هرآنچه باید درباره انواع الماس و برشهای آن بدانید

سپس بعد از گذشت چند دقیقه سنگ پا را به آرامی در بخش مورد نظر بکشید تا میخچه و پینه به مرور زمان درمان شوند. قبل از مالش سنگ پا، به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه پاهایمان را در آب قرار میدهیم تا نرم شوند، سپس با استفاده از سنگ پا، به آرامی ماساژ داده تا پوستهای مرده برداشته شوند. سرانجام شیطان ترسید كه مردم متوجه حیله او شوند آن را به دریا انداخت . ابوطاهر پارههای این سنگ را به سرزمین خود، هَجَر (احساء کنونی، مرکز بحرین قدیم)، برد و تا سال ۳۳۹ که حجرالاسود به کعبه بازگردانده شد، مردم به جایگاه خالی آن تبرک میجستند.

بسیاری از متخصصان می گویند که رژیم غذایی کم چربی و با میزان بالایی از میوه ها و سبزیجات، از جمله میزان زیاد فیبر در رژیم غذایی، ممکن است از مردم در برابر ابتلا به سنگ کیسه صفرا محافظت کند. به طوری که حتی یک لایهی بسیار نازک رودیم میتواند درخشش و جلای قابل توجه و مقاومت بالایی در مقابل فرسایش و تیرگی به جواهرات بدهد. توپاز کاملاً شبیه آکوامارین است و جایگزین بسیار جذاب و مقرون به صرفهتری برای آکوامارین محسوب میشود.

ذخایر مهم بلورهاى زرد رنگ توپاز در سیبرى و بلورهاى صورتى رنگ در روسیه و بلورهاى آبى رنگ آن در اوکراین، برزیل، سریلانکا و پاکستان یافت مى شود. توپاز یک سنگ قیمتی زیبا و براق است که در چند رنگ مختلف شامل آبی، زرد و سفید و غیره وجود دارد. پس میتوان گفت که اوپال سياه از اوپال سفيد ارزش بيشتر و قیمت بالاتری دارد. برای توپاز آبی قیمت هر قیراط با افزایش اندازه قیراط زیاد افزایش پیدا نمیکند. البته این امکان وجود دارد که افراد سودجو به جای توپاز از سنگ کوارتز استفاده نمایند.

فارغ از برشهای گرد، محبوبترین برشی که گرد نیست برش پرنسس است که نسبتا جدید بوده و تقریبا شکل مربع با گوشههای زاویهدار دارد. قبل از استفاده از سنگ پا بهتر است بخش مورد نظر خود را در آب خیس کنید. این نوع دردها اغلب ناشی از سنگ کیسه صفرا هستند، اما در صورتی که این سنگ ها یافت نشوند، علت را در پولیپ های کیسه صفرا باید جستجو کرد. عبارت است از التهاب حاد کیسه صفرا که در ۹۰ درصد موارد علت آن سنگ صفرا است.

علت سنگ کیسه صفرا مشخص نیست. آزمایشهایی با هدف بررسی وجود سنگ در مجراهای صفرا: استفاده از مادههای رنگی خاص (ماده حاجب یا ماده کنتراست زا) در آزمایش برای مشخص کردن مجراهای صفراوی در تصویر به پزشک کمک میکند تا تعیین کند که آیا سنگ انسدادی را به وجود آورده است یا خیر. پزشک ممکن است بعد از آزمایش کلسترول، آزمایش خون یا حتی تصویر برداری اشعه ایکس به وجود سنگ کیسه صفرا شک کند. آبی یک رنگ آرام و بیصدا است. سعی کنید در یک وعده غذایی چربی بیش از اندازه میل نکنید، بهتر است وعدههای غذایی کوچکتر و بیشتر را جایگزین سه وعده غذای سنگین کنید.

در صورت کوچک بودن سنگ کیسه صفرا و حاوی کلسیم نبودن آنها، میتوان این سنگها را با مصرف قرص اسید اورسودوکسی کولیک حل کرد و از بین برد. عوارض جانبی اسید اورسودوکسی کولیک نادراند و در صورت بروز معمولاً ملایماند. کاهش وزن نیز، در صورت داشتن اضافه وزن، مفید است. برنامهای را تنظیم کنید که بتوانید در هفته 1 تا 2 پوند (نیم تا یک کیلوگرم) وزن کم کنید. بررسی پولیپ های کیسه صفرا کمتر از 1.5 سانتی متر باید با فواصل سه الی شش ماه و تا دو سال صورت بگیرد و پس از آن در صورتی که تغییری در پولیپ ها بوجود نیامده باشد، می توان این بررسی را متوقف کرد.

