سنگ موزانایت چیست؟

فرایند استخراج از این معدن از ۳سال پیش آغاز شده و مالک آن لوکاویل شرکت نفتی بزرگ روسیه است. ما امیدوار هستیم با اطلاعاتی که پیرامون نوع و تراش و برش برلیان برایتان تهیه کردهایم، بتوانید با اطمینان روند پیش روی خود را در جهت انتخاب و خرید طی کنید. روش بررسی: در این بررسی تعداد 200 پرونده پزشکی به طور تصادفی انتخاب شد. در بین 200 بیمار بررسی شده از لحاظ شیوع جنسی 153 نفر زن (76.5%) بوده اند و 47 نفر مرد (23.5%) می باشند. نتایج بررسی به وسیله پرسشنامه هایی که بر مبنای سن، جنس، تعداد و اندازه سنگ تهیه شده بود گردآوری گردید و مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.یافته ها و نتیجه گیری: میانگین سنی بیماران مورد بررسی 51 سال،بود.

بعد از آن این سنگ قیمتی (گوهرسنگ) همانطور که قبلاً روش اکتشاف آن شرح داده شد در ناحیه ایفل در آلمان و کوه های پامیر در نامیبیا کشف گردید. 530.20 قیراط وزن دارد و در سال 1908 میلادی به ادوارد هفتم پادشاه انگلستان تقدیم شد که از آن زمان تا کنون در برج لندن از آن نگهداری می شود. تراش آن گلابی شکل و وزن آن 203.04 قیراط است. توجه داشته باشید قیراط یک واحد اندازه گیری استاندارد برای الماس می باشد و بیانگر اندازه آن نیست.

همچنین افرادی که کلکسیون سنگ های مختلف دارند طرفداران ویژه آن هستند. ۸۰ درصد آن ها به طور عمده از نوع کلسترولی هستند و ۲۰درصد آنها را سنگ های رنگدانه ای(پیگمانته) تشکیل می دهند که مرکب از املاح کلسیم و به ویژه بیلی روبینات کلسیم هستند. یک تومور واقع در کیسه صفرا ممکنست به سمت معده عبور کند و سبب درد یا نفخ به ویژه در بخش سمت راست بالا شود که نزدیک ترین بخش به کیسه صفرا است. کیسه صفرا شما یک اندام کوچک و به شکل گلابی در سمت راست شکم شما و دقیقاً در زیر کبد شما است.

صفرا یک مایع گوارشی است که در کبد شما تولید میشود و در کیسه صفرا ذخیره میشود. کیسه صفرا حاوی مایع گوارشی به نام صفرا است که به روده کوچک شما آزاد میشود. اگر این سنگها در مجرای ادرار شما گیر کنند، میتوانند باعث درد شدید شوند که به قولنج کلیوی معروف است. سنگ کیسه صفرا تهنشین شده مایع صفرا هستند که میتوانند در کیسه صفرا ایجاد شوند. به استناد تحقیقی که در این زمینه انجام شده است، نوشیدن دو یا سه فنجان قهوه د رروز میتواند به کاشه خطر سنگ کیسه صفرا در مردان کمک کند.

وی ادامه داد: سنگ کیسه صفرا به دو دسته علامت دار و یا بدون علامت تقسیم می شود که اگر سنگ سبب انسداد مجرای خروجی کیسه صفرا شود، به آن علامت دار می گویند. اما اخیرا آن را با رنگ آبی پروسی ( Prussian blue ) رنگ کرده و به جای لاپیس لازولی (لاجورد) عرضه می کنند. دیگر عوامل تأثیرگذار بر ابتلاء به سنگ کلیه شامل کمبود آب بدن، چاقی، یک رژیم غذایی با مقادیر بالای پروتئین، نمک یا گلوکز، پرکاری پاراتیروئید، جراحی بایپس معده، بیماریهای التهابی روده که جذب کلسیم را افزایش میدهد و مصرف داروهای ضد تشنج میشود.

کیسه صفرا نیز مانند هر کدام از ارگانهای دیگر بدن ممکن است با مشکل مواجه و در عملکرد آن اختلال ایجاد شود. انسان، مانند خدا، اصالت داشت. برای پیشگیری از سنگ کیسه صفرا بهتر است رژیم غذایی سالمی داشته باشید و مصرغ خوراکیهایی که موجب بروز مشکل در کیسه صفرا میشوند کنار بگذارید، مانند تخم مرغ، خوراکیهای پر چرب و قند. دردهایی که با غذا ارتباط دارند ممکن است به دنبا ل مصرف یک غذای چرب یا خوردن مقدار زیادی غذا بعد از یک دوره گرسنگی طولانی و حتی گاهی به دنبال یک تغذیه معمولی ایجاد شوند.

