به این چربیها سرشیر گفته میشود

این چربیها همان سرشیر هستند. این ماده غذایی بسیار پرکالری بوده و میتوانید با خوردن آن در وعده صبحانه تا چندین ساعت پرانرژی و شاداب به فعالیتهای روزانه خود بپردازید. خوردن یک یا دو قاشق خامه برای صبحانه آن هم یکی دو بار در هفته اشکالی ندارد، ولی از آنجا که چربی خامه مانند چربی گوشت قرمز جزو چربیهای جامد است و کلسترول بالایی دارد مصرف بیش از اندازه آن حتی برای وزن گرفتن افراد لاغر هم توصیه نمیشود. چون پنیر از شیر ساخته می شود، برخی افراد ممکن است به پنیر نیز آلرژی داشته باشند.در نتیجه پنیر شامل خاطرات روزانه و راحتی است که فواید مختلفی برای سلامتی و زیبایی دارد ؛ علاوه بر این، شما می توانید پنیر را به هر شکلی که دوست دارید بخورید، چه به عنوان مسلک شک و یا آب شده در پیتزا. در این روش شیر گرم را بتدریج خنک میکنند که طی این زمان گویچههای چربی همراه مقداری از پروتئینهای مفید روی سطح شیر بسته میشود که به آن سرشیر گویند و اغلب به روش سنتی تهیه میشود و بسیار لذیذتر از خامههای صنعتی است، بخصوص آن که با مرباهایی چون آلبالو، هویج، به یا گل سرخ و یا با مقداری عسل میل شود.

در این روش شیر گرم را به تدریج خنک میکنند که طی این زمان گویچههای چربی همراه مقداری از پروتئینهای مفید روی سطح شیر بسته میشود که به آن سرشیر گویند و اغلب به روش سنتی تهیه میشود و بسیار لذیذتر از خامههای صنعتی است، به خصوص آن که با مرباهایی چون آلبالو، هویج، به یا گل سرخ میل شود، ولی احتمال آلوده بودن این محصول محلی به انواع میکروبهای بیماریزا همچون سل و تب مالت زیاد است. در این شرایط مدفوع آبکی بوده و حتی ممکن است به دلیل از دست دادن مایعات بدن و مواد معدنی دچار کم آبی و خستگی شوید. در این نوع دوغ ممکن است با توجه به شرایط نگهداری و در اثر تخمیر طبیعی(ناشی از فعالیت میکروارگانیسم های زنده موجود در ماست اولیه)گاز تولید شود. در صورت استفاده بیش از حد از سرشیر خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی افزایش می یابد، چرا که حدود 60٪ چربی دارد. در بدست آوردن ماستهای محلی از تجهیزات کمی استفاده میشود اما در صنعتی با مواد شیمیایی زیادی برخورد میکند. از پنیر پارمسان رنده شده در انواع سالاد، سوپ و پاستا استفاده میشود. برای تهیه دوغ گازدار ، باید از ماست ترش استفاده کنید و اگر ماست ترش در دسترس نیست ، برای تهیه ماست ترش باید آن را به مدت 2 روز از یخچال خارج کنید.

۵. در این مرحله به تدریج که شیر سرد میشود، با استفاده از یک ملاقه چربیهای تجمع یافته روی سطح آن را جمع کنید. اما جهت تهیه خامه ، شیر را در دستگاه های خامه گیر یا همان سپراتور می ریزند که با سرعت زیادی به دور محور خود می چرخد و به دلیل اینکه چربی شیر سبک تر است، در اطراف محور خامه گیر جمع می شود و خروجی مخصوص به بیرون هدایت می شود. به خصوص، هورمون ها در طول دوران قبل قاعدگی تغییر می کنند و پیری پوست را افزایش می دهد. مصرف ماست طبیعی میتواند ارتباط سلولهای خاکستری مغز را با قسمت غشایی پیشین مغز افزایش دهد و قوه ادراک و شناخت افراد را بالا ببرد. زنان، و بخصوص آنهایی که در معرض خطر سرطان سینه هستند، باید برای افزایش نسبت باکتریهای سالم درون سینه شان، پروبیوتیک لاکتوباسیلوس مصرف کنند. وقتی بزرگ تر می شویم، جوش های پوست به طور ویژه در صورت ظاهر می شود. اختلال پوست مثل خارش، جوش زدن، واقعاً باعث می شود که احساس ناراحتی بکنید. بدتر از آن جوش پوستی و اختلال پوستی پسوریازیس می باشد.

هر قاشق غذاخوری از سرشیر 60 کالری دارد و 100 گرم آن دارای 596 کالری می باشد. در صورت عدم رضایت از هر یک از محصولات ما، هزینه پرداختی مرجوع خواهد شد. پس از گذشت یک روز کامل و یا 24 ساعت می توانید سرشیر را با استفاده از یک کاردک برداشت کنید، در مغازه های لبنیاتی آنها را در ظروف 100 گرمی و 200 گرمی به همراه عسل یا مربا به فروش می رسانند. شمیم: همه غذاهای ایرانی را دوست دارم. معمولا سرشیر همراه با عسل ، شیره خرما و مربا مصرف می شود و یکی از خوشمزه ترین غذاهای صبحانه به حساب می آید. معمولا از سرشیر در وعده صبحانه همراه با عسل و مرباهای مختلفی مانند آلبالو، هویج و… طبیعت یا مزاج ماست سرد و تر است و در صورتی که ماست ترش باشد سردی و تری آن بیشتر می شود. کلمه دوغ در فارسی به معنای شیر است که زبد (روغن یا کره) آن بگیرند و مادۀ پنیری از آن باقی بماند.

دیدگاهتان را بنویسید