریده و آبکی میشود. سپس مايه پنير را در آن بريزيد و بگذاريد تا شير به پنير تبديل شود (زمان لازم جهت تهيه اين پنير 15 دقيقه است). ماست با باکتری زنده یا فعال حاوی باکتری پروبیوتیک است که میتواند سلامت گوارش را بهبود بخشد.

ویتامین B: ماست سرشار از ویتامین B خصوصا B12 و ریبوفلاوین است که این دو برای جلوگیری از بیماریهای قلبی بهترین هستند. به گونه ای که غلظت ویتامین A خامه با توجه به درصد چربی آن از ۲ تا ۱۲ برابر قابل افزایش است، اما میزان ویتامین های محلول در آب نظیر ویتامین های B ،C و اسید فولیک آن کمتر و در طول استریلیزاسیون نیز مقدار زیادی از ویتامین B12 آن تخریب می شود. بر اساس نتایج این تحقیق درصد چربی در نمونه­های شیر خام 25/0 ± 81/6 و در نمونه­های پنیر انتهای دوره تولید و قبل از بسته­بندی 12/1 ± 5/20 بوده و در نمونه­های پنیر لیقوان در انتهای 90 روز دوره رسیدن این مقدار به 95/0 ± 55/24 درصد افزایش یافت. شیر گاومیش از نظر چربی از شیر گاو غنیتر و دارای ماده خشک کمتر و بین میزان درصد لاکتوز با شیر گاو تفاوت دارد . محصولات لبنی مدتهاست که به عنوان عامل مبارزه با پوکی استخوان شناخته میشوند.

دیدگاهتان را بنویسید