این دردها ممکن است به دنبال مصرف یک غذای چرب و خوردن مقادیر زیادی غذا بعد از یک دوره گرسنگی طولانی و حتی گاهی به دنبال یک غذای معمولی ایجاد شود. به طور معمول، درد در سه الی پنج ساعت بعدازصرف غذا شروع می شود ولی گاهی بلافاصله بعد از مصرف غذا هم ظاهر می شود و خود را به شکل زخم های اثنی عشر نشان می دهد، منتها با این تفاوت که با خوردن غذا بهتر نمی شود و تنها با استفراغ کردن آرام می گیرد.

درد ناشی از سنگ کیسه صفرا ممکن است چند دقیقه تا چند ساعت طول بکشد. همچنین چند داروی گیاهی برای سنگ کیسه صفرا شامل تمر هندی، روغن، برگ و پوست زیتون، گزنه، سنبل الطیب، گل همیشه بهار، نعناع، گل محمدی، بابونه، انیسون، سبوس برنج، زرشک، زبان گنجشک، ریواس، کنگر فرنگی، کرفس قمری و جعفری. ترب کوهی را پوست بگیرید و به قطعات کوچک برش بزنید. مصرف بیش از حد ترب کوهی میتواند به مشکلات سلامتی منجر شود. آب لیمو سرشار از ویتامین C است که به حل شدن سنگ کیسه صفرا کمک میکند و مزایای سلامتی زیادی دارد. چای سبز سرشار از آنتی اکسیدانهایی است که برای تسکین التهاب و فراهم کردن انرژی برای بدن مفید است.

ولایت پنجشیر تا ۱۲ شهریور ۱۴۰۰، تحت کنترل جبهه مقاومت در برابر طالبان قرار دارد و تنها ولایت افغانستان است که پس از سقوط کابل به کنترل طالبان و امارت اسلامی افغانستان در نیامده است. میتوانید پس از مشورت با پزشکتان از مکمل ویتامین C استفاده کنید. هر روز به مدت چند هفته این ترکیب را استفاده کنید تا سنگ کیسه صفرا و مشکلات کیسه صفرایتان برطرف شود. برخی از افراد همچنین ممکن است از تنقیه همراه با نوشیدن روغن زیتون و آبلیمو برای تشویق حرکات روده استفاده کنند. سنگهای صفراوی ممکن است نشانهها یا علائمی را در فرد مبتلا ایجاد نکند.

برخی افراد تنها یک سنگ صفرا در کیسه صفرای آنها تشکیل میشود، درحالیکه دیگران در همان زمان ممکن است در کیسه صفرای آنها سنگهای صفراوی زیادی تشکیل شود. این بیماری معمولا به دلیل سنگ های کیسه صفرا شکل می گیرد، اما می تواند از تومورها نیز ناشی شود. 1- وزن: این گوهرسنگها معمولا در اندازه های کوچک پیدا می شوند. شاید فکر کنید کسی که اسیداوریک خونش بالا باشد، از این نوع سنگ ها در ادرارش پیدا می شود که البته بعضی اوقات همین طور هم هست، اما بیشتر بیماران با وجود اسید اوریک خون طبیعی، دچار این نوع سنگ ها شده اند.

سنگ تورمالین صورتی از نظر فراوانی و اندازه بسیار بیشتر از نوع روبلیت است و از صورتی کم رنگ تا روشن و ارغوانی دیده می شود. به همین دلیل است که چیزی به عنوان ردیاب کننده موزانایت وجود دارد. چگونه از موزانایت نگهداری و آنرا تمیز کنیم؟ از پزشک خود بخواهید که به یک متخصص تغذیه ارجاع دهد که میتواند به شما در ایجاد یک برنامه غذایی کمک کند که خطر ابتلا به سنگ کلیه را کاهش دهد. همراهان مجله سلامت دکتر ساینا، شما عزیزان نیز میتوانید سؤالات خود را در رابطه با موضوع این مقاله در بخش نظرات بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید