خواص و مضرات پودر ژلاتين – نیلوشاپ

۲. معلوم شده که ژلاتین پروتئینی است که تریپتوفان ندارد و فقط مقادیر کمی سیستئین، متیونین و هیستیدین دارد. این روش­ها مشکلاتی نیز در بردارند، بهطوریکه در صورت تزریق به شریان کرونری، تنها 15 درصد از سلول­ها بهمحل مورد نظر رسیده (7) و در صورت تزریق مستقیم به بافت نیز با وجود اینکه اکثر سلول­ها به قسمت موردنظر می­رسند ولی بهعلت عدم وجود داربست مناسب برای تغذیه و رشد، میزان کمی از آن­ها دارای عملکرد مناسب خواهند بود. پزشک در مورد اهداف شما از انجام این روش با شما صحبت کرده و سوابق پزشکی و بیماریهای فعلی شما را بررسی میکند. آنزیم بزنم یا با ماساژ درست میشه … ۵. پزشک پس از هر تزریق، بلافاصله ناحیه را ماساژ میدهد و در صورت نیاز محلول بیشتری را تزریق می کند. بریلو علاوه بر اینکه برای تزیین و زیبایی کیک مورد استفاده قرار می گیره، روی میوه های تزیین شده ی کیک یا دسر ها ریخته میشه و این باعث زیبایی و براق شدن میوه ها میشه و از تماس هوا با میوه ها جلوگیری می کنه. ولی پور و همکارانش (2013) تأثیر جای­گزینی سیمان با درصد­هایی از زئولیت، متاکائولن و میکروسیلیس، بر روی دوام بتن را مورد بررسی قرار دادند.

مصرف طولانی مدت با دوز بالای این دارو ها خونریزی معده و زخم های گوارشی را به همراه دارد و در افراد بالای 65 سال و افراد سیگاری و بیمارانی که سابقه خونریزی گوارشی دارند و کسانی که داروی آسپرین ودیگر داروهای ضد انعقادی مصرف میکنند بیشتر است و باید حتما با دستور پزشک این داروها را استفاده نمایند. در این مطالعه از آنجاییکه بافت هدف، ماتریکس خارج سلولی قلبی میباشد، باید با انتخاب پارامترهای الکتروریسی مناسب بتوانیم تا حد امکان به داربستی با نافیبرهای موازی و همگون دست پیدا کنیم که با بیشترین شباهت را از نظر فیزیکی و ساختار با ماتریکس قلبی (شکل 1) داشته باشد. نمونه­ها بهمنظور مشخص شدن مورفولوژی، میزان همگون بودن و جهتدار بودن نانوفیبرها برای تهیه تصاویر میکروسکوپ الکترونی (SEM) فرستاده شدند. از نانوفیبرهای همگون با قطر یکنواخت تشکیل شده باشد. در ابتدا طول و ضخامت نمونه­ها اندازه­گیری و سپس با نرخ کرنش 5 میلی­متر در دقیقه، نیروی کششی در جهت نانوفیبرها به نمونه­ها وارد شد (22). پس از 5 بار تکرار برای هر نمونه، نمودارهای تنش-کرنش بهدست آمده و با یکدیگر مقایسه شد. از آنجائیکه رنگ ارغوانی حاصل از زنده مانی سلول­ها در طول موج 490 تا 540 نانومتر جذب می­شد، لذا نمونه را تحت جذب در طول موج 490 نانومتر اشعه فرابنفش قرار دادیم تا میزان زنده­مانی از روی میزان جذب در مقایسه با داربست PCL مقایسه شد.

چسبندگی و استحکام مناسب داشته باشد، از آنجائیکه بافت قلبی بهصورت مداوم و سیکلوار تحت نیروی کششی حاصل از انقباض و انبساط می­باشد، لذا داربست مناسب باید بتواند این میزان کشش را تحمل کند و در طول زمان ترمیم، از سلول­ها حمایت مکانیکی داشته باشد (16). ماهیچه­ی قلبی، مدول یانگی در حدود 10 تا 20 کیلو پاسکال در زمان دیاستول با کشش کمتر از 10 درصد دارد که در پایان دیاستول تا 50 کیلو پاسکال در عضله قلبی سالم و تا 200 تا 300 کیلوپاسکال در قلب آسیب دیده افزایش می­یابد. زمانیکه بنا بههر دلیلی، خونرسانی بهقسمتی از بافت قلب بهخوبی انجام نشود، سلول­های آن قسمت از بافت می­میرند و از آنجائیکه سلول­های قلبی توانایی ترمیم ندارند، شخص دچار نارسایی قلبی می­شد. آنالیز تصاویر میکروسکوپ الکترونی حاصل از جهتگیری سلول­های پروژنیتور قلبی بر روی داربست: قسمت­هایی از نمونه اصلی داخل محلول فیکساتور قرار گرفت تا جای سلول­ها بر روی داربست ثابت شود. در این مطالعه با ساخت داربست نانوفیبری ترکیبی از 2 پلیمر PCL و ژلاتین با درصد ترکیب مناسب توسط روش الکتروریسی با ماندرول چرخان، سعی شده که داربست مناسبی جهت کشت سلول­های پروژنیتور قلبی ایجاد شد. همانطور که در بخش قبل توضیح داده شد الکتروریسی بر روی ماندرول چرخان، یکی از روشهای کاربردی برای ساخت داربستهای نانوفیبری دو بعدی با نانوفیبرهای یکنواخت و جهتدار میباشد.

برای تهیه داربست از محلول تهیه شده، از روش الکتروریسی استفاده شد. از جمله مزایای این روش میتوان به امکان دستیابی به یکنواختی بالا و امکان تنظیم میزان آرایشیافتگی نانوالیاف با تنظیم سرعت چرخش ماندرول اشاره کرد. ولی با این وجود تفاوت هایی هم میان این دو محصول بهداشتی وجود دارد. امروزه برندهای آرایشی بسیار مختلف و متنوعی در بازار وجود دارند، اما برخی از آن ها کیفیت بالاتری دارند و جایگاه خود را در میان مصرف کنندگان پیدا کرده اند. خیر، این ژل حالت فیکس کننده به صورت موقت داشته و پس از استفاده نمیتوانید تا چند ساعت حالت موی خود را عوض کنید. قبل از رفع کامل بی حسی لب از خوردن و آشامیدن خودداری کنید. پس از خشک شدن کامل نمونه ، از آن تصاویر میکروسکوپ الکترونی تهیه شد. داروهایی که پزشک برایتان تجویز کرده است را به طور کامل و مرتب مصرف کنید. برای تهیه ژلاتین مس میتونید با دستور زیر عمل کنید. بررسی خواص فیزیکی و شیمیایی داربست:با استفاده از تصاویر میکروسکوپ الکترونی، توزیع قطری داربست­ها و میزان پراکندگی آن­ها، توسط نرم افزار تحلیل آماری SPSS با هم مقایسه شد تا همگون­ترین حالت مشخص شد. روش شیمیایی خود به دو روش اسیدی و قلیایی تقسیم می گردد .

دیدگاهتان را بنویسید