در متون جغرافیایی و تاریخی «یافتههایی نو در نسخههای خطی فارسی

ماست واقعی باید بدون مواد نگهدارنده تولید شود و خصوصیات بی نظیر آن با تخمیر طبیعی آن حفظ شود در غیر این صورت برای سلامتی مضر خواهد بود. در تولید این محصول از گرانول موسیر پاستوریزه با بهترین کیفیت استفاده شده است که با ایجاد طعم ملایم و بافت ویژه بدون هیچگونه بوی آزار دهنده، تجربه لذت بخشی را ایجاد می کند. شیرآلات حمام ارزان، معمولاً سبُک هستند؛ اما آنچه عامل اصلی کیفیت شیرآلات است، استاندارد بودن ماده اولیه آن است و نه صرفاً وزن. مطابق با تحقیقات انجام گرفته شده در سال ۲۰۱۱ شیر و لبنیات حاوی میزان بالایی پروتئین می باشند که مصرف آن ها برای درمان بیماری کبد چرب مفید است. استرس بخش جدایی ناپذیری از زندگی افراد شده است ، خیلی از افراد تحت فشار و تنش های مختلف هستند ، پروتئین و لاکتیوم موجود در شیر باعث کاهش فشار خون شده و هورمون های استرس و افسردگی را کاهش می کند.

اسید لاکتیک موجود در ماست باعث سهولت جذب و هضم این ترکیبات مغذی میشود. این گیاه با افزایش گلبول های قرمز سبب افزایش گردش خون می شود. این گیاه همچنین آنزیم ها را تحریک کرده و برای درمان زخم معده نیز مؤثر است. موسیر فعالیت دستگاه گوارش را نیز بهبود می بخشد. ماست و موسیر باعث بهبود هضم غذا شده و با بهبود حرکات روده ها برای درمان اسهال و یبوست مفید می باشد. همچنین ویتامین ها و مواد معدنی مانند فسفر و منیزیم موجود در موسیر باعث رشد و تقویت استخوانها در کودکان می شود. جالب است بدانید که موسیر از لحاظ مواد معدنی از پیاز غنی تر است و خواص آن نیز قاعدتاً بیشتر خواهد بود. همانطور که خواندید موسیر از خواص بسیاری برخوردار است. همچنین این حالت نشان میدهد که شما در مواجهه با مخالفان، قوی هستید.نماد شیر در فال قهوه نشان از برتری شما در حوزه کاری و ماموریتهایتان دارد. ماست و موسیر باعث تقویت موی سر شده و برای درمان ریزش مو و تقویت و افزایش رشد مو مفید می باشد، همچنین تحقیقات نشان داده افرادی که ماست و موسیر مصرف می کنند موهایشان دیر تر سفیدمی شود.

تصاویر گرفته شده توسط یک عکاس نروژی که لحظهای را نشان میدهد که پادشاه جنگل از ترس گله گاومیش مجبور به فرار و بالا رفتن از درخت شد. در ادامه قصد داریم به خواص آن بپردازیم. یکی دیگر از خواص قابل توجه موسیر تأثیر آن بر لاغری است. البته غذاهای “با طعم پنیر” یکی از انواع پنیر ها محسوب نمی شوند. موسیر های نرم شده را ساطوری کرده و درون ماست بریزید ( می توانید از ماست چکیده برای تهیه ماست و موسیر استفاده کنید )، سپس نمک و فلفل را اضافه کرده و برای دو تا سه روز در یخچال بگذارید تا خوب با هم ترکیب شده و جا بیفتد و ماست خوش طعم شود. هندیها نیز دوغی ویژه خود به نام لاسی تهیه کردند که دو طعم مختلف داشت: شور و شیرین. در تهیه توفو از نمک استفاده نمیشود و به همین دلیل از آن در تهیه سالاد و انواع غذاهای شیرین استفاده میشود. باکتری ویژه تهیه ماست، لاکتوز را به اسید لاکتیک تبدیل میکند و به علاوه به ماست بافت ژل مانندی میدهد. همان گونه که مشخص است ماستهاي داراي چربي بيشتر، بافت مناسب تر و عطر و طعم بهتري دارند به همين علت براي ايجاد چنين خصوصيات يا خصوصيات مشابه در فرآورده هاي کم چرب يا بدون چربي بايد از جايگزين ها يا افزودني هاي مناسب استفاده نمود.مواد و روش ها: در اين بررسي از نشاسته ذرت و ژلاتين در دو نسبت مختلف (0.5 و 1 درصد) براي تهيه ماست بدون چربي استفاده شد و سپس خواص شيميايي مختلف ماستهاي تهيه شده شامل ماده خشک، خاکستر، ميزان اسيديته، pH و ميزان آب انداختن در زمانهاي 1، 7 و 15 روز پس از توليد ماست اندازه گيري شده و با نمونه شاهد (ماست بدون چربي بدون افزودني هاي فوق) مقايسه گرديد.

رنگ آن باید سفید تا سفید شیری باشد و دارای طعم مطبوع و مخصوص به خود بوده و فاقد هر گونه طعم و بوی خارجی باشد. طعم تند موسیر را نیز می توان با ترکیب کردن آن با ماست متعادل کرد. اگر موسیر خشک شده استفاده می کنید باید آن ها را یک شب در آب جوش بخیسانید تا نرم شوند و روز بعد آن ها را تمیز کنید و به مدت 1-2 ساعت خوب بپزید تا نرم شود. اگر برای تهیه ماست و موسیر از موسیر تازه استفاده میکنید، ابتدا باید موسیر ها را کاملا تمیز کنید، سپس خرد کرده و 1 ساعت در آب بخیسانید. پس با این توصیفات می توان به راحتی تفاوت خامه با سرشیر و البته طرز تهیه آنها را درک کرد. به طور مثال در این راستا می توان به کوئرستین، کمپفرول و سایر آنتیاکسیدانهای گوگرددار اشاره کرد. مقادیر بالای ویتامین C موجود در ماست و موسیر باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شده و برای پیشگیری و درمان سرماخوردگی مفید می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید