معرفی تمام خواص و فواید شیر برای بدن + احتیاط

بعد از ماست، مصرف شیر با احتیاط فراوان و جوشاندن ۵ دقیقهای توصیه میشود؛ به این ترتیب که باید مقداری آب به شیر اضافه کنید و ۵ دقیقه روی حرارت، آن را هم بزنید تا هم آب آن تبخیر شود، هم شیر تاحدی سالمسازی شود. دوغ نوشیدنی لبنی مناسبی است که می تواند جای نوشابه را در سبد غذایی ما بگیرد. با وسیله مناسبی مثل کفگیر چربی را بگیرید و در یک ظرف جمع کنید که همان سرشیر است. در واقع، می­توان اثبات کرد که خطر ابتلا به نرمی استخوان در نوزادانی که مادران آن­ها در دوران بارداری مقدار مناسبی شیر سرشار از ویتامین D مصرف کرده­اند، نیز بسیار کاهش می­یابد. جالب است بدانید کودکان زنان حامله­ای که در دوران بارداری خود، روزانه حداقل ۱۵۰ میلی­گرم شیر می­نوشند، در هنگام تولد هم وزن بیشتری داشته و سریع­تر از نوزادانی که مادران آن­ها در دوران بارداری شیر مصرف نکرده­اند، رشد خواهند کرد. در نهایت، به یاد داشته باشید که نوشیدن ۲-۳ فنجان شیر کم­چرب در هر روز از دوران بارداری به مادران حامله و جنین داخل رحم این افراد کمک خواهد کرد تا بسیاری از نیازهای بدنشان تامین گردد.

مادران باردار می توانند از ماست برای سلامت دوران بارداری استفاده کنند ، ماست به دلیل داشتن کلسیم و فولات برای سلامت و رشد جنین بسیار مفید است. اگر شما نمی­خواهید که در دوران بارداری خود کالری ناخواسته دریافت نموده و با افزایش وزن مواجه شوید، شیرگاوی را که خامه آن گرفته شده باشد، را برای مصرف خود انتخاب نمایید. خواص سرشیر برای پوست صورت همانند خواص شیر شگفت انگیز می باشد زیرا سرشیر تمامی فواید شیر برای پوست را در خود جای داده است و تنها کمی چرب تر از شیر معمولی می باشد. پس از مصرف پنیر و لبنیات پر چرب خودداری کنید. پس شیر و سرشیر بهعنوان یک ماده خوراکی مقوی برای ورزشکاران محسوب می شود. شیر گاومیش دارای درصد چربی و مواد جامد بالایی است که همین مساله موجب بالارفتن ارزش این ماده سودمند شده است. در واقع، می­توان ادعا کرد که مصرف این ماده غذایی منافع زیادی برای همه جنین­ها در مراحل اولیه زندگی دارد. شیر یکی از غذاهایی است که هنگام سرماخوردگی و یا عفونت های این چنینی باید از آن دوری کنید. علاوه بر این موارد، جالب است بدانید که هرچه شیر مصرفی مادر حامله بیشتر باشد، کودک داخل رحم او هم با ضریب هوشی بالایی به دنیا می­آید، چون ید موجود در شیر، روند رشد و توسعه مغز جنین را بالا می­برد.

علاوه بر این موارد، نتایج مطالعات اخیر محققان نشان می­دهد که نوشیدن منظم شیر در طول دوران حاملگی می­تواند مزایای زیادی برای جنین داخل رحم مادر داشته باشد، چون به نظر می­رسد که سطح انسولین موجود در جریان خون این کودکان تا اواخر دوران نوجوانی بالا خواهد بود. یادتان باشد مصرف لبنیات و شیر و سرشیر در دوران سرماخوردگی باید کنترل شده باشد، چراکه پروتئین موجود در شیر و فراوردههایش باعث غلظت اخلاط بدن شده و دفعشان را سختتر میکند، درصورتیکه نوشیدن هرچه بیشتر آب به رقیق شدن و راحتتر دفع کردن اخلاط بینی و گلو کمک میکند. فیبر موجود در موسیر علاوه بر ایجاد احساس سیری به هضم غذا و عملکرد خوب روده ها نیز کمک می کند. غذا ها و نوشیدنی های مختلفی باعث ایجاد اسهال می شوند. نکته: به طور کلی توجه داشته باشید که خوردن ماست با غذا توصیه نمیشود، چرا که با خوردن ماست همراه غذاهای پختنی مخصوصاً غذاهای گوشتی، خلطی در بدن تولید میشود که خلط سالمی نمیباشد. این دسته از ماستها با وجود چربی کمی که دارند اما کالری و قند بسیاری را در خود جای داده اند که گاهی مساوی با ماستهای پر چرب قرار میگیرند. لبنیات مجاز در رژیم کتوژنیک : کره، خامه، سرشیر، پنیرهای چرب و پروسس نشده (گودا، چدار، موزارلا، کممبر، خامهای، پارمزان، سفید، لیقوان، پنیر بز، ماسکرپونه) البته نه زیاد و در حد دو سه برش یا پخت یک وعده باشد.

البته خوردن یک یا دو قاشق خامه برای صبحانه آن هم یکی دو بار در هفته اشکالی ندارد، ولی از آنجا که چربی خامه مانند چربی گوشت قرمز جزو چربی های جامد است و کلسترول بالایی نیز دارد مصرف بیش از اندازه آن حتی برای وزن گرفتن افراد لاغر هم توصیه نمی شود. مانند اتمام یک کار قدیمی و شروع یک کار جدید. باید همین اول کار بگوئیم که این تنها شما نیستید که مشتاق تماشای این آثار هستید. واضح بودن شیر میتواند نشانگر یک مسئولیت یا کار پردرآمد باشد. بعلاوه وجود شیر در بالای فنجان قهوه نشان دهنده دستبایی به یک موقعیت خوب از طریق دوستان با نفوذ است.تعبیر چند شیر در فنجان قهوه : این حالت نشان میدهد شما فردی هستید که به راحتی میتوانید با بسیاری از مسائل یا مشکلات کنار بیایید. حدود ۷۰ درصد مردم جهان نمی توانند شیر و سایر محصولات لبنی را به راحتی مصرف کنند. مصرف سایر محصولات لبنی مانند خامه و سرشیر به دلیل خامخواری و افزایش خطر بیماریزایی توصیه نمیشود. گاز کربن دی اکسید ، فرآورده های لبنی افزودنی مانند پروتئین شیر، انوع پودر شیر، دوغ کره ، آب پنیر تخمیری و غیرتخمیری، ترکیبات طعم دهنده طبیعی یا شبه طبیعی ،گیاهان رایحه دار خشک شده مانند نعناع و پونه، اجزای اختیاری تشکیل دهنده دوغ هستند.

دیدگاهتان را بنویسید