خوبیها و بدیهای دوغ

شاید شنیده باشید که دوغ خواب آور است و نوشیدن آن می تواند به شما کمک کند تا خواب خوبی داشته باشید. این کلانشهر یکی از بزرگترین شهرهای دنیا به حساب میآید. معمولا سرشیر همراه با عسل ، شیره خرما و مربا مصرف می شود و یکی از خوشمزه ترین غذاهای صبحانه به حساب می آید. مصرف پنیر به افرادی که به دلایلی عدم تحمل به لاکتوز شیر دارند توصیه می شود. دوغ حاوی نعنا و پونه، به ترشح شیره معده و هضم غذا کمک می کند و نفخ حاصل از دوغ را رفع و دل پیچه را التیام می بخشد. اصل ماجرا این است که در سال ۱۹۹۳ انجمن غذا و داروی آمریکا (FDA) استفاده از هورمون رشد گاوی (BGH) را در دام ها تایید کرد. مادران باردار می توانند از ماست برای سلامت دوران بارداری استفاده کنند ، ماست به دلیل داشتن کلسیم و فولات برای سلامت و رشد جنین بسیار مفید است. تاریخ کره به عصر برنز بر میگردد.

تاریخ کره از پارینهسنگی زیرین آغاز میشود و با چوسان و دوران باستان نمایان میشود؛ جایی که گوریو و امپراتوری گوگوریو شکل گرفتند. در این مرحله، هم می توانیم ماست درون پارچه را در یخچال قرار دهیم و هم می توانیم از جایی آویزان کنیم که آب موجود در آن خارج شود. از مهمترین خواصی که برای این ماده غذایی می توانیم نام ببریم کمک به سلامت دستگاه گوارش است. پنج گلبرگ مربوط به گل ملی کره ختمی درختی یا رز شارون (mugunghwa (무궁화/無窮花) است. این نشان در پرچم ملی کره توسط پنج گلبرگ احاطه و تلطیف شده و کتیبهای از نام رسمی کشور «جمهوری کره» (Daehan Minguk) با حروف هانگول به صورت یک روبان نشان را دربر گرفته است. نشان ملی جمهوری کره (به انگلیسی: National Emblem of the Republic of Korea هانگول: 대한민국의 국장 / Hanja: 大韓民國의 國章) از نماد تیگوک (taeguk) تشکیل است. کرهٔ جنوبی که با نام رسمی جمهوری کره (به کرهای: 대한민국) (به انگلیسی: Republic of korea) (به اختصار انگلیسی: ROK) نیز شناخته میشود؛ کشوری در بخش جنوبی شبهجزیرهٔ کره در شرق آسیا است. این نشان در سال ۱۹۶۳ به تصویب رسید.

۲۶ پادشاه در طی حکومت این سلسله به قدرت رسیدند و پایتخت آنان شهر هانیانگ (سئول امروزی) بود. در سال ۱۵۹۲ ژاپنیها به کره لشکرکشی کردند ولی حکومت با کمک چینیها حمله آنان را دفع کرد. هر وقت مشکل داشتم، ایرانیها آمدند و تلاش کردند که به من کمک کنند. من سرشیر هایی که از روی شیر می گیرم و زیاد هست را توی ظرف دربسته داخل یخچال میگذارم. نگرانی هایی در مورد وجود استروژن و سایر هورمون های استروئیدی موجود در محصولات لبنی ایجاد شده است. سایر دانشمندان معتقدند 朝鮮 ترجمه کره ای بومی اسدال (아사달)، پایتخت گوجوسئون بود: asa یک کلمه فرضی ریشه آلتایی برای «صبح» است، و dal به معنی «کوه». کره در ۱۰۸ پیش از میلاد به چهار مستعمره مجزای چین تقسیم شد. تا سال ۱۰۸ قبل از میلاد کره شمالی و بخشی از منچوری توسط گوجوسئون کنترل میشد. پس از پیروزیهای ژاپن در نخستین جنگ با دودمان چینگ در چین (۱۸۹۴ تا ۱۸۹۵) (بخشی از نخستین جنگ چین و ژاپن) و جنگ با امپراتوری روسیه (۱۹۰۴ تا ۱۹۰۵) (بخشی از جنگ روسیه و ژاپن) کره به کلی تحت استیلای ژاپن قرار گرفت. حدود ۱۹۷۹ میلادی، این کشور درگیر تنشهای سیاسی و اقتصادی فراوانی بود و پس از این سال، تغییرات کمکم پدید آمدند.

در حدود سال ۳۵۰ میلادی سه دولت سلطنتی در شبه جزیره کره تشکیل یافت که عبارت بودند از: شیلا، باکجه و گوگوریو که در میان آنها دولت شیلا از اقتدار بیشتری برخوردار بود. بهتر است برای داشتن اندامی سالم شیر را در رژیم غذایی خود قرار دهید. اجازه دهید شیر خنک شود. سپس داخل آب شیر سرد شده مقداری نمک بریزید و پنیرها را برش بزنید و داخل آن قرار بدهید. شیر گاو حالت استانداردی پیدا کرده است و بقیه شیر را با آن مسنجند. گوجونگ کره امپراتور کره خواست با اعزام هیئتی به دیوان بینالمللی دادگستری در لاهه، کشور خود را از زیر نفوذ کشور ژاپن بیرون بیاورد؛ ولی با کشف این موضوع مجبور به استعفا شد و پسرش سانجونگ کره آخرین امپراتور دودمان یی به پادشاهی رسید. این کشور، با قوانینی که برابری اقتصادی و فرصتهای برابر برای تمام مردم را تضمین میکند، میزبان شرکتهای بزرگ و بینالمللی است که اقتصاد آن را توانمند میسازند. این امر با انعقاد یا معاهده تجاری اجباری با ژاپن صورت گرفت و کمی بعد آمریکا و کشورهای اروپایی وارد داد و ستد با کره شدند.

دیدگاهتان را بنویسید