سنگ راف چیست، انواع آن کدام است و چه خواص و کاربردهایی دارد؟

این سنگ 31 کیلوگرم در ابتدا وزن داشت که بعد از تراش به 31 هزار قیراط! البته توليد و ايجاد ضايعات از طريق ديگر هم صورت ميگيرد و آن کارخانههاي فرآوري سنگ تزييني تراورتن است که با توجه به تناژ و وزن يک تن سنگ تراورتن ورودي به کارخانه فرآوري جهت برش و تهيه پلاک حدود ۳۵ درصد آن بهعنوان ضايعات در نظر گرفته ميشود و بهطور کلي در کارخانههاي سنگ ابعاد سنگ زير ۱۰سانتيمتر بهعنوان باطله در نظر گرفته ميشوند.

جهت ساخت سنگ آنتیک طبیعی عمدتا از سنگ تراورتن، مرمریت و مالون استفاده می کنند چرا که فرایند برش و ساب این سنگ در مقایسه با دیگر سنگ ها راحت تر صورت می گیرد. ۸٫ مديرکل حفاظت محيطزيست استان مرکزي اعلام کرد که ۲۰ واحد آلاينده زيستمحيطي در اين استان در ۳ ماهه نخست سال جاري ۸۵، اخطار تعطيلي دريافت کردهاند که اين واحدها عمدتا سنگبري، بازيافت ضايعات، پخت آسفالت که تخليه آلايندههاي آنها در محيط تاثير مطلوبي بر منابع آب، خاک و هواي منطقه دارد، هستند. ۳٫ معمولا پلاکهايي که در کارخانههاي سنگبري، استفاده يا توليد ميشوند بهعلت عدم دقت در حمل غالبا باعث ايجاد شکستگي در لبهها، ترکها و يا خراش در سطح ساب خورده ميشود و باعث ايجاد ضايعات ميشود.

۱٫ ضايعات سنگهايي که براي توليد سنگهاي آنتيک بهکار ميرود، بايد سختي قابل قبول داشته باشند. ضايعات سنگهايي که در برابر قلياييها مقاومند مانند آهک متراکم، دولوميت، مرمر، منيزيت و ماسه سنگهاي آهکي. ۱٫ قلههاي آورده شده به کارخانهها داراي شکافهايي بوده که در موقع برش توسط قله بر در کارخانه باعث ضايعات بيشتر شده و ازاستحکام معمول محصول نيز ميکاهد. ۲٫ بهطور کلي ضايعات سنگي که در برابر اسيدها مقاوم هستند جهت توليد سنگهاي آنتيک مناسب نيستند. ۱٫ چسباندهها داراي ترکيبات ساختاري زريني هستند که به همراه با پر کنندهها براي چسباندن دانهها به کار ميروند و پس از سخت شدن، پرکنندهها را کاملا به هم فيکس ميکنند و سنگي فشرده و مقاوم را بهوجود ميآورند.

ج : پس از پیروزی انقلاب اسلامی همه ی کارهای استخراج و پالایش نفت توسط متخصصان ایرانی انجام می شود . با استفاده از آن پوست مرده در منافذ سنگ پر می شود، بنابراین باید بعد از استفاده سنگ را تمیز کنید. از طرفی باید بدانید امروزه در بسیاری از خانه ها سنگ آنتیک پشت تلویزیون ال سی دی با سنگ های متفاوت کار شده که انتخاب سنگ های آنتیک برای این مکان نیز بی نظیر خواهد بود. هر چه حجم بلوکها کوچکتر باشد، درصد زيان ناشي از امتيازات کمتر ميشود و هنگامي که حجم بلوک کوچکتر و نامنظميهابيشتر ميشوند، زيان ناشي از آن در حد ۴۰ الي ۴۵ درصد خواهد بود.

در موزائيکهاي قديمي چينيها آميختهاي از نقشهاي هندسي و نقشمايههاي گل و گياه بود و اغلب با کاشيهاي سقف طرحريزي ميشد. امروزه وجود سنگ های مختلف در بازار موجب شده است که افراد بتوانند متناسب با سلیقه و نیازی که دارند این محصول را خریداری کنند. از آن جایی که سنگ های آنتیک جاذب صدای محیط هستند اگر از این سنگ ها در فضای داخلی استفاده شود موجب کم شدن آلودگی صوتی نیز خواهد شد. سنگ های مرمریت با قبلیت ساب پذیری و مقاومت خوبی که دارند در ایجاد سنگ های آنتیک زیاد مورد استفاده قرار می گیرند و استفاده از آن در کنار سنگ های تراورتن و مرمر ترکیب های جذابی را پدید می آورند.

این سنگ ها با ملات هایی که پایه رزینی دارند به یکدیگر چسبانده شده و طرحی بسیار زیبا را به وجود می آورند. ۲٫ سنگهاي آهکي با بافت اُليتيک در مقطع صيقلي (سنگنماي تراش و صيقل خورده) در صورتي که از رنگ شفاف و مناسب برخوردار باشند ممکن است زيبايي خاص داشته باشند. اغلب زمردها حتی زمردهای با کیفیت، دارای ترکهای سطحی هستند، ولی زمرد افغانی معمولاً به طور فوقالعادهای روشن است و با وجود اندازه کوچکى که دارد، از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است.

یکی از مهمترین کاربرد های انواع سنگ آنتیک در نمای بیرونی می باشد زیرا این نوع سنگ از طراحی بسیار زیبا و طرح ها و مدل های جذابی برخوردار بوده و با وجود مقاومتی که دارد در شرایط مختلف اقلیمی می توان از آن استفاده کرد. همچنین اوپال آبسان اتیوپی به هیچ وجه نباید در آب قرار بگیرد زیرا به دلیل متخلخل بودن ممکن است به مرور زمان استحکامش کم و ترک بردارد. توپاز برای پاکسازی هاله و ایجاد آرامش بسیار مؤثر است، زیرا تنش را در همه سطوح آزاد میکند.

سنگ اوپال که همه سنگ کاران و سنگ شناسان آن را به عنوان سنگی تزیینی می شناسند، سنگی است برخاسته از ویژگی های منحصر بفرد که از جمله مهم ترین این ویژگی ها، شکننده بودن آن است که ترکیب زیبا و جالبی از یک سنگ که نماد سختی و شکست ناپذیری می باشد را به وجود آورده است. علاوه بر این سنگ تراورتن تمام ویژگی های خوب یک سنگ برای نمای بیرونی و داخلی را دارد.

ماساژ سنگ داغ ماساژی بسیار لذتبخش است که با ویژگی درمانی و آرامبخش سنگهای آتشفشانی که دارد به رفع گرفتگی عضلات وگردش خون کمک ویژهای میکند. هر کدام از آن ها دارای رنگ و خاصیت منحصر به فردی است. سنگ های ضایعاتی که برای تولید سنگ آنتیک مورد استفاده قرار می گیرد همچنین باید دارای صیقل پذیر باشد تا سنگی زیبا تولید شود. کانی های سیلیکات از مهم ترین کانی کره زمین است که از ترکیب اکسیژن، سیلیسیم و چند فلز به وجود می آید. در مجموع شخصیتهای اصلی کتاب عبارتند از: گوهر، احمدآقا، بلقیس، کاکل زری، جهان سلطان و سیف القلم که هیچ فصلی به گوهر اختصاص داده نشده است.

آکومارین به معنای آب دریا می باشد در نتیجه اصلی ترین و مهمترین سنگ ماه تولد اسفند ، آکوامارین می باشد . جزئیات بیشتر و اسناد اطلاعات در مقاله و بندهای اصلی اش موجود است. سنگ آنتیک یا گیوتین و یا دکوراتیو سنگی است که در ابعاد کوچک (عرض غالبا ۵ سانت و طول بیشتر بسته به نوع سنگ آنتیک) تولید یا فراوری میشود. برای شناخت بیشتر این سنگ بهتر است در ادامه با ما همراه باشید. برش زدن الماس به شکل قلب می تواند کار دشواری باشد و مهارت برش در درخشندگی و زیبایی نهایی این جواهر بسیار حائز اهمیت است.

۳-جوبیلی طلائی (The Golden Jubilee): الماس زرد جوبیلیاین برلیان یا بزرگترین الماس خامی که تراشیده شده است می باشد که به رنگ زرد – قهوه ای آتشین با وزنی معادل ۵۴۵٫۶۷ قیراط دارا می باشد. این رزین چندین سال است که توسط کالاساخت و مارک خود شرکت و با تضمین ما به فروش می رسد. ۸ هزار سال قبل از ميلاد مردم منطقهاي که اکنون فرانسه و اسپانيا ناميده ميشوند با اجراي رنگ قرمز روي سنگريزهها، نقطهگذاري و خطوط موجدار آنها را تزيين ميکردند. ۶٫ استفاده از سنگهاي تراورتن و مرمريت و مرمرها در فضاي باز بهدليل بارانهاي اسيدي شهرهاي بزرگ مثل تهران، پس از چند سال درخشندگي، کيفيت خود را از دست داده و چهره ساختمان را کهنهتر نشان ميدهند.

پس از استفاده از اورانیوم برای تولید انرژی در رآکتور هسته ای، این سوخت دیگر قابل استفاده نیست و باید به روشی بازیافت یا دفن شود، که به دلیل تشعشع زیاد کار ساده ای نیست. مهمترین زمینه کارایی و استفاده از سنگها در امور طبیعی و درمانی، سودمندی آنها در تبدیل و تبادل انرژی می باشد. سنگ های اگزالات کلسیم: خوردن کمتر نمک، پروتئین؛ اگزالات باعث کاهش سنگ فوق می شود. اجرای سنگ و استفاده از لامپ های مخصوص در پشت ان تصویر و نمای فوق العاده ایجاد میکند. ما نیاز داریم به اینکه با عوامل فروشنده در ارتباط باشیم و آنالیز، تصویر محصول، پیشفاکتور و لیست قیمت را از همین راه دریافت نموده و با کارشناسان آنها مکاتبه نماییم.

عامل دیگرمشخص کننده ی قیمت در سنگ های آنتیک، بافت ریز و درشت هر قطعه از سنگ ها است. Eh عامل کنترل کننده ی کانی سازی اورانیوم است. اولین و مهمترین پارامتر تعیین کننده ی قیمت سنگ آنتیک، جنس خود سنگ و کوپ آن می باشد. قیمت سنگ آنتیک همچون سنگ ها ومحصولات دیگر به عوامل مختلفی همچون نوع و جنس سنگ، متراژ و کیفیت در چسب و تور به کار رفته در سنگ بستگی دارد. سنگ آنتیک به دو صورت طبیعی و مصنوعی ساخته می شود.

جذب گرد و غبار در صورت متخلخل بودن. زمان و وقتی که کارگر برای چسباندن و فرآوری سنگ صرف می کند یکی دیگر از عوامل ارزان یا گران بودن محصول می شود. ۹٫ پايين بودن ميزان تقاضا براي مصرف سنگهاي باطله فرآوري شده را ميتوان عامل اصلي تمايل بخش خصوصي به توليد اين محصول دانست. ۱۱٫ به مدلهاي مختلف ميتوان آنها را توليد کرد. ۱۲٫ محل توليد آنها در مناطقي که نيروي کار ارزان وجود دارد و بيشتر محصولات با روشهاي دستساز انجام ميگيرد. مدتی انگشتر خود را در آب گرم و صابون خیس کنید؛ سپس با استفاده از مسواک نرم آلودگیها و روغنها را پاک کنید.

در ایران معادن اسفند و تلنگویه سیرجان، ده رستم کرمان، آب باریک، ،زرشهر، عباس آباد جلفا و چند معدن دیگر از جمله معادن بالقوه در کشور می باشند. سنگهای قیمتی یاقوت در ولایات مختلف کشور چون بدخشان، کنر، پنجشیر، نورستان و منطقهٔ جگدلک کابل وجود دارد؛ اما تا کنون به اساس کدام سروی، دقیقاً مشخص نشده که معادن مذکور درکدام مناطق این ولایت موقعیت دارد و درمجموع تا هنوز معلوم نگردیده است که ذخایر موجود یاقوت افغانستان تا چه حد است .

دیدگاهتان را بنویسید