فواید سنگ پا و طرز استفاده از آن

در ادامه مبحث آشنایی با سنگ های قیمتی، در میان اسم سنگ های قیمتی به عقیق می رسیم در بالا یک مورد از عکس سنگهای قیمتی ایران را مشاهده میکنید، عقیق نام سنگی شفاف و گرانبها می باشد که البته انواع کدر آن هم وجود دارد. کارنلین، زیرکن، جاسپر، سیترین، آزوریت-مالاکیت، حدید، عقیق خزه ای یا شجر، یشم سبز و کارنلین دیگر سنگهای ماه تولد شهریور می باشند. یاقوت کبود سنگ مخصوص متولدین شهریور ماه است. دیگر سنگهای ماه تولد فروردین عبارتند از جاسپر، توپاز زرد، سنگ خون، یاقوت کبود و آکوامارین که هر کدام دارای ویژگی و خواص منحصر به فردی می باشند.

سنگهای گارنت، جاسپر، الماس، یاقوت قرمز و عقیق سرخ سنگ های مختص فروردین ماهی ها است که هرکدام ویژگی ها و خواص منحصر به فرد خود را دارند. عقیده بر این است که یاقوت کبود دارای خاصیت شفا بخشی است و تأثیر آن بر روی سلول های پوست، مو و ناخن بسیار است. درجه سختی: سنگ مرمریت از کلسیت تشکیل شده است و دارای درجه سختی سه در مقیاس سختی موس است. نفریت (سختی 6 تا 6.5 ) سنگی نرم تر از جیدیت (سختی 6.5 تا 7) است.

پس آزاد هستید با توجه به علاقه و تمایلتان هر سنگی را که میخواهید انتخاب کنید. ذخاير وابسته به سنگهاي مافيك كه مقدار كاني تالك موجود در آنها نسبتاً پايين است احتمالاٌ در نتيجه تجزيه گرمابي سنگهاي گابرويي تشكيل شده اند ولي از آن جا كه اين گروه ذخاير، منبعي براي استخراج تالك محسوب نمي شوند، چندان مورد توجه قرار نمي گيرند. سنگهای جواهر قیمتی و سنگهای جواهر نیمه قیمتی اصطلاحاتی هستند که در اواسط دهه ۱۸۰۰ برای توصیف انواع سنگهای جواهر ایجاد شد و صرفاً سنگها را بر اساس نادر بودن آنها طبقه بندی میکند.

برای پاهای شما بد نیست زیرا پوست راحت تر و بدون ساییدگی پوست نرم تر می شود و باعث می شود کل این فرآیند سرعت بگیرد. هنگامی که فرآیند تبلور مجدد به پایان رسید، سنگ آهک به سنگ مرمریت تبدیل شده است. در سطح سنگ اداوی لکههای سفید رنگ پراکندهای دیده میشود و به همین دلیل به آن سنگ مرمریت گل پنبه ای نیز گفته میشود. مرجان از گیاه دریایی به دست میآید و از رنگ قرمز پررنگ تا گل بهی و صورتی یافت میشود.

اورانیوم بیشتر در کجا یافت می شود؟ اثرات این سنگ میان زنان بیشتر نمایان میشود. در این مقام فقط به عنوان نمونه به “سیلاغ مردگون” اشاره میکنیم. از دیگر خواص و ویژگیهای سنگ فیروزه می توان به خاصیت ضد افسردگی، نشاط آوری، بهبود التهابات پوستی، افزایش سوی چشم ها و تأثیر بسیار آن بر روی عملکرد کبد اشاره کرد. همچنین برای درمان افسردگی، عصبانیت، بیخوابی و حالتهای ضعف اثر بخش بوده و به علاوه کمک بزرگی به بیماران کبدی میکند. زمانیکه خمیر به شکل ورقه های نازک لول شد، مواد معدنی فضای مابین الیاف خمیر را پرنموده در نتیجه کاغذی با سطح بسیار نرم تر برای نوشتن را ایجاد می نمایند.

سنگ مرمریت چگونه شکل میگیرد؟ ● راكتور هسته ای راكتور هسته ای وسیله ایست كه در آن فرایند شكافت هسته ای بصورت كنترل شده انجام میگیرد. این میله ها با جذب نوترونهای آزاد در داخل راكتور از تسریع واكنشهای زنجیره ای جلوگیری میكند. این قرصها روی هم قرار داده شده و میله هایی را تشکیل میدهند که به میله سوخت موسوم است. در قرن 14 میلادی برای اولین بار سنگ الماس تراش داده شد. هر سنگ با متولد ماه خاصی ارتباط بیشتر و بهتری برقرار میکند و میتواند برای درمان بیماریها یا متعادل کردن قوای روحی و دماغی او مثمر ثمر باشد.

