جداول و نمودارها تقریبی است

ماست ترش را در طرفی جدا بریزید و سپس آب و نمک را به اندازهای که دوست دارید اضافه کنید. پارچه را می بندم و مرتب ورز می دم تا آب کاملا جدا بشه و کره بمونه. در روزگاران قدیم، دوغ به طور سنتی در دمای اتاق برای چند روز رها میشد تا به باکتریها اجازه رشد داده و به طور طبیعی نوشیدنی را گاز کند. بعد از یک هفته میتوانید این نوشیدنی خوشمزه را با سایر غذاهای سنتی مانند دیزی یا کباب کوبیده سرو کنید. کلمه دوغ در فارسی به معنای شیر است که زبد (روغن یا کره) آن بگیرند و مادۀ پنیری از آن باقی بماند. یک لیوان از آن را کنار بگذارید تا باقی مانده آن گرم شود. باکتریهای مفید از جمله استرپتوکوک، ترموفیلوس و لاکتوباسیلوس بولگاریس، از رشد میکروارگانیسمهای مضر در بدن جلوگیری میکنند. ماست با عفونت های باکتریایی جلوگیری می کند. تسکین نفخ و یبوست، کاهش کلسترول و فشار خون بالا، جلوگیری از سرطان روده بزرگ و بسیاری از مشکلات دیگر، با پروبیوتیک درمان میشوند.

مصرف 45 گرم یا تقریباً 1/5 فنجان دوغ به طور روزانه کلسترول کل و تری گلیسیرید را به ترتیب 3٪ و 10٪ کاهش می دهد. برای این مشکل تکنولوژی پلاسمای سرد به ما کمک کرد تا به این مشکل فائق بیاییم و بتوانیم با ترکیب چند سبزی گرم و خوش عطر و دلنشین به همراه گرانول گردو، دوغی فوق العاده خوشمزه تولید کنیم. هر لیتر دوغ حاوی ۲-۱/۵ درصد پروتئین،۱ درصد چربی و ۰/۶ گرم کلسیم است. این دوغ مطابق بند«۳» تهیه شده و سپس به آن حداقل ۱ درصد استارتر ماست اضافه می شود. این پنیر برای اولین بار در سال ۱۹۲۷ در آلمان تولید شد که به دلیل طعم کره ای آن به پنیر بوترکیزه (Butter Kase Cheese) معروف شد. برای تهیه دوغ از ماست، آب، نمک و طعم دهنده مانند گلاب یا نعناع استفاده میشود. یخچال و در مکانی به دور از تابش مستقیم آفتاب نگهداری شود هر چند نگهداری آن در مکانی با دمای معمولی مشکلی ایجاد نمیکند. او در سال ۲۰۱۶ و پس از اتمام خدمت سربازی، با بازی در سریال «نسل خورشید»، به حرفه خود بازگشت. دوغ منبع خوبی از پروبیوتیکها و باکتریهای مفید برای روده است. دوغ به کاهش بوی بد دهان نیز کمک میکند و متخصصان طب سنتی آن را برای افرادی که از بوی بد و خشکی دهان رنج میبرند مفید میدانند.

در صنعت برای طعم دار کردن آن از اسانس های مختلف مثل کاکوتی و نعناع یا گلبرگ های خشک و خردشده گل محمدی استفاده می کنند. سرشیر را می توان یکی از محبوب ترین و لذیذترین فرآورده های لبنیاتی در نظر گرفت که از ارزش غذایی بسیار بالایی برخوردار است. از این رو بر عکس نوشابه تقویت کننده استخوان هاست. ناگفته نماند، مشهورترین برند تولید کننده دوغ در ایران، «دوغ آبعلی» است. بر اساس استاندارد شماره ۲۴۵۳ که مشخص کننده ویژگی های دوغ است،دوغ فرآورده ای است که از رقیق کردن ماست با آب آشامیدنی و یا معدنی و یا آب پنیر تخمیر شده بدست می آید. نمک در طی فرآیند تخمیر اضافه میشود. تفاوت دوغ معمولی با دوغ کفیر (Kefir) در نوع ماست است. در این نوع دوغ ممکن است با توجه به شرایط نگهداری و در اثر تخمیر طبیعی(ناشی از فعالیت میکروارگانیسم های زنده موجود در ماست اولیه)گاز تولید شود. دوغ حرارت دیده گازدار،فرآورده ای است که بعد از فرآیند آن برای ایجاد گاز در اثر تخمیر طبیعی باکتری های ترموفیل مورد استفاده در تولید ماست به آن اضافه می شود.

فرآورده های لبنی تخمیر شده مانند دوغ با اثرات ضد التهابی کاهش قابل توجه اي در پریودنتیت دارند.این امر به ویژه برای افرادی که در نتیجه پرتودرمانی ، شیمی درمانی یا بیماری کرون دچار التهاب دهان هستند مفید مي باشند. نکته قابل ذکر این است که آبکاری به روش PVD به دلیل کیفیت بالاتر کمی گرانتر از دو نوع آبکاری دیگر است. این نوشیدنی سالم منبع خوبی از پروبیوتیکها و مواد مغذی است که در ایران رواج دارد و به راحتی میتوان آن را نوشیدنی ملی نامید. این محصول به طور میانگین 50% ترکیبات و ارزش غذایی ماست را دارا بوده و از آنجایی که مواد افزودنی و نگهدارنده در تولید آن مورد استفاده قرار نمی گیرد، به عنوان یک نوشیدنی با ارزش بالا و سالم مورد توجه قرار گرفته است. قبل از وارد شدن به دانشگاه، راجع به ایران اطلاعات اصلاً نداشتم. این اختلاف فشار به باز و بسته شدن شیرکمک میکند.

دیدگاهتان را بنویسید