دفع سنگ کلیه فوری و قطعی – دکتر شهریار ناطق جراح کلیه و متخصص ارولوژی

زمانی که سطح مواد معدنی در بدن شما بالا باشد، احتمال تشکیل سنگ بیشتر است. اما هر گونه لکه یا خراش قابل مشاهده میتواند ارزش سنگ را به میزان زیادی کاهش دهد. هنگامی که این سیارک ها به زمین برخورد می کنند، دما و فشار زیادی تولید میشود. سنگ مادر کیمبرلیت نوعی سنگ آتشفشان درونی است به نام پریدوتیت که درصد زیادی کانی الیوین دارد و تجمعی از قطعات گوشه دار یا خرد شده است. چرا که این ایزوتوپ تنها ایزوتوپی است که در طبیعت وجود دارد و در هر مقدار ممکن توسط نوترون های حرارتی شکافته شود. البته الماس هنوز هم به عنوان سخت ترین عنصر موجود در طبیعت است که می توان در زمین یافت.

با این حال سختی آن در جهات گوناگون کریستالوگرافی و سطوح مختلف متفاوت بوده و می توان آن را به وسیله گرد یا پودر الماس و یا با الماس دیگر برش داد. نکات جالب دیگر نیز در رابطه با این جواهر وجود دارد که از شما دعوت می کنیم برای آگاهی از آن ها در ادامه با ما همراه باشید. در رابطه با استخراج الماس می توان گفت که آسان ترین شیوه ، استخراج از زمین زرد است که در سطح زمین قرار دارد. معدن بزرگ Mir در صربستان روسیه به قدری بزرگ است که می تواند یک جریان هوای شدید ایجاد کند به گونه ای که توان مکش هلی کوپتر به داخل این معدن را داشته باشد.

به عنوان مثال، هنگامی که یک سیارک 10 کیلومتری به جو زمین وارد میشود، میتواند با سرعتی در حدود 15 تا 20 کیلومتر در ثانیه حرکت کند. بیشتر بخوانید: چگونگی انفجار شهاب ها در جو زمین سرانجام توضیح داده شد! خانوادهی پریدوتیت. پریدوتیت سنگی بسیار بازی است که بیشتر از کانیهای آهن و منیزیمدار درست شده است. «الماس مظهری از تمرکز خالص انرژی است که از جنبه الهی برخاسته و سرچشمه می گیرد. ماده ایكه باعث این فرآیند می شود ممكن است گوگرد و یا سیلیكای موجود در سنگ های دیواره ویا یك مذاب سیلیكاتی باشد.

درد سنگ کلیه که با عنوان کولیک کلیوی نیز شناخته می شود، یکی از شدید ترین انواع درد است. سنگ اوریک اسید: اگر در طول روز به اندازه کافی مایعات ننوشید یا بعد از یک تمرین ورزشی سنگین یا کار سخت به شدت عرق کنید، مستعد ابتلا به سنگ کلیه اوریک اسیدی خواهید بود. برای مجتمع تجاری که سنگ دیوار مرمریت کرم رنگ کار شده چه سنگی رو به عنوان سنگ پله میتونیم استفاده کنیم؟ ارزش الماس با کیفیت جواهر ، بیش از 100 برابر الماس مناسب برای استفاده صنعتی است. بر اساس تحقیقات جامع به عمل آمده در سال 2001 صورت گرفته ، سن الماس به دوران قبل از کامبرین (Precambrian) یا 3.3 میلیارد سال تا 990 میلیون سال قبل ، مربوط می شود.

بشر از دوران باستان الماس را می شناخت. همچنین سنگ یشم یا همان جید نیز به عنوان سنگ مهر ماه است که علاوه بر زیبایی دارای ساختار و ویژگی های منحصر به فردی است که از دوران باستان مورد توجه بوده است. در واقع جذابیت شگفت انگیز اوپال را زمانی میتوانید ببینید که این سنگ در مجاورت نور قرار بگیرد. ذخائر اصلی الماس این کشور که در سال 1949 میلادی در شرق سیبری کشف شد ، عصر جدیدی در استخراج الماس در این کشور را آغاز کرد.

پیش از قرن ۱۸ میلادی، بیشتر الماس های جهان فقط از هند استخراج می شد. استیک اسید یک ترکیب شیمیایی است که سنگ ها را در خود حل می کند. تنها اسید سولفوریک کروم دار در حرارت 200 درجه سانتی گراد است که آن را به دی اکسید کربن تبدیل می کند. در میان ریگ های ته نشین شده بستر رودخانه های کهن که رایج ترین مکان به شمار می رود. در این مکان ، الماس ها از فرسایش سنگ ها و تخته سنگ های مادر به وجود آمده اند.

اما تا سال 1970 به طور کامل از این مکان استفاده نمی شد. اغلب برای عشق جدید استفاده می شود. الماس به آن حدی که تصور می کنید کمیاب و ارزشمند نیست، اما به دلیل بالا بودن میزان تقاضا برای آن، گردانندگان اصلی بازار جهانی همانند DeBeers آن را با قیمت های گزاف در اختیار جواهرسازها قرار می دهند. البته پس از دهه ۱۷۳۰ میلادی که این سنگ در آمریکای جنوبی نیز کشف و به مرحله تولید رسید، هند بازار جهانی را در دست داشت.