حمله درد ممکن است هر چند روز، چند هفته یا چند ماه یک بار شروع شود؛ حتی ممکن است فاصله بین دو حمله درد چند سال شود. سپس سنگها برداشته می شوند یا برای دفع شدن توسط روده باقی می مانند. و سنگهای خاموش نامیده می شود فرد معمولاً در حال بررسی برای بیماری دیگری متوجه سنگ صفراوی خود می شود. برای افرادی که کیسه صفرا خود را برداشته اند، احساس نفخ و سوء هاضمه به خصوص هنگامی که وعده غذایی پرچرب مصرف می کنند، شایع است. در افغانستان الی اکنون ۲۸۶معدن فلزات را کشف نمودهاند. اورانیوم یکی از چگالی ترین فلزات رادیواکتیو است که در طبیعت یافت می شود.این فلزدربسیاری ازقسمتهای دنیا درصخره ها،خاک وحتی اعماق دریا واقیانوس ها وجودداردومیزان موجودیت و پراکندگی ا ن ازطلا،نقره یاجیوه بسیار بیشتراست.

دانشمندان تا به امروز معادن بسیار زیادی برای لاجورد عنوان کرده اند ولی تنها تعداد اندکی از آنها به وسیله آزمایشات سنگ شناسی مورد تایید قرار گرفته است. مطالعه ای نشان داد که برآمدگی قسمت پایین قفسه سینه تقریبا احتمال بروز سنگ کیسه صفرا در خانم ها را دو برابر کرده و برای برداشتن آنها به جراحی نیاز است. با این که برش بیضی چندان محبوب نیست اما بسیاری از افراد آن را شکل باشکوه و تمیزی میدانند که باعث می شود وقتی روی حلقه بنشیند انگشتان آنها را باریک و کشیده نشان دهد.

درد مداوم خواهد بود و چند ساعت طول کشیده و سپس فروکش می کند. برخی از افراد به مدت 24 ساعت درد بدون وقفه را تجربه می کنند، در حالی که برخی دیگر دردهای دوره ای را تجربه می کنند. سنگ صفرایی که داخل کیسه صفرا قرار دارد، غالباً مشکلی را به وجود نمیآورد. پس از خوردن غذا، کیسه صفرا منقبض شده و صفرا را در داخل روده تخلیه میکند.

1. بدن پینه بسته را در ترکیبی از آب گرم و مواد شوینده مثل صابون قرار دهید و آن را بخیسانید. عفونت مجرای صفراوی و اسکارهای جراحیهای قبلی از جمله دلایل شایعی هستند که جراحی باز را ضروری میسازند. در این بخش علل تشکیل شدن سنگ صفرا را بررسی میکنیم. کیسه صفرا با ذخیره صفرا و ترشح آن درون روده کوچک هنگام ورود غذا به فرایند هضم و گوارش کمک میکند. این درد معمولاً در ناحیه بالا و راست شکم و بالای ناف احساس میشود و گاهی به پشت و یا شانه راست نیز سرایت میکند.

به خصوص در مواقع حمله درد، حساسیت یا درد خفیف لبه دندهای در نقطةه مرفی (محل کیسه صفرا) ممکن است دیده شود. اپال گوهری حساس است در صورت برخورد با عطر، ادکلن و لوازم آرایشی آسیب می بیند؛ همچنین نور آفتاب در مدت طولانی و حرارت اثر تخریب کنندگی بر آن دارند .اسیدها و مواد قلیائی نیز بر قدرت قوس قزحی اپال تأثیر منفی می گذارند. این مواد توسط کیسه صفرا جذب می شوند و سپس تحریک به انقباض می شود. در صورت انسداد مجرای کیسه صفرا، التهاب کیسه صفرا به وجود میآید.

استخراج این سنگها از چند هزار سال قبل الی امروز توسط اهالی محل صورت میگیرد. صفرا مایعی تولید شده در کبد و تشکیل شده از چند ماده مانند کلسترول، بیلیروبین (مواد رنگدانهای صفرا) و نمکهای صفراوی است. ج : کشت گلخانه­ ای در مقایسه با سایر کشت­ ها از نظر صرفه­ جویی در مصرف آب بسیار بهتر است . این پسماند به صنعت لعاب دادن منتقل شد، که باعث میشد لعاب اورانیوم بسیار ارزان و فراوان باشد. فشار و اصطکاک بر پوست کف پا باعث ایجاد پینه یا همان میخچه می شود که به طور معمول در کنار یا بالای انگشت مچ پا به وجود می آید.

دیدگاهتان را بنویسید