ماست چکیده؛ انواع، خواص و طرز تهیه ماست چکیده

این نوع ماست پتاسیم بالایی دارد که برای تنظیم فشار خون ضروری بوده و به آرام شدن رگهای خونی و پیشگیری از انقباض آن ها (که علت اصلی فشار خون است) کمک میکند. است. جالب است بدانید، ارزش غذایی ۲ لیوان دوغ، معادل یک لیوان شیر است و پروتئینهای دوغ حاوی اسیدهای آمینه ضروری بدن است که در تأمین پروتئین مورد نیاز بدن بسیار مؤثر هستند، همچنین پروتئینهای دوغ، در دستگاه گوارش بهتر از پروتئینهای شیر هضم میشوند و به دلیل میزان لاکتوز کمتر نسبت به شیر، نفخ کمتری در افراد با معدههای حساس ایجاد میکند. حداقل ۳ سهم از لبنیات به صورتِ روزانه، برای مادر شیرده ضروری است. موسیر را روی با پوست روی شعله کم حرارت داده و سرخ کنید، سپس پوست آنها را کنده و به صورت پودر در آورده و به عنوان چاشنی در سوپ و سس ها استفاده کنید. این محصول به عنوان یک پیش غذای محبوب و هم به عنوان یک چاشنی خوش طعم در بسیاری از غذاها و دسرها استفاده میشود. موسیر با افزایش ترشح صفرا باعث هضم راحتتر غذاها میشود. با وجود آنکه مطالعات بیشتری مورد نیاز است اما شواهدی وجود دارند که نشان می­دهند ماست همراه با باکتری­های مفید می­تواند به برخی ناراحتی­های گوارشی کمک کند.

بستنی سوزش گلو را آرام تر می کند اما ممکن است عاملی برای طولانی شدن مدت سرماخوردگی شود. افرادی که دارای فشار خون پایین هستند نیز با مصرف شیر می توانند فشار خون خود را تنظیم کنند. ماست چکیده؛ نه تنها در ایران بلکه در اکثر کشورهای اروپایی و آسیایی به عنوان یک میانوعده بسیار پر طرفدار مصرف میشود. همچنین اسید لاکتیک موجود در ماست، سبب درخشش موها میشود. همچنین میزان پروتئین موجود در انواع این نوع ماست از ماستهای معمولی بسیار بیشتر است. اما در تمامی مشاغل امکان تخلف وجود دارد و بازدید روزانه از تمام مغازه ها امکان پذیر نیست. در محصولات غیر تخمیری با افزایش دما امکان فساد و ترش شدن وجود دارد که مصرف آن در کوتاه مدت نیز برای مصرف کننده عوارض دارد . معمولاً این نوع ماست را به همراه عسل به عنوان نوعی دسر مصرف میکنند. در بسیاری از نواحی اروپا و آمریکا این نوع ماست را به عنوان ماست یونانی میشناسند.

اگر شما هم از دسته افرادی هستید که علاقه فراوانی به این محصول دارید، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا با خواص و طرز تهیه ماست چکیده آشنا شوید. از دیگر طعم دهندهها میتوان ریحان، موسیر، شوید و یا هر طعم دهنده دیگری که با ذائقه شما سازگار است به آن اضافه نمایید. تره کوهی، نعناء کوهی، پونه کوهی، شوید کوهی و دو سبزی دیگر به همراه گردو کمک کردند تا معجونی دلنشین با ترکیب 70 درصد ماست مخصوص فرموله شده داشته باشیم. عملاً این عدد خیلی بیشتر از درصد نمک در پنیرKashar می­باشد که این تفاوت می­تواند بر سایر خصوصیات این دو پنیر سنتی از جمله ویژگی­های حسی، بیوشیمیایی و فلور میکروبی تأثیرگذار باشد. اما در برخی نقاط این نوع ماست را به روشهای دیگر و با چاشنیهای مختلف تهیه میکنند. در بیشتر نقاط دنیا این نوع ماست را از شیر یا ماست بدون چربی یا کمچرب تهیه میکنند که طعم آن به سمت ترشی میرود. پنیر محبوب همه نقاط مختلف جهان است و علاوه بر وعده غذایی صبحانه در دیگر وعدهها به صورتهای مختلف نیز سرو میشود. تحقیقات نشان می دهند ارز غذایی بالای ماست در کنار موسیر تقویت می شود.

میزان متعادلی از کلسیوم می تواند بدن را سلامت نگه داشته و آنرا به کاهش وزن تشویق نماید. به گزارش ایمنا، ماست از دسته پر مصرف ترین لبنیاتهای سفره خانوادههای ایرانی است. ۴- مصرف بیش از حد دوغ میتواند باعث از بین رفتن تعادل بدن نسبت به حالت عادی شود و به دلیل طبع سردی که دارد زیاده روی در مصرف آن برای افراد با مزاج سردتوصیه نمیشود. در واقع لبنیات با تراکم بیشتر استخوان در ارتباط است و آن را مربوط به کلسیم و پروتئین بالای شیر میدانند. خوردن ماست ممکن است در برخی افراد تاثیر نامطلوبی به همراه داشته باشد، خصوصا برای کسانی که توانایی گوارش لاکتوز را ندارند یا نسبت به پروتئین شیر آلرژیک هستند. شیر های کارخانه ای چون چربی شان گرفته شده سرد هستند و به افراد بلغمی یا دارای غلبه بلغم توصیه نمی شود. ماست نسبت به شیر حاوی مقدار کمتری قند شیر (لاکتوز) است. پنیر حاوی آمینو اسیدی است که وقتی آن را می جویم, موادی که احساس شادی می کنند را ازاد میکنند. دوغ علاوه بر مزایای تغذیه ای ، حاوی باکتریهای مفیدی است که اثرات زیادی بر سلامت دستگاه گوارش دارند .

دیدگاهتان را بنویسید