تمام خواص ، فواید و عوارض خوردن پنیر برای سلامت و زیبایی

پنیرهای با رطوبت خیلی زیاد (۸۰ تا ۸۵ درصد) شامل پنیر کاتیج، پنیر ریکوتا، پنیر ایمپاستاتا، پنیر نوفشاتل، پنیر خامهای است. پنیر بوترکیزه خیلی سریع ذوب میشود که همین مورد باعث استفاده آن در انواع غذاها شده است. علت عدم استفاده از نوشیدنی های گاز دار مخصوصا دوغ گاز دار بدلیل گاز موجو در آنها نیست بلکه بدلیل اسید فسفریکی است که در این نوع نوشیدنی ها اضافه می شود که برای سلامتی بدن مضر است. این در حالی است که گونههای پروبیوتیک بسیار زیادند. ویتامین K2 منبع ساختار استخوانی و سلامت قلبی است.علاوه بر این پنیر شامل منبع مغذی بالایی از مواد مغذی سالم برای بدن ما است. ماست یکی از انواع لبنیات است که به طور گستردهای به دلیل خواص تغذیه ای و حسی مطلوب مصرف میشود. پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله درباره مصرف پنیر میفرمایند: پنیر بخورید چرا که خواب میآورد و غذا را هضم میکند.

برای مثال اگر نباید چربی بخورید، ماست را ممنوع نکنید، ماست کم چرب یا ماست ایسلندی بخورید. مقدار کلرید سدیم دوغ نباید از ۱٪ بیشتر باشد حداقل میزان گاز دی اکسید کربن دوغ های گازدار پس از بسته بندی بایستی٪ ۴/ ۰ باشد. ۳ ترکیبات پایدار کننده: میزان این ترکیبات نباید از ۱۰ درصد وزنی مواد جامد بدون چربی شیر تجاوز کند. خوردن یک یا دو قاشق خامه برای صبحانه آن هم یکی دو بار در هفته اشکالی ندارد، ولی از آنجا که چربی خامه مانند چربی گوشت قرمز جزو چربیهای جامد است و کلسترول بالایی دارد مصرف بیش از اندازه آن حتی برای وزن گرفتن افراد لاغر هم توصیه نمیشود. اخیراً و با همهگیری ویروس کرونا، ال کازئی به عنوان یک گونه پروبیوتیک مقاوم در برابر ویروس کرونا به یکی از افزودنیهای پرکاربرد در محصولات پروبیوتیک بدل شده است. احتمالا شنیدهاید که ماستها برای برخی بیماریها مضرند؛ اما امروزه تنوع ماستها آنقدر زیاد است و انواع ماست موجود در بازار آنقدر متنوع است که اغلب افراد میتوانند با خیالی راحت از محصولات گوناگونی که تولید شده استفاده کنند. برای دانستن میزان مواد مغذی در ماست تمامی مقادیری که در ادامه میخوانید در پیمانهای به اندازه یک فنجان ماست گفته شده است.

از دیگر فواید ماست این است که تقریبا اغلب مواد مغذی مورد نیاز بدن را دارد. پتاسیم: پتاسیم از دیگر مواد مغذی موجود در ماست است که ریسک حمله قلبی را کاهش میدهد و از طرفی از ضخیم شدن رگهای خونی جلوگیری میکند. معمولا مصرف دوغ های معمولی بیشتر است زیرا دوغ هایی که عبارت «گرما دیده» بر روی آنها درج شده است طعم خوش و تازگی خود را از دست می دهند. بر اساس تحقیقات انجام شده، چنانچه کودک شما در روز حداقل دو وعده لبنیات مصرف کند سلامت استخوان های وی تامین می شود چراکه مصرف لبنیات اعم از شیر، ماست و دوغ در سنین رشد نقش مهمی در افزایش تراکم استخوانهای کودک شما دارد. ماست به دلیل داشتن مقدار زیادی کلسیم, برای سلامت دندان، رشد و استحکام استخوانها توصیه میشود. موسیر یا سیر کوهی از خانواده سیر است و همانند سیر دارای خواص درمانی بسیار زیادی می باشد. دلایل زیادی برای محبوبیت پروبیوتیکها وجود دارد. وجود پروتئین و چربیهای مفید در ماست باعث میشود زود سیر شوید و مواد معدنی مورد نیاز به بدنتان برسد.

در این مطلب بعضی از فواید ماست و مضرات انواع ماست را بررسی خواهیم کرد تا از خواص شگفتانگیز این خوراکی خوشمزه بیشتر مطلع شوید. چرا بعضی از ماستها خوشمزهترند؟ از هر نوع شیری برای تهیه ماستمی توان استفاده نمود؛ اما ماست های امروزی را اغلب از شیر گاو تهیه میکنند. شما میتوانید در منزل به راحتی و با کمی صبر و حوصله آن را تهیه کنید. ماست زمانی آماده است که وقتی ظرف را کج می کنید، دیگر حالت آبکی نداشته باشد و به راحتی تکان نخورد. اما غلظت گاز مورد استفاده در دوغ گازدار، به مراتب کمتر از گاز مورد استفاده در نوشابهها است. به گزارش ایمنا، پنیر (cheese) یکی از پر استفاده ترین مواد غذایی ایرانیان خصوصاً در وعده صبحانه است. ایران نیز از این روند بیبهره نبوده است. پنیر با بوتیرات فراوانی که در خود دارد به بدن اجازه میدهد تا سطح انسولین را در سطح مطلوبی حفظ کند و این تعادل فرد را از بیماری دیابت نجات میدهد. ـ این شیر پاستوریزه شده را داخل ظرف بلند و کاملاً استریل شده ای بریزید و اجازه دهید تا خنک شود و دمایش به 43 درجه سانتی گراد برسد.

دیدگاهتان را بنویسید