خواص و مضرات سرشير

امروزه با تغییر در روند تولید کره به لحاظ تکنولوژی،روش تولید دوغ نیز به عنوان نوشیدنی تخمیری شیری،تغییر یافته است. کسی نمی داند اولین بار چه کسی به فکر تهیه دوغ افتاد و کدام عیار و طراری برای اولین بار همراه با دیزیش سفارش دوغ داده است،اما واضح است که دوغ از قدیمی ترین و اصیل ترین نوشیدنی های ایرانی است. محصولات شیر حاوی مقادیر کافی سدیم هستند ، مصرف مقدار زیادی سدیم با افزایش خطر فشار خون بالا همراه است ، خصوصاً در افرادی که به نمک حساس هستند. سرشیر در واقع چربی شیر است که جدا شده است، بنابراین خواص شیر را ندارد و نمیتواند کلسیم و پروتئین مورد نیاز بدن را تامین کند، همچنین مصرف بیش از حد این ماده غذایی ممکن است با عوارض زیر همراه باشد:افزایش خطر ابتلا به بیماریهای قلب و عروق: تقریبا ۶۰% سرشیر از چربی تشکیل شده است، بنابراین مصرف طولانی مدت سرشیر باعث افزایش کلسترول یا چربی خون میشود. در این نوع دوغ ممکن است با توجه به شرایط نگهداری و در اثر تخمیر طبیعی(ناشی از فعالیت میکروارگانیسم های زنده موجود در ماست اولیه)گاز تولید شود.

اگر ماست را به صورت متداوم مصرف کنید سلامت خود را تضمین کرده اید. بهتر است افراد در مصرف این ماده غذایی طبع بدنی خود را در نظر بگیرند. از نظر وزنی، شیرآلات این گروه تقریباً بین دو گروه شیر روشویی لوکس و ارزان قرار دارد. این ماده لبنیاتی خواص فراوانی دارد و میتواند فشار خون را کاهش دهد. همچنین می توانید مخلوط خود را روی شوفاژ یا در معرض آفتاب در یک مکان گرم قرار دهید. آلرژی به شیر در برخی افراد باعث استفراغ ، خس خس سینه ، کهیر ، ناراحتی معده و حتی آنافیلاکسی می شود. حالا فوت کوزه گری را می گویم،برای گازدار شدن ،دو حبه قند به این مخلوط اضافه کنید،بی جنبه نباشید و فکر نکنید اگر یک کیلو قند به آن اضافه شود حتماً نتیجه بهتری می گیرید! ارزش غذایی دوغ به دلیل ویژگی های ارزشـمند غذایی ماست است و همانگونه که می دانید ماست از تخمیر شیر توسط میکروب ها حاصل می شود،امروزه ماست غالباً از شیر گاو بدست می آید. سرشیر یکی از محبوب ترین صبحانه هایی است که نه تنها در ایران بلکه در سراسر دنیا به همراه عسل یا مربا مصرف می شود. دوغ با شیوه های مختلف از افزودن آب به این ماست بدست می آید و نوشیدنی سالم و مفیدی است که محتوی کلسیم،ویتامین B12،B6 ،B2 است به همین دلایل برخلاف نوشیدنی مثل نوشابه به تحکیم و تقویت استخوان ها کمک می کند.

این خواص به هضم سریع غذا در معده کمک میکند و عملکرد دستگاه گوارش را بهبود می بخشد. نوشیدن دوغ به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک میکند. در منطقه بالکان، دوغ اغلب شامل میکروارگانیسم هایی به نام پروبیوتیک است که برای سلامتی انسان بسیار عالی هستند. در ادامه با فواید دوغ و نکات منفی دوغ برای سلامتی آشنا میشوید. دوغ سبک، خنک و با طراوت است و میتواند سایر غذاهای سنگین یا تند را متعادل کند. در این مرحله قابلمه را روی گاز با حرارت کمی بیشتر از متوسط قرار دهید و هوشیار باشید که شیر سر نرود. اگر فرزندان شما با مزه شیرین این ماستها ارتباط بیشتری برقرار میکنند، بهتر است که با استفاده از وانیل به ماست مزه بدهید تا مصرف آن، اثر نامناسب کمتری ایجاد کند. این پنیر چه به صورت رنده شده و پودر شده و چه به صورت تکهای و ورقهای در بسیاری از غذاهای ایتالیایی به کار برده میشود. افرادی که طبع شان گرم است می توانند شیر شان را با شکر یا قند شیرین کنند، اما افرادی که طبع شان سرد بهتر است شیر را با عسل، پودر زنجبیل یا خرما بخورند. در صورتی که لوله های آب سرد و گرم از دیوار بالای سینک خارج شده باشند و نه از زیر سینک روشویی، یا باید از انواع شیر روشویی دیواری خریداری کنید و یا سیستم لوله کشی را متناسب با شیرآلات روشویی که بر روی سینک نصب می شود اصلاح نمایید.

در پایان امیدواریم که با جایگزینی صحیح و درست و با علم به فواید و ارزش غذایی دوغ آن را در لیست مواد آشامیدنی خود قرار دهید. لازم به ذکر است که در دوره های مختلف نگرش خاصی نسبت به انواع فرآورده های تخمیری شیر وجود داشته و از دیرباز نقش آن در سلامتی انسان در قالب داستان هایی در زمینه افزایش طول عمر بازگو شده است،به همین جهت مصرف آن به طور روز افزونی در اذهان عمومی به عنوان مواد غذایی سلامت بخش جای گرفته است. نکته مهم این است که دوغ برای حفظ سلامتی باید بدون گاز و کم نمک تهیه شود. برخی کارخانهها و تولیدکنندگان محصولات لبنی، برای تولید دوغ تخمیری از تزریق مستقیم گاز به دوغها خودداری میکند، زیرا وارد کردن مستقیم گاز به دوغها برای سلامتی مصرفکنندگان به شدت مضر است. به این شکل که ابتدا ماست پرچرب،با آب،رقیق و سپس با استفاده از مشک،چربی آن جدا شده و باقی مانده به عنوان دوغ مصرف می شد.

دیدگاهتان را بنویسید