فواید و مضرات انواع پنیر های مختلف چیست؟

اگر بیماری قلبی دارید، بهتر است پنیر را نادیده بگیرید و از پنیرهایی استفاده کنید که سدیم خیلی پایین و چربی خیلی کمی دارند. اما عاملی که موجب تفاوت میان انواع ماستها میشود درصد چربی شیر به کار رفته در آنهاست. مصرف این نوع ماستها برای افراد بسیار لاغر، کودکانی که دچار سوءتغذیه یا سوء جذب هستند و افرادی که بیماریهای سخت و کاهنده وزن دارند، مناسب است، اما افرادی که چاق هستند یا چربی خون بالایی دارند و البته افراد سالم و بالغ باید محصولاتی با 1/5 تا 2 درصد چربی استفاده کنند. به دلیل تمام خواصی که پروبیوتیک ها برای سلامتی دارند، این فراورده لبنی همراه با سایر فراوردهها با عنوان محصولات پروبیوتیک روانه بازار لبنی سراسر دنیا شد. پنیر توفو را میتوان در روغن سرخ کرد، بدون اینکه شکل خود را از دست بدهد و پس از غلتاندن در سبزیجات خردشده یا کنجد، در غذا استفاده کرده و یا به تنهایی به عنوان یک میانوعده سالم مصرف کرد. در ساليان اخير به عنوان يک فرآورده سلامتي بخش شناخته شده چون حاوي درصد بالايي از پروتئين و کلسيم مي باشد.

مقدمه: ماست يک فرآورده لبني تخميري است که در سراسر جهان مورد توجه مي باشد. نکته بسیار مهم در مورد شیرآلات کی دبلیو سی این است که سرب موجود در بدنه شیرآلات KWC عددی در بین 0.8-1.2% میباشد که این درصد نشان میدهد که جنس بدنه شیرآلات کی دبلیوسی به طور کامل با استانداردهای اروپایی و آمریکایی انطباق دارد. حالت گازدار، طعم بهتری به دوغ میبخشد اما ارزش غذایی آن را کاهش میدهد. اين فرآورده با درصدهاي چربي مختلفي ساخته مي شود اما امروزه با توجه به افزايش تمايل جهت مصرف فرآورده هاي کم چرب و بدون چربي خصوصا در افراد مبتلا به بيماريهاي قلبي عروقي و داراي چربي خون بالا ترجيح داده مي شود که از شير بدون چربي جهت تهيه اين فرآورده استفاده شود. که بو داده شدهاند به همراه نمک و در داخل مشکهای مخصوص نگهداری اسپار میریزند تا این ماست تهیه شود. ماست محصول کشت داده شدهای از شیر بوده و غنی از پروتئین و کلسیم می باشد. در ضمن خامه نمیتواند تامین کننده کلسیم و پروتئین روزانه بدن باشد و به هیچوجه نباید جایگزین شیر و فرآوردههای لبنی کم چرب شود.

پروتئین های ماست کالا قابل هضم هستند. خواص شيميايي اين ماستها نيز قابل قبول است. پرمصرفترین محصول فرآورده لبنیاتی، ماست است که همواره بر سر سفرهی ما ایرانیها وجود دارد. وجود شیر در پایین فنجان قهوه نشاندهنده یک عاشق جدید است؛ مرد یا زنی که سوالهایی از شما خواهد پرسید. پنیر با موادی که در خود دارد باعث می شود تا شما احساس آرامش کنید. شیر حاوی اسید آمینه تریپتوفان است بنابراین با نوشیدن شیر احساس خواب آلودگی می کنید. من جواب دادم بله یک فنجان؛ اما مادر دوستم بعد از نوشیدن هر فنجان چای دوباره این سؤال را از من میکرد. درست است که بیشتر افراد مورد مطالعه در این تحقیق شیر کم­چرب استفاده می­کردند اما دکتر آلوارو بر این باور است که ماست کم­چرب هم احتمالا همین اثر را خواهد داشت. وجود مواد نگهدارنده در ماست های صنعتی بسیاری از خانم ها را به این فکر می اندازد که در خانه ماست درست کنند.

نوعی هالومی در بازار ایران هم وجود دارد. سپس با اضافه شدن آنزیم مایه پنیر یا یک ماده جایگزین مثل اسید سیتریک یا سرکه شیر دَلَمَه می شود و پس از بستن شیر آب پنیر به وجود می آید. یک قاشق غذاخوری از هر دو را ترکیب کنید ، به مدت ۲۰ دقیقه روی پوست گذاشته و سپس با آب گرم شستشو دهید. در سال های پیش، حتی ماست های کارخانه ای نیز بعد از باز شدن، کمی رقیق و یا به اصطلاح شل می شدند. محققان هلندی به تازگی در گزارشی گفته اند که در مطالعه بر روی ۲۰۶۴ مرد و زن در سنین ۵۰ تا ۷۵ سال دریافته­اند که مصرف بیشتر فراورده­های شیری (بیشتر شیر و ماست) ارتباط کمی با فشار خون کم در افراد دارد. در تحقیقی که در حدود دو سال بر روی ۵۰۰۰ نفر از افراد تحصیل­کرده در اسپانیا صورت گرفت، ارتباطی میان مصرف روزانه ی محصولات شیر و خطر فشار خون بالا پیدا شد.

دیدگاهتان را بنویسید