طرز تهیه ماست خانگی + نکات و بهترین دستور درست کردن ماست

ماست یک راه طبیعی برای مقابله با موهای بد حالت است که میتوانید از آن به عنوان یک ماسک برای موها به صورت موضعی نیز استفاده کنید. برای درست کردن ماست موسیر ابتدا باید موسیر ها را در یک لیوان آب جوش ریخته و بعد از نرم شدن آن ها را خرد کنید. تاسیسات شیرآلات دوش توکار، داخل دیوار قرار می گیرد و تنها دستگیره تنظیم آب و پنل آن بر روی دیوار قابل مشاهده است. زمانی که دوغ در دمای بالا و محیطی گرم نگهداری میشود طعم ترش به خود می گیرد. ماست منقضیشده یا نزدیک به تاریخ انقضا را خریداری نکنید، زیرا ممکن است طعم اصلی آن از بین رفته و ترش شده باشد. به طور کلی به این نوشیدنی، دوغ ترش گفته میشود. در نتیجه مصرف آن به تمام گروه های سنی پیشنهاد میشود. ماست دارای میکروارگانیسم های زنده بسیار ارزشمندی بوده که بیشترین آن ها را (باسیلوس بلگاریکوس و استرپتوکوکوس ترموفیلوس) تشکیل داده است. برای برطرف کردن لکه ها لازم است تا چند قطره آب لیمو را در ماست بریزید و به آرامی چند دقیقه ای روی قسمت مورد نظر ماساژ دهید. امام صادق (ع) می فرمایند :چه نیکو لقمه ای است پنیر ! هنوز هم ماست به عنوان یکی از اجزای وعدههای غذایی مصرف میشود بیآنکه بدانیم چه خواصی دارد و تا چه اندازه برای سلامتی مفید است.

از خواص موسیر میتوان به تقويت قدرت جنسي، افزايش دفع ادرار، التيام دهنده و ترميم کننده زخم ها و تسکين دهنده التهاب طحال و کبد اشاره کرد. در محیط اطراف ما انواع بسیار گوناگونی از قارچ ها و کپک ها وجود دارند که بسیاری از آن ها می توانند خاصیت بیماری زایی داشته باشند. سپس ماست را همراه با صافی در یخچال قرار بدهید تا آب آن خارج شود. همچنین با تولید هیدروژنپراکسید یا آب اکسیژنه، قادر به ممانعت از رشد استافیلوکوک اورئوس میشوند. موسیر از خانواده سیر است و دارای ارزش غذایی و خواص بسیاری بوده که با سیر برابری میکند. استفاده از ماست موسیر پرچرب به مقدار زیاد در طولانی مدت شما را دچار عوارضی مانند افزایش وزن و کلسترول خون میکند. دوغهاي تجاري و صنعتي معمولا داراي نمک هستند و اين نمک براي کساني که دچار فشارخون بالا يا نارسايي کليوي يا نارسايي قلبي هستند، مضر است. افرادی که دچار اضافه وزن و کلسترول هستند در مصرف این ماده غذایی صرفه جویی کنند. افرادی که ماست موسیر مصرف میکنند موهایشان دیرتر سفید شده و کمتر به عارضه ریزش مو مبتلا میشوند. مصرف ماست برای افرادی که به لاکتوز و قند شیر حساسیت دارند، جایگزین بسیار مناسبی است.

کربوهیدرات، پروتئین، فیبر و قند ترکیبات موجود در این ماده غذایی است. همچنین تاثير مثبت آن بر دستگاه اعصاب مرکزی، کاهش سردرد های ميگرنی، کمک به سيستم قلبی عروقی، کمک به کاهش چربی های خون و پيشگيری از تصلب شرايين و تنظيم فشارخون هم از فواید موجود در موسیر است. در ایران هم شرکت های مختلف از این پنیر تولید کرده اند که ارزش این را دارد برای یکبار هم که شده از آن استفاده کنید. در مدتزمانی که در ایران بودید مردم ایران چه برخوردی با شما داشتند و از شما درباره چه چیزهایی سؤال میپرسیدند؟ اما دوغ از نظر غذایی چه جایگاهی دارد و چه عواملی بر کیفیت آن موثر هستند؟ به طور کلی میتوان گفت که ماست و موسیر هر کدام به طور جداگانه دارای خواص بسیاری هستند که در ابتدای متن به طور جزئی راجع به آن گفته شد. در واقع که اولین مایه پنیر از شیره درخت انجیر به دست آمد و انسان های قدیمی بعد از آنکه برگ های درختان انجیر را در شیر می انداختند تا شیر ببندد، آن را روی سنگ می ریختند و پس از این که سفت می شد، برای این که آب آن کاملا گرفته شود، سنگ دیگری روی آن می گذاشتند.

مصرف منظم این ماده غذایی روزانه و تازه تأثیرات مثبت آن را افزایش می دهد. به طور کلی، هر ماده غذایی باید با توجه به رژیم غذایی درست و به مقدار مناسب استفاده شود تا بیشترین تاثیر مثبت برای بدن کسب شود. معمولاً متخصصین پوست از اسید لاکتیک برای درمان آفتاب سوختگی، پیر شدن پوست، جوش، آکنه، مشکلات پوست های چرب و سایر بیماری های پوستی استفاده می کنند. با اینکه روش تهیه این محصول بسیار آسان و از آبکش کردن ماست معمولی است، اما طرز تهیه این نوع ماست در کشورهای مختلف، ممکن است بسیار متفاوت باشد. به همین جهت بوی تند و تیز سیر را نداشته و به راحتی میتوانید بدون ایجاد (بوی بد دهان) از این محصول استفاده کنید. با ترکیب چند ماده غذایی میتوانید آن را در منزل تهیه کنید. ماست موسیر از ترکیب ماست، موسیر و نمک تهیه میشود. سپس ماست کم چرب را به همراه مقداری پودر موسیر، نمک و فلفل خوب ترکیب کنید تا ماست کاملا یکدست شود.

0 دیدگاه دربارهٔ «طرز تهیه ماست خانگی + نکات و بهترین دستور درست کردن ماست;

دیدگاهتان را بنویسید