کاشت مو

دراین پست با عجیب ترین اعتیادها آشنا میشویم، در فهرست امروز موارد عجیبی همانند خوردن شیشه و تتو زدن وجوددارد کـه می تواند برای تان جالب باشد. با شنیدن نام اعتیاد همیشه بـه یاد مواد مخدر یا داروها می افتیم، اما شاید برای تان جالب باشد تا بدانید: تقریباً هر چیزی می تواند اعتیادآور باشد! در پیرسینگ لب، به دلیل تماس با سطح مخاطی و میکروب های دهان احتمال عفونت بسیار زیاد است و به دلیل بافت خاص لب ممکن است شخص دچار خونریزی زیادی شود.

خوردن مواد شوینده و بهداشتی بسیار عجیب و غیر قابل درک اسـت اما باید بدانید چندان نادر هم نیست. خوردن گِلولای یکی از نمونههاي بارز و رایج هرزهخواری اسـت کـه در عده اي از فرهنگها نیز رواج دارد. بد نیست بدانید هرزهخواری یا پایکا بـه خوردن مواد بدون ارزش غذایی هم چون خاک، گچ، یخ و رنگ گفته می شود کـه حداقل بـه مدت یک ماه ادامه داشته باشد. وقتی خوردن خاک بیش از حد و بـه صورت مکرر باشد، یک اعتیاد و اختلال محسوب میشود.

هر گونه زیورآلاتی که برای بینی استفاده شود، نسبت به سایر اعضای صورت سریعتر دیده میشود. اگر بیشتر از دو بار در روز از کرم مرطوب کننده استفاده میکنید، باید دست از اینکار بکشید. اگر پرسش خاصی در مورد هزینه کاشت مو دارید یا تجربه ای در این زمینه داشته اید، خوشحال می شویم که تجربیات خود را از طریق فرم اعلام نظر (دیدگاه) در پایین صفحه زیر نظرات کاربران عزیز سایت برای ما ارسال کنید. آنها باید از نظر بیماری های زمینه ای و سابقه انواع بیماری ها آزمایش ها انجام شود.بیماری دیابت یا فشار خون می تواند مانع کاشت موی طبیعی شود یا مشکلاتی را ایجاد نماید.

به علاوه حالت و نرمی بافت کاملا طبیعی است و برخلاف ژل با لمس کردن جابجا نمیشود. گفته می شود این اعتیاد با هدف جلب توجه شکل می گیرد اما برای کسانی کـه اینکار را انجام میدهند واقعا خطرناک اسـت و میتواند جراحاتی بـه دنبال داشته باشد. در هنگام خرید مرطوب کننده، بـه دنبال کرم هاي سبکی باشید کـه بـه اسانی پخش میشوند. با پارس ناز همراه باشید. در اواخر دهه ۸۰میلادی دکتر بی ال لیمر با استفاده از میکروسکوپ برجسته نما نوار های دهنده را به حالتی در آورد که با میکروگرافت ها نیز قابل استفاده بود و به تبع آن تکامل روش کاشت موی واحد فولیکولی آغاز گردید و نتیجه آن بود که شکل و شکاف گرافت ها کوچکتر شد.

این روزها، وسایل انجام دادن این کار پیشرفتهتر شده است و چند دقیقه هم بیشتر طول نمیکشد؛ برخی افراد هم از این امکان استفاده و چند سوراخ در گوش خود ایجاد میکنند تا تمام گوشوارههای مورد علاقه خود را همزمان در گوش داشته باشند! پیرسینگ در برخی نقاط حساس بدن با خطرات بیشتری همراه است؛ به طور مثال احتمال عفونت و التهاب در پیرسینگ غضروف گوش به مراتب بیشتر از نرمه گوش است. اگر چه سوراخ کردن نرمه گوش بی خطرترین نوع پیرسینگ اعضای بدن است، اما باید به خاطر داشته باشیم که همه پیرسینگ ها ممکن است عوارضی از جمله حساسیت و عفونت را در پی داشته باشند.

از طرفی بکاربردن این وسایل برای سوراخ کردن بینی، احتمال بروز عفونت را بیشتر می کند. خطر ابتلا به عفونت کشنده آنژین لودوبک در این پیرسینگ بسیار بالا است. خانم هایی که در هنگام استفاده از ساعت و انگشتر بدلی دچار حساسیت، خارش و قرمزی در پوست خود می شوند، باید از نصب بدلیجات خودداری کنند و اگر علاقه زیادی به پیرسینگ دارند، فقط از تزئیناتی با جنس طلا استفاده نمایند، چون احتمال حساسیت به طلا در دنیا بسیار کمتر از سایر فلزات است. بدتر از همه ی آنکه با اینکار با گذشت زمان، موادمعدنی دندان ها از بین میرود، چون محصولات سفید کننده مینای دندان را از بین برده ودر نتیجه دندان ظاهری شفاف پیدا میکند.

نکته مهم این است که این نگین مانع از مسواک زدن آن قسمت از دندان می شود وبه مرور زیر آن زرد رنگ خواهد شد. نکته مهم این است که این عوارض ایجاد شده دلایل علمی روشنی دارد؛ مثلاً روش کاشت مو با بدن بیمار سازگاری نداشته باشد، بیمار نکات بهداشتی را قبل و بعد از عمل رعایت نکرده یا کاشت مو توسط کادر متخصص و حرفهای صورت نگرفته است. پیرسینگ بینی معمولا منجر به خراشیدگی با زخم به خصوص از نوع کلوئید می شود که کلوئید نوعی از جوشگاه است که بر اثر پرسازی بافت کلاژن در محل زخم های پوست و یا شکاف های جراحی، تولید شده و رشد می کند.

بلعیدن مو ممکن اسـت بـه تودههاي متراکم مو در معده همراه با کم خونی متعاقب آن، شکم درد، هماتز «استفراغ خون» تهوع و استفراغ، انسداد روده، و حتی عمل سوراخ کردن منجر شود. افراط در استفاده یا استفاده ي غلط از محصولات سفید کننده ي دندان مثل لیزرها، نوارها، ژل ها، دهان شویه ها یا خمیر دندان ها می تواند منجر بـه حساس شدن دندان ها، دردهای دندانی، تحریک لثه و تضعیف مینای دندان ها شود. بلیچورکسیا «Bleachorexia» اصطلاحی اسـت کـه بـه اعتیاد بـه سفید کردن دندان ها اشاره دارد.

دراین پیرسینگ بخشی از دندان را می تراشند و نگینی روی آن می چسبانند. 15) غیرقابل برگشت بودن: اگر به دلیل مشکلات ناشی از پیوند نادرست و ژنتیک افراد بخشی از موهای کاشته شده شروع به ریزش کند؛ ممکن است که این موها غیرطبیعی به نظر برسند و ظاهری ناخوشایند را بهوجود آورند. بر اساس آکادمی پوست آمریکا، ۴۰ درصد از زنان تا ۴۰ سالگی دچار ریزش مو شده و حدود ۸۰ درصد از زنان به عنوان بخشی از روند طبیعی بلوغ، شاهد عقب رفتن خطوط موی خود می­شوند. در ماه ششم، بیمار ممکن است انتظار داشته باشد که رشد ۴۰ تا ۶۰ درصدی موهای کاشته شده را ببیند.

همچنین کلینیک صدف به ۴۰ هزار مشتری خدمت رسانی کرده است. در روش جدید کاشت مو(SUT) دیگر نیازی به تیغ جراحی، بیهوشی، به جا ماندن اسکارو برش نبوده و هیچ گونه عوارضی در آن وجود ندارد، ما می توانیم، به وسیله دستگاههای تمام اتوماتیک زیر نظر متخصصین مجرب، برداشت و پیوند مو را تا 14000 هزار تار موی واقعی، که 3 برابر بیشتر از روشهای قدیمی کاشت مو می باشد را انجام دهیم .

حداقل تا دو روز پس از کاشت مو، طبق گفته پزشک خود در کلینیک، از انجام فعالیتهای سنگین فیزیکی خودداری کنید. پس اگر تجربه و مهارت لازم را ندارید، از سوراخ کردن ابرو در خانه پرهیز کرده و برای این کار به یک فرد متخصص و باتجربه مراجعه کنید. اگر چـه در ابتدا این قطره ها بـه حل مشکل کمک می کنند اما بعدا خود تبدیل بـه عامل این مسأله میشوند.

دیدگاهتان را بنویسید