راه های درمان سنگ کیسه صفرا + نکات مهم

تاکنون۷۹۱میلیون قیراط از این معدن استخراج شده است و براورد شده که تا سال ۲۰۲۰ میلادی استخراج از آن ادامه داشته باشد. ۲- معدن الماس «جوبلی»، در منطقه یاکوتیا در روسیه است که شروع فعالیت آن به سال ۱۹۸۶ میلادی برمیگردد و حجم ذخایر ثبت شده قابل بهرهبرداری از این معدن بیش از ۱۵۳میلیون قیراط می باشد، به اضافه ۵۱ میلیون قیراط ذخایر احتمالی که برای این معدن تصور می شود. ۱۰- درنهایت، مجموع دهگانه معادن بزرگ در دنیا، معدن الماس خام «باشوبینسکایا» واقع در یاکوتیای روسیه می باشد و امسال ۲۰۱۹میلادی پنجمین سالی است که بهرهبرداری از این معدن آغاز شده و پیشبینی میشود تا ۷۰میلیون قیراط ظرفیت استخراج این سنگ ارزشمند را داشته باشد و در حدود ۱/۵میلیون قیراط در هر سال تا بیش از ۴۰ سال آینده تولید داشته باشد، مالک این معدن تازه احداث شده نیز مانند سایر معادن استخراج کشور، دولت این کشور می باشد.

در کشور هند مردم بر این باور هستند که رنگ سیاه نماد یک مرگ است و بر خلاف این کشور، ایتالیا نیز این سنگ را به عنوان سنگ صلح و دوستی می شناسد. اکنون بخش عمده این سنگ به صورت مستقیم از افغانستان به پاکستان، چین و هند صادر میشود. این الماس سیاه در غرب آفریقای میانه یافت شد و همانطور که از نامش پیداست بدست ماهرترین جواهرساز جهان به نام Grisogono و به سبک امپراطوری هند تراشیده شد.

البته در سیبری روسیه از چند دهه قبل به دومین تولید کننده این سنگ بعد از آمریکا تبدیل گردیده است. اوپال را هم مثل مروارید باید هر چند وقت یکبار در آب گذاشت. در این زمینه چند پاسخ داده شده است که در کتابهای تحقیقی ذکر شده است، طبق فرموده قرآن کریم، اهل واقعی ایمان، همیشه در اقلیت هستند و حتی تعداد حاجیانی که اهل ایمان و اسلام ناب باشند نسبت به کسانی که از روی عادت خانه خدا را زیارت میکنند، کمتر هستند، بنابراین حجم سیاهی که این سنگ در طول تاریخ به خود پذیرفته است؛ بیشتر از سفیدیها بوده است.

لازم به ذکر است که اخیرا در بازار های تهران و ایران، توزیع سنتتیک مویزانات سیاه با شناسنامه های خارجی و تحت عنوان الماس سیاه طبیعی بسیار زیاد شده است. بر اساس نوع تبلور، عناصر کمیاب و سایز بلوری الماس سیاه به چهار دسته کربنادو، بورت، فرامسایته و استوارتایت تقسیم می شوند. استوارتایت ساختاری کم تخلخل دارد که خود باعث کاهش وزن مخصوص آن از ۳٫۵۲ (وزن مخصوص الماس سفید) به ۳٫۴۲ شده است. همچنین دقت و توجه به جلای الماس سیاه و بدل های آن بسیار کلیدی است، چرا که کربنادو ها پس از تراش، هرگز جلای فلزی یا نیمه فلزی پیدا نمی کنند.

مرمریتها در فضای داخلی: یکی از بهترین و به جاترین استفاده از سنگهای مرمریت، به کارگیری در فضای داخلی است. در این مقاله سعی شده است تا به صورت کامل فواید سنگ پا برای بدن بیان شود. بورت از انواع تیره رنگ الماس است و معمولا به صورت دانه های کروی و گرد شکل دیده می شود و تبلور پایینی نیز دارد. بورت ها در زمان شکل گیری کوچک می مانند و به این علت ارزشی به عنوان گوهر ندارند.

به منظور بهبود پایداري در مقابل شرایط مختلف آب و هوایی تالک به مواد آسفالت اضافه می شود. توليد بورون کار باید از سال ۲۰۰۶ با هدف مصارف مهندسی و علوم مواد آغاز شد، که با استقبال بازار جواهرات از الماس سیاه، کاربرد گوهری نیز پیدا کرد. این دسته داروها دارای اثر ضد درد بهتری نسبت به مواد مخدر می باشند، در کوتاه مدت بیماری که این داروها را استفاده می کند، نیازی به استفاده از داروی دیگری نخواهد داشت. برای اولین بار یکی از شیمیدان و فیزیکدان های انگلیسی متوجه شدند الماس ها هنگامی که با نمک رادیوم پوشانده شده باشد، رنگ آن ها به سبز تیره نیز تغییر خواهد کرد.

این سنگ الماس در اصل همان الماس سفید است که ناخالصی های سیاه را از آن جدا کرده اند و این باعث تیرگی الماس می شود و نام آن را سیاه نیز گذاشته اند این تیرگی الماس گاهی ممکن است به رنگ خاکستری و سایر رنگ های سبز دیده شود. سنگ الماس سیاه که در مقایسه با الماس سفید و سایر رنگ های آن از قیمت بسیار کمتری برخوردار بوده، با هدف تولید لاین های جواهری مقرون به صرفه و خاص به بازار معرفی و در مدت کوتاهی با استقبال بالایی به خصوص در صنعت مد و فشن روبرو شد که در نهایت منجر به ارتقا ارزش و قیمت آن گشت.

در سال 1978 یک جواهرساز فرانسوی آن را خریداری کرد و هم اکنون نزد کمپانی Korloff بوده که آن را 37 میلیون دلار بیمه کرده اند! این سنگ که غرب آفریقای میانه بدست آمده است در نهایت توسط یک ماهرترین جواهرساز دنیا به نام “Grisogono” به سبک امپراتوری مغول هندی تراشیده شده است. کربنادو نخستین بار در سال ۱۸۴۳ در اندازه های مختلف در ذخایر آبرفتی برزیل کشف شد و تا سال ۱۸۴۶، پس از استخراج، به عنوان باطله دور انداخته می شد! الماس سیاه در بیشتر کشورها مثل برزیل و افریقای مرکزی یافت می شود.

۱- بزرگترین معدن الماس خام روباز در جهان در شرق سیبری احداث شده است که دومین گودال بزرگ جهان می باشد که اکنون غیرفعال است. این بزرگترین الماس سیاه است ولی با ارزش ترین الماس جهان نیست. تصویر بالا بزرگترین راف کربونادو و الماس سیاه به اسم سرجیو “Sergio” با وزنی معادل 3167 قیراط است. الماسهای ترلیان برش خورده به شکل مثلثی هستند و حداقل ۴۳ وجه دارند. در تاییده آنها الماس بدین شکل توصیف می گردد که Fancy black و درمورد رنگ آنها فقط گزارش میشود طبیعی است یا بهسازی شده.

بعد از تراش این الماس چندین صاحب مانند دو پرنسس روسی داشته که یکی از آنها با نام Nadia Vygin-Orlov بوده و نام فامیلی خود را روی این الماس گذاشته است. در سال ۱۸۴۴ معادن غنی در استان باهایا در شمال برزیل کشف شد و در طی ۱۲۰ سال حدود ۱۰٫۱۷ میلیون قیراط استخراج گردید که درمیان آنها چندین نمونه بسیار درشت (بالا تر از ۱۰۰ قیراط) وجود داشت. بستر دایموند سیاه کیمبرلیت نیست، بلکه در سازنده های دیگری قرار می گیرند و فقط در نزدیکی منابع طبیعی آب یافت می شوند، دایموند سیاه تاکنون فقط از معادنی در برزیل و مرکز آفریقا استخراج شده است.

سنگ مرمریت به علت اینکه در معادن داخل کشور به فور یافت میشود عمدتاً دارای قیمتهای مناسبتری نسبت به سایر سنگهای ساختمانی میباشد. در بستر بعضی رودخانه ها نیز الماس خام یافت می شود این مناطق خاص را نواحی الماس آبرفتی نام نهادند. به این ترتیب در تولید جواهرات خاص و مقرون به صرفه در بازار رواج پیدا کرد. از مهم ترین خواص سنگ راف عقیق می توان به افزایش اعتماد به نفس، رزق و روزی، خوش شانسی، شجاعت، سلامتی و آرامش اشاره کرد. توپاز امپریال سنگ خوبی برای کمک به شما در بالا بردن عزت نفس، به یاد آوردن ویژگیهای خوب و حفظ تمرکز روی آنها است.

تولید و رشد الماس های مصنوعی با دو کاربرد صنعتی و گوهری، از سال ۱۹۹۰ آغاز شد و تا به امروز ادامه دارد. این گوهر در ابعاد کوچک به گونه ای است که در کلنی ها زندگی می کنند و همینطور که رشد می کنند ساختارهای شاخه ای را می سازند و در انتها صخره های مرجانی کامل را می سازند. در سال ۱۹۶۰ به دلیل بمباران شدن اتم نیتروژن الماس بهسازی شده به رنگ سیاه پیدا شد. در پیرامون آتشفشان خاموش دماوند، بهویژه در کنارهی جادهی هراز، میتوان گونههای اسکوری، پرفیری و آگلومرای بازالتی را پیدا کرد.

برخی دانشمندان معتقد هستند که کربنادو از شهاب سنگ های با حرارت بالا و برخورد به زمین تشکیل می شوند بنابراین می توانید این نوع کربنادو را در ذخایر رسوبی، پیدا کنید. آندزیت همانند بیرونی دیوریت است که به رنگ خاکستری تیره دیده میشود به صورت سنگپا و آذرآواری نیز وجود دارد. ولی در مورد الماس سیاه برعکس بوده و هرچه ناخالصی های درون آن بیشتر و سنگ تیره تر باشد ارزش آن میتواند بالاتر رود. ۴- خانوادهی گابرو- بازالت: گابروها سنگهای تیره با چگالی به نسبت بالا هستند که بیشتر از پیروکسن و پلاژیوکلاز کلسیمدار درست شدهاند.

لمبورژیت، که بسیار کمیاب است و از بلورهای ریز اوژیت(نوعی پیروکسن) و الیوین آهندار درست شده است، همانند بیرونی پریدوتیتهاست و به رنگ قرمز قهوهای دیده می شود. بطوریکه در گذشته 10 درصد ارزش الماس سفید به فروش میرسید و در بازار امروز با 50 تا 80 درصد ارزش الماس سفید فروخته می شود. عدم حضور پیک های دیگر در طیف رامان میتواند نشان دهد که این نمونه الماس طبیعی بوده اما یک کربنادو یا الماس سیاه طبیعی نیست. جواهر لوکس: تورمالین صورتی برای چاکرای قلب محلی که زخمها و رنجشهای زندگی رها میشوند در نظر گرفته شده است و در این چاکرا ایجاد صلح و هماهنگی میکند.

دیدگاهتان را بنویسید