سنگ اوریکاسید : ۵ تا ۱۰ درصد از سنگها را تشکیل میدهد . برخلاف سایر سنگ ها ، الماس از زغال سنگ به وجود می آید که بر اثر صیقل خوردن ها و تراش های بی نهایت ، درخشش غیر قابل تصوری را به دست آورده است. برای شناخت بیشتر این سنگ بهتر است در ادامه با ما همراه باشید. صرف نظر از رنگ سفیدِ شفاف و براق که همه ما آن را دیده و می شناسیم، باید بدانید که این سنگ قیمتی در رنگ های صورتی، آبی، بنفش، قرمز، نارنجی یا هر رنگ دیگر که تصور کنید موجود است.

اگر به دنبال سرمایه گذاری مالی به واسطه خرید طلا و جواهر هستید، باید اشاره کنیم که سنگ های قیمتی، به ویژه الماس ها بدترین گزینه برای این امر محسوب می شوند زیرا شما با قیمت بالا آن ها را خریداری کرده و با قیمت بسیار کمی می توانید بفروشید. بعد از این کار می توانید سنگ ها را بر روی دیوار بچسبانید. در مرحله اول درمان سنگ کلیه اگر بیمار مشکوک به سنگ کلیه باشد پزشک برای او آزمایش خون و آزمایش ادرار جهت تجویز می کند.

اگر سنگ کلیه شما کمتر از 10 میلیمتر (1 سانتیمتر) عرض داشته باشد، ممکن است نیازی به دفع فوری آن نباشد. در سال 1829 در اروپا والتر اسکات رمانی را منتشر کرد که از محبوبیت این سنگ بشدت کاست. ماکسیمیلیان، آرشی دوک (در طبقه بندی اشرافی در اروپا جایگاهی پایین تر از شاه و بالاتر از دوک) اتریش نخستین مردی بود که با یک حلقه الماس نشان از دختر موردعلاقه خود به نام مری بورگاندی خواستگاری کرد. الماس برای نخستین بار در گالکوندا در هندوستان استخراج شد اما منبع اصلی الماس های یافت شده در هندوستان دره ای به نام کریشنا بود.

سانسی، نخستین الماس بزرگی بود که با شکل و وجوه متقارن برش داده شد. فیروزه یک سنگ قیمتی مبتنی بر آب است که در صخرهها و کوهها شکل میگیرد. بر طبق آمار حدود 10% از سنگ های کیمبرلیت یافت شده در سراسر جهان حاوی بلورهای الماس هستند و کمتر از 1% آنها (یک گرم در تن) الماس از نظر حجمی در خود دارند. در گذشته این کار با دست انجام می شد اما امروزه از تکنولوژی پیشرفته ای برای این کار استفاده می شود ؛ به این ترتیب که با استفاده از دستگاه های مدرن ، مواد خرد شده را از روی صفحه و یا تسمه آغشته به گریس و مواد چسبناک در حال ارتعاش عبور می دهند و بلورهای الماس برخلاف سایر کانی ها به گریس می چسبند.

از سال 1961 تا 1975 میلادی در این منطقه به کمک دستگاه های مکنده بسیار قوی استخراج الماس از ته دریا نیز انجام می گرفت. سنگ کلیه هنگامی شکل می گیرد که ادرار شما حاوی مواد کریستال تشکیل دهنده بیشتری است. علائم دیگر برای درمان اضطراری شامل انسداد دو طرفه کلیه با آسیب کلیه و انسداد یک طرفه با آسیب حاد کلیه در بیماران تک کلیهای است. منابع گیاهی کلسیم شامل حبوبات، توفو کلسیم، سبزیجات سبز تیره، آجیل، دانه و ملاس سیاه است.

بریل هایی که به علت حضور وانادیوم سبز رنگ هستند، بریل سبز نام دارند. پدیده فلورسانس آن متغیر ، بی رنگ و زرد ، اکثرا آبی ، گاهی قهوه ای و سبز است. دلیل به وجود آمدن این رنگ ها، تزریق کمی ناخالصی به سنگ است. سنگ الماس تمامی سطوح احساسی در انسان را تقویت میکند. دریافت نکردن کلسیم کافی می تواند سطح اگزالات را در ادرار شما افزایش دهد.

در باورهای گذشته الماس را دارای انرژی بالایی برای سحر و جادو میدانستند و معتقد بودند که میتواند قدرت جسمانی را افزایش دهد. الماس از سختی بالایی برخوردار است و به همین سبب به آن لقب فنا ناپذیر داده اند. سنگ کلسترولی: سنگ صفرای کلسترولی نوع شایعتر سنگ صفرا است و زمانی تشکیل میشود که کلسترول بالایی در صفرا وجود داشته باشد. سنگ پا را زیر آب داغ گرفته و اگر لازم بود دوباره مایع صابون را روی آن بریزید. اماراتی های مردم بسیار ثروتمندی هستند که پروژه های عظیم و منحصربه فردی را در شهر دبی پیاده سازی می کنند.

روسیه از چند دهه قبل ، به عنوان دومین تولید کننده بزرگ الماس در جهان به شمار می رود. معادن الماس شوروی پیشین در زمره بزرگترین تأمین کننده سنگ های قیمتی در سراسر جهان بوده است. در مقاله همه چیز درباره سنگ عقیق اطلاعات بسیار کامل تری از این سنگ زیبا پر طرفدار را می توانید بیابید. امروزه خریداران و فروشندگان الماس می توانند با یک زبان واحد که همان زبان الماس است و 4C’s نامیده میشود با یکدیگر صحبت کنند. پزشک شما ممکن است یک سری آزمایش خون و ادرار را برای تعیین اینکه آیا مشکلات ادراری یا کلیوی شما باعث این نوع سنگ میشود یا خیر، درخواست کند.

دیدگاهتان را بنویسید