کدام جراح کاشت را انتخاب کنم؟

در این روش به جای استفاده از موی سر، از باقی نواحی بدن مانند سینه و کمر و ران برای کاشت مو استفاده میشود. اما در این روش اسکار باقی می ماند و ممکن است پوست سر، پوسته پوسته شود. در واقع با استفاده از این روش دیگر نیازی به تیغ جراحی و بیهوشی نیست و جای زخمها دیگر باقی نمیمانند. توصیه میکنیم قبل از اقدام به کاشت مو در یک کلینیک، ابتدا با مراجعهی حضوری یا پرس و جو از مراجعه کنندگان قبلی وضعیت بهداشتی و استریل کردن دستگاهها قبل از جراحی را بررسی کنید.

هنگام تمیز کردن بینی، فقط از محلول های ضد عفونی مخصوص پیرسینگ، صابون های آنتی باکتریال یا آب نمک استفاده کنید. در روش کاشت مو FIT بخشهای فولیکولی (FIT) گرافتهای مو به طور جداگانه و پراکنده از بانک مو توسط پانچ مخصوص جداسازی شده، به طوری که هیچگونه اسکار و زخمی برجای نمیگذارد. در نتیجه خیلی وقتها انتخاب میان یکی از این دو روش نمیتواند با تصمیم مستقیم شما باشد و بسته به شرایطی که وجود دارد پزشک شما تشخیص میدهد که از کدام تکنیک برای کاشت مو استفاده کند.

در اینجا بهترین دکتر کاشت مو در تهران باید قبل از هر کاری داشتن شرایط مناسب برای پیوند مو بیمار را بررسی کند. اگر بخواهیم به این سوال جواب درستی بدهیم، باید بگوییم که بهترین روش کاشت مو برای شما روشی است که با نیازها و شرایط بانک مویتان بیشترین میزان سازگاری را داشته باشد. در این روش مدرن بخشی از بانک موی فرد تراشیده میشود. کاشت موی ترکیبی باید به دست پزشک متخصص انجام شود تا عوارض احتمالی پیش نیاید. در ادامه با ما در مجله اینترنتی لیلیمگ همراه باشید تا شما را با مراحل کاشت مو، نکات مهم پیش از کاشت مو، مراقبتهای لازم پس از کاشت مو و همچنین مراحل رشد موها بعد از کاشت مو آشنا کنیم.

در روش SUT از پانچ اتوماتیک برای برداشت گرافتها از پشت سر استفاده میشود، در نتیجه آسیب کمتری را به فولیکولهای مو، نسبت به دیگر روشها به وجود میآید. کاشت مو به روش SUT با استفاده از دستگاههای تمام اتوماتیک زیر نظر متخصصین مجرب، برداشت و پیوند مو را تا ۱۴۰۰۰ هزار تار موی واقعی انجام میشود که این میزان ۳ برابر بیشتر از روشهای قدیمی است. با گذشت زمان و پیشرفت علم در عرصه کاشت مو، تکنولوژی کاشت مو روش FUE یا استخراج واحد فولیکولار روی کار آمد.

در روش پیوند مو SUT از پانچ اتوماتیک برای برداشت گرافتها از پشت سر استفاده میشود، در نتیجه آسیب کمتری را به فولیکولهای مو، نسبت به دیگر روشها به وجود میآید. با این که گفته می شود کاشت مو، محدودیت سنی ندارد اما این روش جراحی باید زمانی انجام شود که روند ریزش مو متوقف شده باشد. مناسبترین روش کاشت مو روشی است که بهترین نتایج را برای شما به ارمغان بیاورد و کمترین میزان استرس را به شما وارد کند. همچنین نتایج این روش با دیگر روشها تمایز محسوسی داشته و از نظر رنگ موهای کاشته شده، ظاهر آنها و سرعت رشد موها بعد از کاشت میتواند با موهای عادی تفاوتهایی داشته باشد.

اما از میان روشهای بالا کدام روش جدیدترین روش کاشت مو در ایران است؟ جدیدترین روش کاشت مو در ایران کدام است؟ همانطور که اشاره شد با توجه به اینکه در روش SUT از عمل جراحی استفاده نمیشود، خونریزی وجود ندارد و جای زخمی پس از عمل باقی نمیماند. از این رو پس از مدتی ناحیه کم پشت و یا خالی شده از موها بار دیگر صاحب مو می شوند و بعد از گذشت مدت کوتاهی کوچکترین اثری از عمل جراحی بر روی سر فرد باقی نمی ماند و وی براحتی و با خیال راحت می تواند به کار و امور روزمره خود بپردازد.

به این دلیل که بین چند هفته تا چند ماه پس از سوراخکاری ناف، محل زخم آن در برابر عوامل محیطی، باکتری­ها و قارچها بسیار حساس است و خیلی راحت میتواند عفونی شود. بهترین روش کاشت مو برای شما کدام است؟ کاشت مو با استفاده از این روش تراکمی بیش از سه برابر روش های رایج مثل کاشت مو به روشهایFIT و FUT را در پی دارد. این روش ترکیب دو روش FIT و FUT است. از طرفی دیگر روش FUE با وجود هزینه بیشتری که در مقایسه با روش FUT دارد، دوران ریکاوری کمتری خواهد داشت. به طور کلی اگر بخواهیم این دو روش را مقایسه کنیم، باید اشاره کنیم که در روش FUT با عمل جراحی کاشت مو انجام میشود، زخمهای واضح و بزرگی در پشت سر شما ایجاد میشود که شاید از لحاظ ظاهری مناسب نباشد.

همانطور که گفته شد کاشت مو در روش FUT با ععمل جراحی انجام میشود و بنابراین امکان بروز عفونت برای بیمار وجود دارد. اگر حجم تاسی و کممویی شما زیاد باشد، در برخی موارد لازم است تا از روش ترکیبی برای کاشت مو استفاده شود. تفاوت اصلی این دو روش در نحوه برداشت گرافتها (دسته موهای برداشت شده) است. در این روش هم برای برداشت گرافت های مو از دستگاههای اتوماتیک استفاده میشود تا دیگر نیازی به بیهوشی یا ایجاد زخمهای متعدد نباشد.

در واقع هردوی آنها از پانچ اتوماتیک برای برداشت استفاده میکنند. اما تفاوت این روش با روش SUT در این است که برای کاشت مو هم از دستگاههای اتوماتیک استفاده میشود و در واقع کل فرآیند توسط دستگاه انجام میشود. همچنین زخمهای جراحی پس از کاشت مو با روش FIT بسیار کوچک بوده و به ندرت دیدهمیشوند و تنها چند روز طولمیکشد تا بهبود یابند. همانطور که اشاره شد، در روشهای SUT و DHI از دستگاههای ویژهای برای کاشت و برداشت مو استفاده میشود و دیگر نیازی به جراحی وجود ندارد.

این دو روش در مرحله برداشت مو مانند یکدیگر هستند. کاشت مو به روش SUT یکی از روش هایی است که طی چند سال اخیر محبوبیت زیادی بدست آورده است. روش DHI هم مثل SUT یک روش جدید است. در روش Micro-FIT، جراح از ابزارهای بسیار ظریف و پیچیده­تری برای برداشت مو استفاده می­کند و ظاهر بهتر و عوارض کمتری نسبت به روش FIT دارد. با استفاده از این روش می توان حدود ۱۳۰۰۰ گرافت را از بانک مو برداشت کرد. با استفاده از این روش شما درد کمتری را پس از جراحی احساس میکنید. همچنین پزشکی که عضو انجمن بین المللی جراحی کاشت و ترمیم مو (ISHRS) باشد یا دیپلمهای جراحی ترمیم مو در آمریکا (ABHRS) را دریافت کرده باشد، یک گزینهی عالی خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید