چگونه درست کنیم – برای – لب – بینی – بانوان زیبا

این موهای تازه رسته شده، توسط پزشک و با کمک از متدها میکروگرافت، برداشته میشوند و پس از طی مراحل لازم در ناحیه هدف کاشته خواهند شد. به طور کلی مراحل کاشت مو با توجه به روش کاشت متفاوت است؛ اما قدمهای مشابهی وجود دارد که باید در همه مراحل برداشته شود. سرطان پوست هم ممکن است در اثر پیرسینگ ایجاد شود ،چون در حین این عمل پوست تحریک شده و امکان بروز سرطان در آن هم وجود خواهد داشت. با کم شدن تراکم موی ناحیه دهنده میزان مو برای کاشت موی بعدی درمناطق طاسی که در آینده بوجود می آیند (که حتماً این اتفاق می افتد زیرا ریزش موی مردانه یک روند رو به جلو و دائمی است) باقی نمانده و بعداً مشکلاتی از نظر زیبایی برای بیمار بوجود می آید.

از رفتن به سونا یا استخر پرهیز کنید تا باکتریهای موجود در آب این مکانها باعث ایجاد عفونت محل زخم نشود. بنابراین، برای تمیز کردن این ترشحات باید پس از شستن کامل دستها با آب و صابون و خشک کردن آنها با حولهی تمیز بدون پرز، ناف را نیز با آب ولرم تمیز کرد. عده اي از انواع مدل پیرسینگ بینی یا سوراخ کردن بینی نیز بـه صورت چسبی بوده و عده اي از آن ها بدون سوراخ و چسب و بـه صورت موقتی قرار خواهند گرفت.

خونریزی، ورم و ترشح مایع چرکی ممکن است از عوارض سوراخ کردن بینی در صورت عدم مراقبت درست و بهداشتی باشد. توجه داشته باشید که مشاهدهی مایع سفید رنگ از ناف تا چند روز بعد از انجام پیرسینگ کاملاً طبیعی است. ولی در عصر و دوره کنونی روشهای متنوع و حتی عجیبی در حوزه مد و زیبایی پا به عرصه وجود گذاشته که یکی از آنها پیرسینگ یا سوراخ کردن پوست و برخی از اعضای بدن است. در دوره­ی بهبود پیرسینگ که با توجه به موقعیت آن بین چند هفته تا چند ماه است، زخم در برابر عوامل محیطی، باکتری­ها، قارچ و میکرو­ارگانیسم­ها بسیار حساس است و امکان عفونت آن وجود دارد.

سوراخکاری ناف (Navel piercing)، یکی از انواع سوراخکاری بدن است که معمولاً در داخل یا لبهی بالای حلقه ناف انجام میشود. از دستمالهای نرم و بدون پرز برای خشک کردن ناف استفاده کنید. پیرسینگ دارای انواع مختلفی است که سوراخ کردن گوش، بینی، لب، ناف و … یکی از سوالات رایج درباره عمل کاشت مو این است که پس از پیوند مو، چقدر طول می کشد تا به نتیجه دلخواه برسند.

شواهد و اسناد تاریخی نشان میدهد که سوراخ کردنِ بدن به ویژه گوش از دوران باستان در میان تمام اقوام مرسوم و رایج بوده است. این عفونت ممکن است ویروسی یا باکتریایی باشد. به این خاطر که بیمار درد زیادی را تحمل خواهد کرد و دچار مشکلاتی جدی خواهد شد. البته انتخاب کلینیک مو با تجربه و همچنین نوع روش کاشت مو تاثیر زیادی بر نتیجه نهایی و پر پشتی موها خواهد گذاشت.بطور مثال در تکنیک SUT تراکم های بسیار بالا در صورت مناسب بودن بانک مو قابل دستیابی است و از این نظر رضایت تمامی مراجعه کنندگان پیشین کاملا جلب شده است.

برای آن که بتوانید یک پیوند مو موفقیتآمیز را برای فرد متقاضی رقم بزنید، به تلفیقی از دانش تخصصی و مهارت بالا نیاز دارید. زنانی که الگوی ریزش موی آنها مردانه نیست، ناحیه اهدای بزرگتری دارند؛ چرا که موهای بالای سر و تاج سرشان در معرض خطر ریزش نیستند. یک متخصص پوست آمریکایی به نام نرمن انریش با بکارگیری گرافت های آزاد بیمارانی که دارای الگوی طاسی مردانه بودند را مورد آزمایش قرار داد. در دهه ۳۰ میلادی پزشکان ژاپنی گام های بعدی را در مسیر کاشت مو برداشتند و جراحان ازگرافت های کوچک و گرافت های فولیکولی مو برای درمان مناطق طاس شده و آسیب دیده در قمست مو ها و ابرو و مژه استفاده میکردند.

3-هپاتیت،ایدز و سرطان: اگر ابزارها وسایلی که برای این کار انجام می شود،ضدعفونی نشود می تواند بیماری های واگیرداری نظیر ایدز و هپاتیت هم در فرد ایجاد کند ،زیرا این بیماری ها در اثر تماس با ابزارهای آلوده که قبلا برای شخص مبتلا استفاده شده است،منتقل می گردند. 1-عفونت: اولین عارضه ای که می تواند بر اثر پیرسینگ ایجاد شود عفونت در اندامی است که این کار روی آن انجام شده است. سوراخ کاری بدن (Body piercing) یا آژین کاری نامهای دیگر پیرسینگ است که در آنها بخشی از اعضای بدن جهت تعبیه جواهرات یا انداختنِ حلقه و آویز سوراخ میشود.

جواهرات مناسب پیرسینگ ناف طلا، نقره، استیل بدون نیکل، پلاتین و تیتانیوم است. با شیوع ویروس کرونا نیز حساسیت نسبت به رعایت بهداشت افزایش یافته است و وقت ویزیتها، عملها و … زمانی که قصد انتخاب و خرید دارید علاوه بر فلز سازنده محصول، به مواد به کار رفته در تزئین زیورآلات پیرسینگ نیز توجه نمایید. حواستان باشد که اگر جای پیرسینگ دردناک شده باشد یا خونریزی زیادی داشته باشد، یعنی دچار عفونت شده است. به باوری برخی از افراد، استفاده از پیرسینگ بینی نشانهی ثروت و موقعیت اجتماعی زیاد است.

چگونه زیورآلات را مورد استفاده قرار دهیم؟ نیکل از جمله مواد موجود در زیورآلات فلزی است که باعث ایجاد حساسیت میشود. برخی از این زیورآلات تنها با پیرسینگ عضوی از بدن قابل استفاده میشوند و بعضی دیگر بدون سورخ کردنِ قابلیت بهرهبرداری دارند. اگر از آن دسته افرادی هستید که میخواهید در کوتاهترین زمان ممکن رشد طبیعی موهای خود را بازیابید، این روش میتواند گزینه بسیار مناسبی برایتان باشد. اما اگر ترشحات بعد از یک هفته همچنان ادامه داشت، احتمال عفونت زیاد است. ما در این مطلب فقط مراکزی را معرفی کردیم که بهترین هستند و سایر کلینیک هایی که با رویکرد تجاری کار می کنند ممکن است در این لیست جای نگرفته باشند.

بهتر است بیماران قلبی قید زیبایی ناشی از پیرسینگ زبان را بزنند چرا که آنتیبیوتیکهایی که برای این نوع عمل تجویز میشود، برای قلب مضر است. یکی از شایعترین عوارض ناشی از سوراخکاری ناف، عفونت محل سوراخکاری است. این موضوع بستگی به محل پیرسینگ دارد مثلا اگر پیرسینگ سوراخ انجام داده باشید بین ۴ تا ۶ ماه زمان لازم است ، اگر پیرسینگ تیغه وسط بینی انجام داده باشید بین ۲ تا ۳ ماه زمان لازم است و اگر پیرسینگ بالای بینی انجام داده باشید بین ۶ تا ۱۲ ماه زمان لازم می باشد . بنابراین راهحل رویش مجدد موهای ریخته شده، کاشت مو طبیعی است.

دیدگاهتان را بنویسید