ماهی آنجل – پینفوپدیا :: پینفوپدیا، جامعترین دانشنامه اطلاعات کالا و کسب و کار ::

شرکت برشنا اعلام کرده است که با ریزش برف و باران و ازدیاد آب در دریا کابل، دو پایهی توربین جنراتور فابریکه برق ماهیپر با تولید ۴۱ میگاوات داخل شبکه میباشد. اول از همه تغذیه با غذاهای زنده می تواند در طولانی مدت یکسری کمبودهای غذاییرا به وجود آورد. مثلا اگر از غذاهای پلتاستفاده می نمایید این نکته را به خاطر داشته باشید که پلیت پس از خوردهشدن توسط ماهی در معده به دلیل وجود آب متورم شده و در صورت تغذیه بیش ازحد مشکلات جدی را بوجود خواهد آورد.

دسته بندی ماهیان سال یک بار وقتی که حوض ها خشک میگردد صورت میگیرد به خاطر جلوگیری از خود خوری در میان ماهیان تروت( قزل الا )،دسته بندی آنها سالانه چند مرتبه اجرا میشود تا ماهیان خورد وکلان از هم جدا گردندوبه این ترتیب زمینه تغذی خوبتر برای ماهیان خورد نیز مهیا شود. • ماهیان نبایددرتورهای دسته داریامخزن ( تانک ) های ترانسپورتی انباشته شود. • ازانتقال ماهی به جاهای بسیاردوربایدجلوگیری شود . استفاده کند. شاید بهترین گزینه ها برای نگهداری این ماهی در بهترین شرایط هم گروه های خود که در اب لب شور زندگی میکنند باشد و ما هم چنین توصیه ای داریم: مانند مونو، ماهی اب پاش،سوماترا و…

اولی گفت:بابه کلان من آنقدر قد بلند داشت که هنگامی که دست خود را شور میداد، ابر ها در آسمان شور میخورد. البته جفتهای مولد من در یک مخزن ۱۵۰ لیتری به خوبی تکثیر کرده اند. اگر محدودیتی برای هزینه کردن ندارید، تکثیر اسکار ساده است؛ تنها کاری که باید انجام دهید این است که دو عدد اسکار کاملا بالغ و رسیده را خریداری نموده و امیدوار باشید که جفت باشند و همچنین امید داشته باشید که اگر آنها نر و ماده هستند، جفت های سازگاری باشند. توجه كنيد (آرتمیا را از مغازه با مارک سر گربه خریداری و بعد در همین شیشه های نوشابه خانواده که از سر 5 تا 6 سانتی متر خالی است، اندازه دو بند انگشت سنگ نمک می ریزیم.

بعد از اینکه بچه ماهیان کمی بزرگتر شدند (به اندازه حدودا ۱سانتیمتر) میتوان علاوه بر نوزاد آرتمیا از غذای خشک نیز استفاده کرد. از جمله خصوصیات دیگر آن میتوان به سرعت بالا در شکار و رژیم غذایی شامل انسانها و ماهیان مرکب اشاره نمود. پلاتی: همچنین باید به گونه ماهیهای پلاتی اشاره نمود که از خانواده Poecilia بوده و معمولا میتوانند تا 4 سال نیز عمر کنند. با توجه به خط قرمز انقراض این گونه روز به روز بر ارزش خاویار و قیمت ان افزوده میشود، گرچه بسیاری از کشورها به پرورش مصنوعی آن اقدام کردهاند اما کماکان، گونههای آزاد آن از ارزشی بسیار قابل توجه بر خوردارند.

با ماهی های دیگر هم گاهی اوقات شاید شیطنتی را انجام بدهند ،اما مسئله ساز نخواهد شد. از طرفی چون پرخور و پرتحرک هستند، بعضی اوقات آب آکواریم را کدر آلوده می سازند که در اینصورت هر هفته بهتر است مقداری از آب آنها را تعویض کنید. طی سالهای 1974 تا 1978 در قسمت شمالی دریای خزر سالانه 10000 تا 13200 تن از این گونه صید میشده است. آناه به ندرت صادر می شود به این علت که در آنجا گونه هایی وجود دارند که ارزش معقولی را دارا هستند. سپس تخمهای داخل ظرف را با محلول آب نمک 7/0 % شستشو می دهیم که معمولاً حدود پنج دقیقه باید شستشو را انجام دهیم و همانطور با ملایمت تخمها را با اسپرم نرها مخلوط می کنیم.

به همین دلیل است که از شوری آب در مرحله ی دوم کم می کنیم. ماهی را کاملا تمیز کرده و داخل شکم آن را خالی می کنیم مقداری نمک به ماهی می زنیم و می گذاریم مدت نیم ساعت بماند.سپس آن را کاملا شسته و با دستمال تمیز خشک می کنیم.پیاز و سیر را رنده می کنیم و همراه با زرد چوبه، ادویه، فلفل و گشنیز خرد شده(درصورت تمایل مقدار کمی هم شوید). بهتر است این ماهی را به صورت تکی یا جفت جفت با سایر ماهی های کم تهاجمی نگهداری کنید.

