فسفات آبدار مس و اورانیوم است

الماس برش گلابی به دلیل شکل غیرمعمولی که دارد به تنظیم خاصی نیاز داشته که از پایه گرد سنگینتر پشتیبانی کند و در عین حال نیز از انتهای نوک تیز نیز محافظت شود. الماسهای بازیافتی اغلب از طریق مشتریانی که درصدد فروش الماسهایشان برمیآیند، آنهایی که نیاز به پول بیشتری دارند یا افرادی که در مزایدهها، مناقصهها، ارث یا تقسیم مساوی اموال پس از طلاق صاحب الماس میشوند و تصمیم به فروش آنها میگیرند بار دیگر وارد بازار میشوند. با توجه به این که سنگ پا تمام آلودگی ها و میکروب های موجود بر روی پوست را در خود نگه می دارد، باید پس از هر بار استفاده این سنگ را به صورت کامل ضدعفونی کرده و آن را در زیر نور خورشید آویزان نمایید تا تمامی میکروب های آن از بین برود و برای جلوگیری از رطوبت مجدد این محصول با استفاده از یک نخ آن را آویزان نمایید.

در قرن نوزدهم، کوههای اورال روسیه منبع اصلی توپاز بودند و توپاز صورتی برای اولین بار در آنجا کشف شد. انرژی درمانی توپاز طلایی بسیار بالا می باشد و با بسیاری از سنگ ها هماهنگی زیادی دارد . بزرگترین الماس استخراج شده جهان به وزن ۳ هزار و ۱۰۶ قیراط، در سال ۱۹۰۵ میلادی در کشور آفریقای جنوبی کشف و سپس به ۹ قطعه تقسیم شد، که بسیاری از آنها برای تزئین یک تاج سلطنتی در بریتانیا استفاده شد. بسیاری از الماسها رنگ زرد یا قهوهای ملایم دارند. الماسهایی که برش مثلثی دارند، شکل متساوی الاضلاع دارند که باعث انعکاس نور و رنگ قابل توجهی میشود.

هنگامي كه گاز هگزا فلوئوريد اورانيوم به داخل اين سيلندر دميده شود نيروي گريز از مركز ناشي از چرخش آن باعث ميشود كه مولكولهاي سبكتري كه حاوي اورانيوم ۲۳۵ است در مركز سيلندر متمركز شوند و مولكولهاي سنگينتري كه حاوي اورانيوم ۲۳۸ هستند در پايين سيلندر انباشته شوند.اورانيوم ۲۳۵ غني شده اي كه از اين طريق بدست مي آيد سپس به داخل سانتريفوژ ديگري دميده ميشود تا درجه خلوص آن باز هم بالاتر رود. البته که الماسهای سیاه هم سنگ الماس هستند اما مانند الماس سفید یا الماسهای رنگی دیگر پرطرفدار و خواستنی نیستند.

برخلاف الماسهای گرد، الماسهای رادیانت متقارن نیستند. الماسهای کوچکتر در شکل طبیعی خود بیشتر رایج هستند. سنگ اوپال آتشی (Fire Opal): در بالا گفتیم که این اپال بازی نور یا بازی رنگ ندارد اما بیشتر به خاطر رنگ شفاف بدنهاش شهرت و محبوبیت دارد. میزان سختی آن بین 5.5 تا 6.5 بوده و میزان شفافیت آن از شفاف تا مات میباشد. این سنگ دارای ابعاد 4.54 cm × 4.08 cm × 2.42 cm میباشد. از آنجا که این جواهر یک سنگ گرد و دایره شکل است مساحت سطح آن برابر با قطرش است.

این یک ریسک بسیار بالا برای هر تراشکاری است. با این حال این سنگ اگر امروز در حراجی ای مثل کریستیز برده میشد قیمتی بسیار فراتر از این مقدار را داشت. سنگ هایی که به طور ظاهری شبیه به توپاز هستند، عبارتند از: سافیر مصنوعی ، شیشه آبی ، اسپینل مصنوعی گاهی اوقات هم با سنگ هایی چون سیترین، آکوامارین، تورمالین، کوارتز قهوه ای (smoky quartz) اشتباه گرفته می شود. حتی گاهی به این نوع برش برش “برش زمرد مربع” نیز میگویند زیرا دارای همان صفحههای مسطح و دراماتیک چشمگیر است که انعکاس نور را به نمایش میگذارد اما به جای مستطیل، به شکل مربع تراش خورده است.

ساب پذیری و انعکاس نور در این سنگ زیبایی ساختمان ها را چندین برابر می کند. فقط برش الماس است که در اختیار انسان است تا کیفیت الماس را مشخص کند. اما این برش سنگ الماس است که در اختیار انسان قرار دارد تا کیفیت الماس را مشخص کند. این نوع برش الماس هم مانند برش زمرد طراحی “پلهای” دارد. وجود یک مجموعه مجرب و تخصصی که به صورت حرفهای بر روی تولید و طراحی سنگ قبر متمرکز است باید میشود تا افراد در سریعترین زمان ممکن به سنگ قبر دلخواه خود دست پیدا کنند.

بخشهایی از جمله: کف پا، زانو، آرنج، کف دست و یا هر قسمت بدن که پوسته و پینه بسته، ترک خورده و یا تجمع پیدا کرده است. بند و بستهای نقرهای که به دستور عبداللّه بنزبیر حجرالاسود را به وسیله آنها محکم کرده بودند، به مرور زمان آسیب دید و در زمان هارون الرشید (متوفی ۱۹۳)، خلیفه عباسی، از بیم اینکه به حجرالاسود آسیبی برسد، با الماس در سنگهای پیرامون آن سوراخهایی ایجاد کردند و آنها را با نقره پر کردند. ثانیاً، شما یک سنگ قیمتی طبیعی و معتبر خریداری میکنید، بدون اینکه به جایگزینهای مصنوعی الماس مانند زیرکونیا متوسل شوید.

2. از طرفی نوع مصنوعی آن از جنس پلاستیک است که تفاوت بسیار زیادی با پوکه صنعتی دارد و به دلیل ایجاد حفره در سطح آن عمل سایندگی را داراست. البته باید بدانید که برخی از الماسها تولید در آزمایشگاه تولید میشوند یا مصنوعی هستند، اما ساختار یک الماس واقعی را دارند. سنگ های چینی از جمله سنگهای معادن داخلی هستند که به دلیل رنگ سفید طرفداران بخصوص خود را دارند.

توپازهایی که از معادن ایرلند استخراج می شوند عمدتا به رنگ آبی روشن می باشد. آزمایشهای انجام شده با توپاز نشان داد که میتوان با تابش و سپس گرم کردن توپاز بیرنگ یا توپاز سفید، یک رنگ آبی پایدار در آن ایجاد کرد. کاربرد پله های مرمر را میتوان در فضا ها و بناهای بسیار مجلل و تشریفاتی دانست که در این بین مقبره امامان و اماکن مذهبی نیز از آن بهره میبرند. از سنگ های بسیار پر کاربرد برای پله می توان به سنگ مرمریت اشاره کرد. راه پله های خارجی در معرض شرایط آب و هوایی مختلف نظیر گرما، سرما، یخ زدگی، باران و …

معمولاً کناره های پا، آرنج و زانو بیشتر از هر جای دیگری در معرض تیره شدن قرار دارند. البته محصولاتی از جمله کرم ترک پا برای درمان ترکهای عمیق پا وجود دارند که میتوانید از آنها نیز استفاده نمایید. یک قابلیت جالب در این سنگ قبرها وجود دارد که با قرار دادن نام کاربری و رمز عبور مخصوص میتوانید دسترسی افراد را به اسکن کردن کد QR موجود بر روی سنگ قبر محدود کنید. این برش، مربع شکل با گوشههای گرد است و صفحات بزرگی دارد که باعث کاهش درخشندگی الماس میشود. این موضوع باعث میشود تا عکس متوفی را بر روی سنگ بالاسری نصب نمود.

