ما را تا انتها، همراهی کنید

سرشیر بافتی منسجم و غیر هموژنیزه و طعمی قویتر از خامه دارد. چربی موجود در آن بر حسب نوع خامه از 30 تا 60 درصد متغیر است و میزان برخی از مواد مغذی موجود در آن به پای شیر نمیرسد.خامه صبحانهای که این روزها در اغلب فروشگاهها عرضه میشود 30 تا 35 درصد چربی دارد و حدود 50 درصد از کره، کمچربتر است، اما چربی آن در مقایسه با شیر تازه دوشیده شده حدود 9 برابر بیشتر است. این کار باعث افزایش میزان تولید شیر با هزینه کمتر برای دامداران شد که در نتیجه آن، قیمت این محصول در سوپرمارکت ها هم کاهش یافت اما این مسئله بحث های فراوانی به دنبال داشت زیرا این هورمون، تجمع فاکتور رشد شبه انسولین را در شیر افزایش می دهد. در یک مطالعه ۶ ماهه، پژوهشگران دانشگاه تنسی دریافتند که افراد چاقی که روزی ۳ وعده لبنیات غنی از کلسیم مصرف می کنند، نسبت به افرادی با رژیم غذایی مشابه که فقط وعده های لبنیات را مصرف نمی کنند، چربی شکم شان سریع تر آب شده و زودتر لاغر می شوند. موسیر را بمدت ۱ ساعت در آب جوش قرار دهید تا نرم شود سپس آن را خرد و یا رنده بزنید یا می توانید داخل آسیاب ریخته و پودر کنید.

5. مایه را به شیر اضافه کرده و هم بزنید، سپس در قابلمه را بگذارید، روی آن را بپوشانید و در یک محل گرم قرار دهید تا ببندد و پس از یک ساعت روی پنیر برش هایی بزنید و دوباره روی آن را بپوشانید. پس نوشیدن شیر گاو هایی که به این روش هورمون درمانی شده اند، این مواد شیمیایی را به بدن انسان منتقل نمی کند اما متاسفانه این روش برای گاو ها ضرر دارد. درحالی که معمولا گفته می شود بهتر است شیر کم چرب مصرف کنید اما بیشتر مطالعات علمی نشان می دهد شیر پرچرب بیشتر از کم چرب سطح کلسترول خون را تنظیم می کند. اگرچه او چند سالی ست فعالیت حرفهای خود را آغاز کرده، اما در همین فرصت کم توانست خودش را در جایگاه مشهورترین ستارهها قرار دهد. پنیر پارمیجانو یا پارمزان یا پنیر پارمسان یک پنیر با رنگ زرد کم رنگ است که از شیر گاو درست میشود.

شیر تازه گاو در این میان در اولویت قرار دارد. بعضی از دانشمندان معتقدند، شیر گاو هایی که به آن ها آنتی بیوتیک داده می دهند، در انسان باعث ایجاد مقاومت در برابر آنتی بیوتیک ها می شود. دانشمندان دانشگاه تگزاس متوجه شدند که نوشیدن شیر پرچرب بعد از انجام تمرینات ورزشی با وزنه، بیشتر از شیر کم چرب توده عضلانی را افزایش می دهد (حدود ۸/۲ برابر) و در رشد ماهیچه ها موثرتر است. یک مطالعه سال 2016 نشان داد که نوجوانانی که دارای آکنه هستند مقادیر بیشتری شیر کم چرب یا یا با چربی متوسط می نوشند. جالب است بدانید که کره از بین همه اجسام هندسی با مساحت یکسان، دارای بیشترین حجم است. پروتئین پارمسان از پروتئین موجود در گوشت قرمز بالاتر است و در عین حال هضم آن بسیار آسانتر است. پنیر لاکتیکی صباح حاوی نوعی پروتئین است که اثرات مثبتی روی استخوانها و بافت مفاصل دارد و سهم زیادی در درمان بیماریهای تحلیل برنده «سیستم ماهیچهای» و اسکلتی دارد.

این مادران هر کدام با نوعی مشکل و سختی دست و پنجه نرم میکنند. » یا این که «شیر گاوی حاوی هورمون های سرطان زاست اما به خاطر سود کلانی که صاحبان صنایع تولید لبنیات از این راه به دست می آورند، این حقیقت پنهان می شود.» ادعاهایی از این قبیل باعث می شود که در مصرف شیر شک کنید. شیر خام که شیر غیر پاستوریزه و غیر هموژنیزه است و توسط گاوهای روستایی که از خوردن گیاهان دشت تامین می شود، به دست می آید و همواره مورد انتقاد قرار گرفته است. توجه کنید که شیرهای پاستوریزه هیچ گونه سرشیری ندارند، چرا که شرکت در پروسه تولید آن را استخراج کرده و برای تولید دیگر محصولات لبنی مورد استفاده قرار داده است. با توجه به طبع موسیر، که گرم و خشک است، با اضافه کردن موسیر به ماست، طبع آن به سمت تعادل رفته و از سردی آن کاسته میشود.

دیدگاهتان را بنویسید