• جمع اوری دروقت هوای سرد صورت گیردمانندصبح یادرموجودیت ابر یا بارندگی، وبایدبه خاطرداشته باشیم که جمع اوری درزمان غرش اسمان ورعد وبرق صورت نگیرد. • تاسیسات منظم برای درجه بندی ماهی ضروری است. دسته بندی ودرجه بندی ماهیان طبق معیارهای معین وبا استفاده از سامان ولوازم خاص انجام میگیرد.بدون شک ماهیان گرفته شده اندازه های متفاوت دارند برای جدا نمودن انها از نگاه بزرگی در روی میز گذاشته میشوند ودرجه بندی میگردند این کار زیادتر برای ماهیان مقاوم وماهیان آب گرم عملی میشود برای اجرای درجه بندی ودسته بندی از تورها کار گرفته میشود و ماهیانی که از نگاه بزرگی ونوع از هم جدا شده اند در سطلهای که 3/2 حصه ان پرازآب باشد انداخته میشود ووقتی که این سطلها به وسیله ماهی ها پر شد به حوضهای ذخیره یا زمستانی رها میگردند این ماهیان قبل از رهایی به حوض وزن وشمار میگردند.

چوچه های کارپ به وسیله تورهای دسته دارونفیس گرفته میشوند برای این کار باید چوچه های ماهی درپیشروی مجرای تخلیه آب حوض گردایند.این کاردراثرپائین اوردن سطح آب صورت گرفته میگیرد برای گرفتن چوچه های سایرماهی ها نیزبه عین شکل عملی شده میتواند. برداشت ماهی با تخلیه حوض انجام میگردد تخلیه باید ازطریق یک صفحه سوراخدار که اندازه سوراخهای آن متناسب با ماهی است انجام میشود . وقتی اندازه آ ب به حدی رسید که با موزه می شد داخل حوض ماهی هارا گرفت چند نفر میتوانند دریک طرف حوض وچند نفر دیگر دران طرف حوض ایستاده شوند ودوطرف تور را بگیرند تور ازقسمتی که د ارایی وزنه فلزی است داخل آ ب شده وقسمت بالایی آن درروی آب قرار میگیرد پس کارگر هاشروع به کشیدن تور میکنند تا به انتهایی حوض برسند .

موفقیتدر مورد این ماهیان نیاز به توجه در طولانی مدت دارد یعنی در عرض چند ماهنمی توان به موفقیت لازم رسید بلکه با یک دیدگاه سالیانه باید به آنهانگاه کرد. هیچگاه گول اندازه کوچک آنرا درهنگام خرید نخورید و مخزن بزرگتری را نسبت به سایز اولیه آنها در نظربگیرید زیرا که آنها به سرعت رشد کرده و فضای بیشتری را نیاز خواهند داشت. ماهی نسبت به سایر موجودات پرورشی زمین کمتری برای رشد استفاده میکند. هر چه سطح وسیعتری برای تعداد کمتری لارو اسکار در نظر بگیرید درصد خطاهای شما کمتر بروز حوادث دارد.

از نظر اندازه باید گفت که اسکارها جزء بزرگترین ماهیهای آکواریومی آب شیرین هستند. از جزء تا کل تابع قدرت خدایی و حکمت و مشی اوست ،ایمان ما است. جنرار یونس که رءیس قول اردوی جلال آباد بود تانک ها را برای کمک به داود به کابل می فرستد اولین تانکی به ماهیپر می رسد بالای تانکی که از کودتاچیان بوده صدا می کند که چه گپ است؟ آژانس باختر به نقل از خبرنامه شرکت برشنا خبرداد که فابریکه برق ماهیپر یک فابریکه موسمی می باشد و تا زمانیکه در دریا کابل آب کافی غرض تولید انرژی برق موجو باشد فعالیت می کند.

به نقل از آکاایران : حشراتو لاروهای حشرات سخت پوستان و بی مهره گان ماهیها و مواد گیاهی متفاوت ودر واقع هر چیزی که اندازه دهان آنها بشود. از سوی دیگر استفاده از اندازه به عنوان نشانه بارز جنسیت ممکن است خطرناک باشد، زیرا اسکارها تمایل دارند که زور خود را به رخ یکدیگر بکشند و در نتیجه ممکن است ماهی اسکار کوچکتری که به منظور تولیدمثل در مخزن با ماهی اسکار بزرگتر نگهداری میکنید، شدیدا مورد تهاجم قرار گرفته و حتی کشته شود.

وجود فیلتر قوی برای آکواریوم ماهی اسکار و همچنین سیفون منظم حداقل ماهانه و به اندازه 40 الی 50 درصد الزامی است. یک آکواریوم 200 لیتری مناسب است. ماهی برای افرادی که از خوردن گوشت قرمز پرهیز می کنند بسیار مناسب بوده و پروتئین مورد نیاز بدن آنان را تامین می کند. ۲- سنگ تخمها را بآرامی به آکواریومی که شرایط مناسب دارد منتقل دهید. همانگونه که خاویار سیاه در ایران و جنوب روسیه شناخته شدهتر است، خاویار سرخ در سیبری و خاور دور طرفداران بیشتری دارد.

دیدگاهتان را بنویسید