این سنگ گرانبها از تشکیل سنگ کلیه، سنگ مثانه و کیسه صفرا پیشگیری میکند و باعث تحریک غده تیموس میشود. اگر قرار است از یک الماس برش پرنسس روی یک حلقه استفاده شود، انگشتان دست باید کشیده و باریک باشند زیرا شکل مربعی آن باعث میشود انگشتان کوتاهتر و زمختتر به نظر برسند. بلورهای توپاز طبیعی شکلی کشیده دارند و شیارهایی به موازات طول آنها وجود دارد. جا دارد اشاره کنیم که درجه سختی الماس، ۱۰ در مقیاس موس است. این سنگ قیمتی بسیار گرانبها و ارزشمند است و به دلیل سختی و سطح بالای پراکندگی و انتشار نور قرنهاست که یک سنگ جواهر باارزش به شمار میرود.

30- سنگ کوارتز به دلیل شکل مارپیچی کریستالش، قویترین و تطبیق پذیرترین سنگ شفاده روی زمین است و برای همه نوع بیماری استفاده می شود. هنگام تجدید بنای کعبه در دوره جاهلیت ـکه هر یک از قبایل قریش میخواست افتخار نصب حجرالاسود، نصیب خودش گردد و نزدیک بود پیکار خونینی میان آنان درگیرد با تدبیر حضرت محمد (ص) که در آن هنگام جوان بود، همه قبایل و طوایف قریش در این افتخار شریک شدند. در ایران بیشتر سنگ قبرها به صورت خوابیده بر روی محل مورد نظر قرار میگیرد که این موضوع در برخی از کشورهای غربی متفاوت بوده و قبر به صورت ایستاده نصب میشود.

علاوه بر ایران در سایر کشورها نیز نصب سنگ قبر بسیار رایج است. در فروشگاه سنگ قبر فروشی شایان، وجود بخش اشعار سنگ مزار این امکان را به خریداران میدهد که متناسب با سنگ خریداری شده از یک متن باکیفیت بر روی سنگ بهرهمند شوند. با گذشت زمان و روی کار آمدن طراحیهای نوین، اطلاعات متوفی به صورت کاملتر بر روی سنگ قبر درج میشود. بالاترین قسمت این سنگ جواهر «تاج» نام دارد که بزرگترین سطح صاف سنگ است.

در واقع، هر چه سنگ الماس به بیرنگ شدن نزدیک باشد، ارزش بیشتری در بازار دارد. این نوع از سنگ مزار، با نام سنگ مرمر هراتی نیز شناخته میشود و به دلیل داشتن قیمت بالا و موجودی در رنگهای مختلف مورد توجه افراد قرار گرفته است. امروزه دو مرکز اصلی سنگتراشی در ایران، قم و مشهد است و هم اکنون در شهرهای مذکور عده ای از افراد در مراحل مختلف استخراج سنگ سنگ بری، سنگتراشی و حکاکی روی سنگ اشتغال دارند. استفاده از سنگپا در این افراد موجب بهبود گردش خون و سیستم خونرسانی میشود.

بنابراین، در این حالت،برای استفاده به عنوان سنگ حلقه مناسب نیست زیرا در برابر سایش مقاومت چندانی ندارد. اما باید مواظب باشید که سنگ پای اسکوریا هرگز برای پوست صورت و بدن مناسب نیست. کارگران معدن شمال میانمار ایالت “کاچین” توانستند سنگ یشمی با طول 5.8 و عرض 4.3 متر و وزن 175 تُن کشف کنند که ارزش آن تقریبی 170 میلیون دلار می باشد. همان طور که میدانید معیارهای رنگ، شفافیت و وزن قیراط جزو حالتهای طبیعی و ذات خود الماس هستند. وزن مخصوص عبارت است از نسب وزن یک ماده نسبت به حجم آن.

دیدگاهتان را بنویسید