محافظی خوب و مانع تاثیر امواج منفی به ویژه در تاریکی بوده و موجب افزایش قوای بدن و استقامت جسمی میباشد. فیروزه کمک موثری به درمان نواحی عفونی شده بدن میکند. این سنگ بسیار مؤثر در تقویت چشم، درمان بیماری های زنانگی و قاعدگی و همچنین درمان سرطان اشاره کرد. کلیهها و طحال و همچنین کبد را تقویت میکند. این سنگ ارزشمند متابولیسم را افزایش میدهد، قلب و دستگاه گردش خون و اعصاب را تقویت میکند و بسیار برای کبد و کلیهها مفید است. در قرون وسطی مردم به کاربرد سنگ پا پی بردند و برای پاک کردن اشیاء جرم گرفته و حتی تمیز کردن منزل از این سنگ استفاده میکردند.

مانند سایر جواهرات سنگی قیمتی، باید انگشتر توپاز خود را مرتباً تمیز کرده و آنها را با دقت بپوشید. سنگ های این تراش اغلب مربعی هستند اما به عکس تراش مستطیلیِ پلکانی وقتی از بالا به آنها نگاه می شود، به نظر هشت ضلعی می آیند. اما سبک و استایل تراش (Cutting Style) نشاندهندهی تعداد و نحوهی قرار گرفتن صفحههای تراش است. اما در چین, این یشم است که نماد وضعیت, معنویت, خلوص و سلامت را بیش از 9000 سال است که نشان می دهد. اورانیوم در سنگ های گرانیتی نسبت به سنگ های آذرین دیگر غنی شدگی نشان می دهد و گرانیت ها و خاکسترهای ریولیتی معمولا بعنوان منابع ذخایر اولیه ی اورانیوم ذکر می شوند.

این سنگ دارای خاصیت شفابخشی است و روی سلول های پوست، مو و ناخن خیلی تاثیر میگذارد. زمرد از زمان خیلی دور به عنوان سنگ درمانی به کار میرفته است. خیلی فشار ندهید، فشار متوسطی برای این کار مورد است. برای طلای سفید، فلزاتی مانند نیکل و پالادیوم اضافه میشوند. مروارید در داخل صدف برخى از نرم تنان دو کفه اى به وجود مى آید؛ وقتى جسمى خارجى مانند ذرهاى شن داخل صدف قرار گیرد، جانور لایه هایى مرکب از ماده آلى کنکیولین و مواد کربناته را به دور جسم خارجى ترشح مى کند که در نهایت مروارید تشکیل مى شود .شکل مروارید اغلب نزدیک به کروى است.

در نهایت به دلیل غیبت گوهر، تن جهان سلطان در طویله کرم میگذارد و میمیرد، همانطور که زروان در انتهای داستان به دلیل سرپیچی مشی و مشیانه از دستورات او منهدم میشود، همانگونه که هرکدام از شخصیتهای داستان به سمت انهدام پیش میروند. همانطور که قبلاً بیان کردیم، انگشتر توپاز آبی، توپاز بیرنگ است که با تکنیکهای حرارتدهی رنگ آن آبی میشود (مگر اینکه یک توپاز آبی طبیعی باشد که در این صورت میتوانید آن را از بر حسب قیمتش تشخیص دهید). به همین خاطر بهتر است آن را جدا از بقیه طلاها و درون یک پارچه بپیچید و سپس در جعبه قرار دهید.

به خاطر داشته باشید که برای متولدین هر ماه، علاوه بر سنگ ماه تولد مخصوص او، ممکن است سنگهای مفید دیگری هم وجود داشته باشد. سنگ توپاز جواهری بسیار زیبا و جذاب است و به همین خاطر در صنعت جواهرسازی به وفور از آن استفاده میشود. توپاز صورتی: توپاز صورتی سنگ امید است. گاهی اوقات افراد سودجو ممکن است از سیترین که نوعی کوارتز است به جای توپاز استفاده کنند. مثل زمرد، مالاکیت، آمیتیست، کوارتز و عقیق. در زمان های گذشته برای درمان بچه های کوچک هنگامی که به تب مبتلا می شدند مورد استفاده قرار میگرفته است. این سنگ روی تیروئید و تصلب شرائین اثر میگذارد و در مورد بیمارانی که پارکینسون دارند یا مبتلا به صرع هستند روند درمان را بهبود می بخشد.

کاهش درد در برابر بیماری های روماتیسم، جلوگیری از خون ریزی و درمان سرگیجه، بهبود سیستم عصبی و جلوگیری از ریزش مو از دیگر ویژگی های این سنگ میباشد. این سنگ بیحسی و رخوت را از بین میبرد و از زایمان زودرس جلوگیری میکند. سنگ های گرانیت پگماتیتی: این نوع گرانیت دارای بافت دانه درشت است. نوع زرد مایل به نارنجی تا قهوه ای این گروه را گویند. کیلو تن است، اما با کمک روش خاصی که متکی بر مهار خصوصیات جوش یا گداز هسته ای است میتوان قدرت بمب را افزایش داد. اعتقادات در مورد این سنگ آن را هدیه ای از طرف ماه میدانند.

دیدگاهتان را بنویسید