دسر با پودر ژلاتین – طرز تهیه چند دسر با پودر ژلاتین

ژلاتین به دلیل بافت منحصر به فرد می تواند در مصارف مختلف مورد استفاده قرار گیرد. در ادامه ی این مقاله به تفاوت پودر ژله و پودر ژلاتین می پردازیم و توضیح می دهیم که آیا میشه بجای پودر ژلاتین از پودر ژله استفاده کرد ؟ ساختار موس مو از رزینهای مصنوعی تشکیل شده است و بیشتر برای سبککردن موها و حالتدادن به موها از آن استفاده میشود. برای اینکه ظاهر زیبایی داشته باشید و سلامتی خود را به خطر نیندازید، مواردی که گفته شد را حتماً در نظر بگیرید و فراموش نکنید. دادن اطلاعات به بیماران و آماده کردن آنها می تواند به صورت پیشگیرانه استرس را کاهش دهد و حس کنترلشان را بالا ببرد. ژل بزرگ کننده فوری سینه ماتیس فرانسه اصل می تواند باعث رشد و بزرگ تر شدن سینه ها و بالا کشیدن سینه ها و فرم دهی و سفت کردن سینه ها گردد که از ویژگی های خوب آن محصوب می شود. با این حال قیمت بالا و کمبود منابع ژل رویال، مانع اصلی برای رشد استفاده از این ماده در بین مردم می شود. نکته دوم رشد ترک­هاست، همزمان با افزایش دما رشد ترک­ها نیز افزایش می­یابد که در نمونه­های حاوی نانوسیلیس بسیار کمتر است.

در تحقیقاتMorsy و همکاران نیز افزایش مقاومت فشاری در دمای ٢٥٠ درجه همزمان با افزایش نانومتاکائولن نسبت به دمای محیط دیده می­شود. امروزه ابزارها و لوازم آرایش گوناگونی برای پهن و خوش فرم کردن ابروها در بازار دیده میشود، مانند ژل ابرو، سایه ابرو ، ریمل ابرو و … و اما برای طراحی روی کیک و شیرینی بهتر است غلظت آن بیشتر باشد. اگرچه آنتراکینون یک ترکیب ارگانیک است که به طور طبیعی در برگ گیاه آلوئه ورا یافت می شود، سمی است و باید از بلع آن اجتناب شود. برای تهیه ژل ابرو با آلوئه ورا باید به میزان یک قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا را با 4 قطره روغن کرچک و 3 قطره روغن رزماری مخلوط کنید. ژله یک نوع دسر است که در مهمانی ها باعث جذابیت پذیرایی مان می شود شما می توانید با توجه به مدلهای زیر می توانید ژله ای بسیار زیبا را در منزل برای خانواده خود یا میهمانانتان تهیه کنید. ۲- بعد از کاور کردن قالب با روغن، اولین قدم تهیه ژله رنگ قرمز هست. با بررسی تصاویر سطح نمونه­ها بعد از قرارگیری در معرض حرارت که در شکل­های ١3 الی ١5 ارائه شده­اند، اولین نکته­ای که به چشم می­خورد تغییر رنگ نمونه­های شاهد است.

در شکل­های 7 تا ١2 طیف­های حاصل از آنالیز آزمایش XRD بر روی نمونه­های حاوی درصد­های متفاوت نانوسیلیس قرار گرفته در معرض ٦٠٠ درجه حرارت ارائه شده است. نتایج حاصل از آزمایش مقاومت فشاری و چگالی بتن خشک شده در دماهای ٢٠، ٢٠٠، ٤٠٠ و ٦٠٠ درجه سانتی­گراد در جداول 7 و 8 ارائه شده­اند. آزمایش جذب حجمی آب بر روی نمونه­های مکعبی ١٠×١٠ سانتیمتری در دماهای مورد نظر انجام گرفت و نتایج حاصل از میانگین­گیری بین ٣ نمونه در جداول 9 الی 11 ارائه شده­اند. جهت انجام این آزمایش ابتدا قطعاتی از مرکز نمونه­های فشاری ١٠×١٠ جدا شده و این نمونه­ها کاملاً به صورت پودری یکنواخت و همگن درآمده و مورد آزمایش قرار گرفتند. مورد دیگری که در طول انجام این آزمایش مشاهده شد، کاهش وزن نمونه­های بتنی با افزایش دما بود که این تغییرات نیز در نمودار شکل 6 آورده شده است. کمترین وزن نیز در ابتدا و انتهای آزمایش مربوط به طرح LWN1.5 است. از بررسی شکل 6 می­توان به این موضوع پی برد که با جای­گزین کردن سیمان با نانوسیلس کاهش وزن محسوسی در نمونه­های بتنی رخ می­دهد و با افزایش دما تا ٦٠٠ درجه نیز این روند ادامه دارد که این اختلاف بسیار کم می­شود.

2- شعله را کم کرده و اجازه دهید حدود 10 دقیقه بجوشد. این دو ماده را خوب مخلوط کنید. با توجه به نمودار شکل 4 کاملاً واضح است که کمترین مقاومت در طول آزمایش مربوط به طرح فاقد میکروسیلیس می­باشد، که خود نشان دهنده تاثیر خوب این ماده در بهبود دوام بتن است. با درنظر گرفتن نتایج آزمایش مقاومت فشاری در دمای ٦٠٠ درجه می­توان به تأثیر مثبت افزودن نانوسیلیس پی برد. به همین ترتیب افزودن ٣%، ٥% و ١٠% نانوسیلیس به ترتیب سبب افزایش ٧%، ٧/١٩% و ٨/١٤% نسبت به طرح پایه گشته است. باز هم مشاهده می­گردد حذف میکروسیلیس از طرح حاوی ١٠ درصد نانوسیلیس سبب افزایش این پیک تا ٥٨ مرتبه می­شود. این مطلب با مطالعه پیک حاصل شده در زاویه θ٢ برابر ٥/٣٣ درجه در نمونه LWN1.5 به میزان ٩٥ مرتبه مشاهده می­گردد که در نمونهLWN3 و نیز در نمونه LWN5 به میزان ١٧ مرتبه محدود می­گردد، البته مشخص گردید که افزودن نانوسیلیس به میزان ١٠ درصد و حذف­ میکروسیلیس باعث بالارفتن مجدد پیک هیدروکسیدکلسیم تا ٧٦ مرتبه می­گردد، که این امر خود توجیه کننده­ی کاهش مقاومت رخ داده در این طرح به دلیل حذف میکروسیلیس می­باشد. از اینکه این مطلب نظر شما را جلب نکرده است، شرمساریم.

دیدگاهتان را بنویسید