تفاوت الماس و برلیان چیست؟

اگر گوهری صاف و بلوری و درخشان نباشند لازم است مانند فیروزه یا سافیر ستاره ای دارای رنگی دل پسند یا تظاهرات رنگی مخصوص باشند. این مواد نقاط ذوب و جوش بالا دارند، فوق العاده سخت بوده و نارسانا بوده و در تمام حلالهای معمولی نامحلولند و این بعلت داشتن پیوندهای کووالانسی فراوان آنهاست که برای فرو ریختن ساختمان بلوری باید گسسته شوند. این سنگ با ظاهر زیبا و جذابی که دارد، مورد توجه بسیاری از معماران و ساختمان سازان قرار گرفته است.

به عنوان نمای ساختمان نیز به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاهها نقصهاى موجود در الماس را حتى در مقیاس میکروسکوپى یا اتمى نیز بررسى مىکنند. برخی از تغییر رنگ ها به خاطر تغییر نور محیط و برخی دیگر به خاطر عناصر شیمیایی موجود در سنگ ها می باشد، در هر صورت این میتواند عاملی باشد برای تعریف یک ویژگی عالی یک سنگ قیمتی که هم در بازار داخلی و هم در بازار جهانی آن را با ارزش قلمداد خواهد کرد.

ولی اوپال در حقیقت یک نوع ماده معدنی است که تکههای کوچک سیلیس موجود در آن به دلیل شکست نور به این شکل در آمده و نقاط نورانی و درخشان در آن ایجاد کردهاند. به طوری که گفته شد ، نور سفید در گذشتن از سنگ شفاف بنابر اختلاف طول امواج اختلاف سرعت پیدا می کند و همین امر باعث تجزیه نور و بازتاب های مختالف و چند رنگی سنگ می گردد. اما جالب است بدانید که تقریبا اکثر الماس هایی که از معادن استخراج می شوند، رنگی زرد دارند و تنها درصد کمی از آنها سفید یا بی رنگ می باشند.

استخراج عمیق ان بعدا از سال ۱۷۳۷ تا ۱۸۰۰ مورد استفاده قرار گرفت. زمانی که سنگ، در حالب یا مثانه گیر کرده باشد، ممکن است پزشک از یک ابزار به نام اورتروسکوپ برای برداشتن آن استفاده کند. به عنوان مثال داروهایی به نام نمک سیترات میتوانند سطح سیترات در ادرار شما را تغییر داده و تشکیل سنگهای کلسیم را متوقف کنند. برخی از سنگ های قیمتی و جواهرالاتی به خاطر ویژگی خاصی که دارند میتوانند در بازار بین الملل بسیار مورد توجه قرار گیرند. اپال ها و الکساندریت مطمئنا از جمله سنگ های قیمتی بسیار با ارزش به شما می آیند اپال ها در شرایط عادی میتوانند چند رنگی و یا رنگین کمانی باشند و الکساندریت نیز میتواند به چندین رنگ ، تغییر وضعیت دهد و این زیبایی سنگ و ارزش آن را افزایش خواهد داد.

توپاز طلایی به دور شدن افکار شیطانی از انسان بسیار کمک می کند . 2- اوپال به خون سازی بدن کمک می کند و گردش خون را تنظیم می نماید. در سنگ های گرانبها ، اغلب ترک هایی دیده می شود که اصطلاحا در جواهر سازی به انها مو می گویند و چنین سنگ های مودار نامیده می شوند. کار برش و آماده سازی الماس ، بسیار سخت و دشوار است. جالب است بدانید در بازار کابل یاقوتهای سرخ بهسازی شده Glass Filled یا سنتتیک بسیار دیده میشوند و گاهی اوقات حتی فروشندگان نیز از آن بیخبرند.

گذشته از اینها، کمیابی و قانون خلل ناپذر عرضه و تقاضا نیز در مطلوب بودن و بالا بودن بهای آنها بی تاثیر نیست. ارزش و بهای گران گوهرها به علت برخی ویژگی ها از جمله رنگ و سختی و زیبایی و درخشندگی است. طبق برخی نوشتههای قدیمی سنگ یاقوت منجر به حمایت از آرزوها، رها کردن وابستگیها و نیز مانع از خیانت و بیوفایی شریک زندگی میشود. یاقوت قرمز برای بیماریهای ویروسی و اپیدمی، همچنین درمان تب مفید است.

بیشتر سنگهای کلیه نیازی به درمان تهاجمی ندارند. نفریت بیشتر فیبری و جیدایت ظاهری بیشتر کریستالی دارد. بنابراین هر چه تناسب تراش سنگ بهتر باشد، زیبایی و جلوه آن بیشتر خواهد بود. بنابراین توپاز آبی انتخاب بهتری برای ستهای جواهر با تعداد سنگهای قیمتی بسیار کوچک است. گاهی قسمت بسیار کوچکی از الماس معیوب می باشد که جدا کردن قسمت معیوب از طریق برش دادن ، کاری سخت و دشوار است و به دقت بسیار زیادی نیاز دارد. بنابراین تفاوت بین الماس و برلیان در برش نهفته است.

بنابراین پیوند به هم پیوستگی دوم – که قدرت به هم پیوستگی لایهها را مشخص میکند – ضعیفتر از اتصال اولیه که یک پیوند کوالانسی است، خواهد بود. درست است که هر دو یک فرمول دارند اما شرایط تشکیل این دو بیسار متفاوت است الماس در شرایط فشار و حرارات بالا تشکیل میشوند برای همین هم بالاترین درجه سختی(10) را دارد از طرفی تفاوت رفتار و خواص گرافیت و الماس را به نوع اتصال و پیوند شیمیایی اتمهای کربن نمیتوان نسبت داد زیرا در هر دو شکل این ماده – که تنها دارای اتمهای کربن است – یک نوع پیوند شیمیایی وجود دارد.

مثلا یشم بسیار پر دوام است ولی اپال و سنگ ماده و زیر کن از همه کم دوام تر هستند. این نوع انگشتر هدیه ی بسیار مناسبی برای ابراز عشق خود به شریک زندگی تان است. این نوع سنگ ها خاصیت ناپیوستگی اجزای بالایی دارند که به دلیل وجود گازهای مختلف در کف رودخانه ها ایجاد شده است. گوهرها علاوه بر مزایا و خواص فوق ، دارای خاصیت دیگری هم هستند و آن کم یابی و پراکندگی معادنشان در نقاط مختلف و دور افتاده جهان است. سنگ از سخت ترین نقاط خود نیز می شکند.

در این مورد نیز قانونی حکم فرماست که مدون نیست. معمولا در سهماهه دوم و سوم این عارضه ایجاد شده و از علائم اصلی آن درد در بالای شکم، کمر و پهلوها است. رنگ که این اندازه در سنگ های گرانبها و سنگ های زینتی طرف توجه گوهرشناسان و گوهرفروشان و خریداران است در واقع یک خاصیت عارضی است و جزو خواص ذاتی و اصلی آن شمرده نمی شود. با توجه به این که خرید سنگ قبر دارای هزینههای زیادی برای خریداران است، افراد باید در هنگام خرید یک سنگ مقاوم را انتخاب کنند.

توجه کنید که اگر هر کدام از سنگ های دکوراتیو را انتخاب کنید، باید بر روی آنها براق کننده سنگ زده شود. همچنین می توانید سنباده بر روی سنگ بکشید اگر سنگ خراب شدآن جعلی است. به این ترتیب فرمول های مختلف را بر این اساس، به این ترتیب، مشتری ما را برآورده می سازیم و محصولات مناسبتری را ارائه می دهیم. گوهرها اصولا از همه اشیا و اجناسی که ما در زندگانی خود مورد استفاده قرار می دهیم ، سختی و دوام بیشتری دارند و پربهاترین آنها سخت ترین آنهاست. می دانستید که انگشتر یکی از زیباترین و مهم ترین جواهرآلات برای همه انسان ها است.

زمرد را معدن ظلمات است و اسکندر بیرون آورد و این همه بقایای آن است. اشکال رنگ های رنگین کمانی درخشانِ این سنگ، آنرا به تمامی چاکراها پیوند می دهد که باعث شده است که به یک پاک کننده و تطهیر دهنده خالص تبدیل شود. بنا بر دلایل گفته شده در بالا ، در سراسر دنیا به ندرت می توان الماس خالص ، بی رنگ ، شفاف و مناسب برای برش کاری را پیدا نمود. یک قطعه سنگ گرانبها اگر دارای ترکیبات شیمیایی خالص باشد ، بی رنگ خواهد بود مانند الماس که کربن خالص است. اگر سنگ مورد نظر تیره است فورا نتیجه نگیرید که تقلبی ست ممکن است اصل باشد اما یاقوت نباشد لعل هم نوعی سنگ قیمتی ست که شبیه به یاقوت است اما به جای قرمز روشن کمی تیره تر هستند.

در ادامه به طور کامل تر در رابطه با این که علائم سنگ کلیه چیست و تشخیص آن توضیح داده شده است. الماس ابزار شرکت با مسئولیت محدود تاسیس در سال 1993، حرفه ای ساخت ابزار الماس با طیف کامل استخراج، برش، سنگ زنی و پرداخت. چندین عامل مختلف می توانند بر کیفیت این سنگ زیبا تاثیرگذار باشند که در ادامه به بررسی این عوامل خواهیم پرداخت. در بعضی از سنگ ها بازتاب های نامساوی و به رنگ های مختلف وجود دارد که زیبایی انواع یاقوت ها از همین در آمیختگی موزون رنگ های تجزیه شده به دست می آید.

چرا که الماسی که به صورت بی رنگ و شفاف است ، به عنوان سنگ جواهر شناخته می شود و به منظور ساخت انواع جواهرات باید آن را به شکل های مختلف برش داد. در مورد سنگ های بزرگتری که خودبه خود دفع نشده و باعث ایجاد عوراض ، عفونت یا درد شدید شده اند اقدامات درمانی به منظور حذف آنها لازم است . حتی ممکن است متوجه آن نشوید و هنگام ادرار کردن بدون درد دفع شود. اگر شما می توانید آنچه که بر روی کاغذ نوشته شده است را بخوانید و یا حتی لکه ای را ببینید، احتمالا این سنگ، یک الماس نیست.

اگر در تراش فست سنگ، خطوط ساییده شده باشند و این اتفاق را بتوانید در بزرگنمایی 10 مشاهده نمایید، بدین معناست که سنگی که در اختیار دارید، الماس نمی باشد. این بدان معنا است که وقتی سنگ را به فاصله حدود 6 اینچ ( حدود 15 سانتیمتری ) از چشم خود نگه می دارید، هیچگونه اجزایی را در آن نتوانید ببینید(ممکن است باذره بین، سنگ واقعا حاوی اجزاء قابل مشاهده باشد، اما شما با چشم غیر مسلح نمی توانید آنها را مشاهده کنید). پزشک ممکن است برای انجام آزمایش، تشخیص نوع سنگ و پیشگیری از تشکیل مجدد سنگ، از بیمار بخواهد سنگ دفعشده را نگه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید