معادن سنگهای قیمتی افغانستان – Pajhwok Afghan News

افغانستان دایماً کشور محاط به خشکه نبوده بلکه در طول تاریخ حــــدود کشور درتغیر بوده ، حدود طبعی وسیاسی کشور باهم مطابقت نداشــــــته است. طی سال های ۱۹۷۰ تا ۱۹۸۰ کشور تایلند تامین کننده اصلی یاقوت تمام دنیا بوده است که اکنون به علت مسائل سیاسی و استراتژیک در بازار حضور بسیار کمی دارند. گوجه فرنگی سرشار از ترکیبات بیواکتیو مانند سیترات است که به دفع سنگ کلیه کمک میکنند.

آبلیموی تازه میتواند به رفع رسوبات جمعشده در مجاری صفراوی کمک کند. درواقع معنا براساس تمایز و تضاد شکل میگیرد و جهانسلطان، کسی که حتا قادر به حرکت کردن و تمیز کردن خود نیست، برخلاف نامش، صاحب هیچ چیز نیست و در انتظار کمک دیگری (گوهری که گوهر نیست) برای انجام اموراتش است. سایر اوقات، ماگما قبل از اینکه این شانس را پیدا کند تا به سطح زمین برسد، به زیر زمین می رود. اگرچه بعضی از زمین ها دارای نمک و جغله میباشد، بازهم استعداد جنگلی و زراعتی را دارد. گاها بعضی از سنگ های تراورتن در سایت قرار نمی گیرند به دلیل شرایط فروش خاصی که دارند پس بهتر است با کارشناسان ما تماس بگیرید.

اُپال شیری که مانند مروارید نیمه شفاف و شیری رنگ است و به نوع مات آن اُپال چینی گفته می شود. شاھین حکاکی شده بر روی آن باشد لطف پادشاه شامل حالش خواھد شد. هیچ قوم وقبیلهُ بر قوم وقبیلهُ دیگری برتری ندارد. اگر چنین است پس فریاد هاو اشک های تمساح مانند یک تعداد قوم گرایـــــان بدون شک به نفع دشمنان وحدت وهمبستگی مردمان رنجدیده و بلا کشیدهُ افغانستان خواهد بود وبس. بکمال تأسف باید یاد آ وری نمود که درین اواخر یک تعداد روشنفکران سود پرســت وتشنهُ قدرت زمزمه هــــــای قوم خواهی را سر داده و بدین تر تیب ناخود آگاه و یا آگاهانه بــــــــــرای دشمنان وحدت و همبستگی مردم افغانستان، خدمت می نمایند.

ولی دشمنان وحدت و همبستگی مردم افغانستان تلاش دارند تا با ایجاد تفرقه بین اقوام مسکون در افغانستان به منافع آزمندانهُ خود دست یابند. سعی میکنم آرام اش کنم و اعتمادش جلب شود، تا شاید به دیگر سوالات ام پاسخ بدهد. هرچند یاقوت سرخ پاک و خوش رنگ خیلی کمیاب است ولی در این منطقه گاهی نمونه های یاقوت سرخی که با کیفیت عالی مشابه منابع غنی در نقاط دیگر جهان باشد نیز پیدا میشود.

سنگ ماه تولد تیر شامل چند سنگ مختلف و زیبا می باشد که شامل سنگ هایی نظیر توپاز، اوپال، سیترین ، سنگ ماه ، زمرد و یاقوت سرخ است. سنگهای قیمتی یاقوت در ولایات مختلف کشور چون بدخشان، کنر، پنجشیر، نورستان و منطقهٔ جگدلک کابل وجود دارد؛ اما تا کنون به اساس کدام سروی، دقیقاً مشخص نشده که معادن مذکور درکدام مناطق این ولایت موقعیت دارد و درمجموع تا هنوز معلوم نگردیده است که ذخایر موجود یاقوت افغانستان تا چه حد است . نام افغانستان درقرن سیزدهُ میلادی در مورد یک قسمت از ولایات شرقی کشور اطلاق میگردید. 1ـ آریانا: قدیم ترین نام افغانستان که از دوران اوستا(زیادتر از هزار سال پیش از میلاد مسیح) تا قرن پنجم میلادی ، در طول بیــــش از (1500) سال براین مملکت اطلاق میشد عبارت از آریانابود .

مثلا در دوران دولت های یونان وباختری(قرن دوم قبـــــل از میلاد مسیح) ، کوشــــانی(قرن دوم میلادی) ، یفـــــــــتلی (قرن پنجم میــلادی) صـــفاری(قرن نهم میلادی) ، غــــوری( قــرن دوازده وسیزدهُ میــلادی) تیمــوری( قرن پانزده و شانزدهُ میلادی) ، هوتـــکی وابدالی(قرن هجده و نزدهُ میلادی) حدود سیاسی افغانســــتان گاهی در حوضهُ تارم وکاشغر، و زمانی در ماورالنهر، گاهی در ایران و زمانی هم در هندستان کشــــــیده میــــــشد. 2ـ خراسان: از قرن پنجم میلادی تا قرن نزدهم میلادی افغانستان بنام خراسان یاد میشد. ھمچنین از بريل، بريلیون استخراج مي شود. معماری ارگانیک نام دیگری برای فولدینگ است از لحاظ توجه به محیط طبیعی.

اما این سنگ معدنی به رنگ صورتی ، سفید ، زرد، سبز و همچنین هفت رنگ (هفت چاکرا) هم موجود می باشد. وقتی سمنک سبز شد آنرا کوبيده و جوش ميدهند. در زمــان پایان استعمار انگلیس وتجزیهُ نیم قارهُ هند( 1948 ) به هند ســـــتان و پاکستان، این مناطق که مطابق معاهدهُ دیورند در اختیار انگلیــــس قرار داده شده بود، از طرف دولت استعماری انگلستان بطور سخا وتمـــندانه برای دولت جدیدالتشکیل پاکستان تحفه داده شد. درینجا باید یادآوری گردد که مناطق بین خـــــــــط تحمیلی دیورند ودریای سند اصلاً مربوط به افغانستان است. 6000 متر میرسد. کوه های سلیمانازشمال به جنوب امتداد یافته وطول آن نیز در حدود شش صد کیلو متر میباشد.کوه بابا از شرق به سوی غرب امتداد داشته و ارتفاع آن بــــه بیش از 5000متر میرسد.

ارتفاع زمین از سطح بحرومو قعیت آن بالای درجه ُحرارت تأثیر زیاد دارد. مناطقیکه چهارهزار متر و یا بیشتر ارتفاع دارد دایماً از بـــرف پوشیده بوده و قابل سکونت نمیباشد. درین راستا بطور مختصر از کوه ها، در یا ها، حدود اربعه، معادن، صنایع ، پیداوار و تقسیمــــــات ملکی کشور صحبت خواهد شد. میوه تازه وخشــک به خـــارج کشور صــــادر میگردد. مصرف سنگ سیاه مشهد بعلت ارزانی و نقش پذیری زیاد بوده و نزدیک به 70 درصد سنگتراشان از آن استفاده میکنند.

آخرین دولت در افغانستان که حدود سیاسـی کشور را با حدود طبعی آن منطبق ساخت دولت ابدالی در قرن هجدهم بود ، ولی در قرن نزدهم به اثر انحطاط دولت درانی( ابدالی) مناطق زیاد کشور از دست رفت و حالت کنونی محاط به خشکه را گرفت. سنگ های صفراوی پیگمانته: این شکل از سنگ کیسه صفرا زمانی ایجاد می شود که صفرا بیلی روبین زیاد داشته باشد. در اوستا این نام به شکل ایریانا ذکر گردیده است. امروزه به راحتی می توانید یک الماس قهوه ای روشن یا زرد در جواهر فروشی ها پیدا کنید هر چه الماس سفید تر باشد ارزش این سنگ قیمتی بیشتر است.

در صورت بروز هرگونه علامت یا نشانه نگران کننده، به پزشک مراجعه کنید. در طول روز به آب ،مقداری آبلیمو اضافه کنید و بخورید. درد بسیار شدید و شبیه به درد زایمان است، هماچوری یا خون ادراری در این افراد دیده میشود. لیکن این عمل فقط در موارد فوق العاده استثنایی مجاز است و اثر آن فقط جنبهٔ تسکینی دارد؛ زیرا این کار از مسمومیت ضمنی دستگاهها و تنبلی کبد، که در درجهٔ اول ایجاد کنندهٔ سنگی است، جلوگیری نمیکند. آلودگی می تواند ذرات سخت را به تالک بیافزاید که سبب بروز مشکلات در جاهایی که خصوصیات نرمی یا رونکاری تالک مورد نیاز است، گردند .

وی الماس را به پادشاه فرانسه هنری سوم امانت داده بود که آن را بر تاج خود استفاده کند. ما همــــــه میدانیم که قدرت دولتی در طول تاریخ افغانستان، حتی میتــــــــــوان گفت درسراسر جهان، در دست یک گروپ کوچک زور مندان قـــرار داشته و متباقی اقشار وسیع جامعه ، بدون مدنظر داشت وابستگی سمتـــی، قومی، قبیله وی وغیره جبراً و جمعاً در خدمت گروپ مذکور قرار دارنــــد. موجب می شود که خدای ایندرا از بھشت محروم می شود. در حدود ۵ درصد جراحی های کیسه صفرا نیاز به جراحی باز می باشد. او از دید خودش به توصیف پیرامون و آدمها میپردازد.

دیدگاهتان را بنویسید